Harita

İzmir Ercan Uçak Bileti

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Kırklar yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İzmir - Lefkoşa Ercan uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

168 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

21

Ortalama uçuş süresi, toplam 663 kilometre uçuş mesafesi

1sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Lefkoşa Ercan

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Lefkoşa Ercan şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Lefkoşa Ercan.
İzmir - Lefkoşa Ercan uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 168 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İzmir - Lefkoşa Ercan uçuşu ortalama 1sa 15dk sürmektedir.
Aktarmasız İzmir - Lefkoşa Ercan uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 21 İzmir - Lefkoşa Ercan uçuşu bulunmaktadır.

İZMİR’DEN ERCAN’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İZMİR’DEN ERCAN’A UÇAN HAVAYOLLARI

İzmir’den Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı’na iki farklı havayolunun direkt seferleri bulunmaktadır: Pegasus Havayolları ve Atlas Global.

İzmir Ercan uçak bileti alacak olan yolcular, öncelikle bu direkt uçuşları tercih etmektedirler. Pegasus Havayolları İzmir’den Ercan’a Pazartesi, Salı ve Cuma günleri 1’er frekans, haftanın diğer günlerinde ise 2’şer frekans uçmaktadır. Atlasglobal ise bu hatta her gün 1’er uçuş gerçekleştirmektedir.

İzmir-Ercan hattında direkt uçuşlara ek olarak Pegasus Havayolları, Atlas Global, Anadolu Jet ve Onur Air’in İstanbul aktarmalı uçuşları da mevcuttur. Ayrıca Pegasus Havayolları’nın İzmir’den Ercan’a Ankara ve Adana, Anadolu Jet’in ise Ankara bağlantılı seferleri de bulunmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden belediye otobüsü, metro, Havaş servisi ve ticari taksilerle gidilebilmektedir. Havalimanına Bornova metrodan 204 numaralı otobüs, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüs ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüs hareket etmektedir ve güzergahlarındaki duraklardan da yolcu almaktadır. Havaş, Mavişehir’de Ege Park Alışveriş Merkezi’nden, Alsancak’ta ise Büyük Efes Oteli önünden gün boyunca servis düzenlemektedir ve ücreti 10 TL’dir. Banliyö metro hattı İzban’la ise hat üzerindeki Aliğa, Mavişehir, Karşıyaka, Alsancak, Basmane, Şirinyer ve Gaziemir gibi bölgelerden havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Havaş’ın şehir merkezine ek olarak Aydın, Kuşadası ve Çeşme’den de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na servisleri bulunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı’na direkt uçacak olan yolcular Dış Hatlar Terminali’ni, yurtiçi aktarmalı uçacak olan yolcular ise İç Hatlar Terminali’ni kullanmalıdır. Dış hatlar terminalinde farklı çeşit yiyecekler sunan Burger King, İzmir Cafe ve Beer Port Bar gibi mekanların yanı sıra geniş ürün gamına sahip bir duty free mağazası hizmet vermektedir. Havalimanında kablosuz internet bağlantısı TTNET aboneleri için ücretsiz sunulmaktadır. Ayrıca özel yolcu salonu Millenium Lounge’da da konuklar için internet hizmeti bulunmaktadır.

Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı’nda ücretsiz kablosuz internet bağlantısı (NEU Free Internet) bulunmaktadır. Havalimanından Lefkoşa dahil Kuzey Kıbrıs’ın farklı kentlerine Kıbhas otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Kıbhas ise Lefkoşa’ya ulaşım ücreti 8 TL, Girne ve Mağusa’ya 11,5 TL, Güzelyurt ve Lefke’ye ise 14 TL’dir. Havalimanından ayrıca 24 saat boyunca taksiler hazır beklemektedir.

PRATİK BİLGİLER

Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı’na direkt uçacak yolcuların uçuşlarından 2 saat önce, Türkiye’de bir başka şehirden aktarmalı uçacak yolcuların ise 1 saat önce havalimanında bulunmaları gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir. KKTC’ye pasaportun yanı sıra nüfus cüzdanıyla da giriş yapılabilmektedir.

KUZEY KIBRIS’TA SİZİ NE BEKLİYOR?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde yaşam maliyetleri, İzmir’e göre daha yüksektir. Kıbrıs’ta yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık geçtiği Akdeniz iklimi etkilidir. Yaz mevsimi oldukça uzun sürmektedir ve kimi günler sıcaklıklar 40 C°’ye ulaşabilmektedir. Kış aylarında yağış görülmekle birlikte gün içinde ortalama sıcaklıklar 9-12 C° arasındadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.