Harita

İstanbul Samsun Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Samsun yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Samsun Çarşamba yönüne aktarmasız uçuşlar

Samsun Çarşamba yönüne kesintisiz uçmak istiyor musunuz? İdeal güzergâhınızı bulmanıza yardımcı olacağız.

  • ORTALAMA UÇUŞ SÜRESİ1sa 31dk
  • EN UCUZ AKTARMASIZ DÖNÜŞ223 TL
  • HAFTALIK ORTALAMA UÇUŞ SAYISI107
AKTARMASIZ UÇAN HAVAYOLLARI
  • AnadoluJet
  • Pegasus Airlines
  • Singapore Airlines
  • Türk Hava Yolları
Aktarmasız uçuşları ara

İstanbul - Samsun Çarşamba uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

222 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

73

Ortalama uçuş süresi, toplam 628 kilometre uçuş mesafesi

1sa 20dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Samsun Çarşamba

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Samsun şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Samsun Çarşamba.
İstanbul - Samsun Çarşamba uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 222 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Samsun Çarşamba uçuşu ortalama 1sa 20dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Samsun Çarşamba uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Şubat itibarıyla haftalık 73 İstanbul - Samsun Çarşamba uçuşu bulunmaktadır.

Flight – Routes İstanbul’dan Samsun Çarşamba’ya uçuşlar

İstanbul ve Samsun Çarşambaarasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul- Samsun arasında Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Hava Yolları ve Onur Air direkt sefer düzenlemektedir. Her gün gerçekleştirilen düzenli seferler, gün içinde sık sayıda yapılmaktadır. Direkt seferler arasında, çıkış noktası olarak Anadolu Jet ve Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanını, Onur Air ve THY ise Atatürk Havalimanını kullanmaktadır. Direkt seferler dışında belirtilen havayolu şirketlerinin Ankara ve İzmir aktarmalı uçuşları da mevcuttur.

Terminal bilgileri:

İstanbul Atatürk Havaalanı İç Hatlar Giden Yolcular terminali, havaalanı hizmetleri açısından her türlü ihtiyaca hizmet verecek şekilde düzenlenmiştir. Alış veriş alanları, yiyecek içecek mekânları ve havaalanı yer hizmetleri günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek şekildedir. Giden Yolcular salonuna yakın konumlandırılmış olan hediyelik eşya mağazalarında, son dakika alış veriş yapmayı seven yolcular için birbirinden farklı ürünler satışa sunulmaktadır. Hızlıca atıştırmak veya uzun bir yemek keyfi sürmek istiyorsanız, Burger King, Starbucks veya Tadında Anadolu zaman geçirebileceğiniz mekânlar arasında bulunmaktadır.  İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul’un ikinci havaalanıdır. İç ve Dış Hatlar terminali ayrı binalarda hizmet vermektedir. Günümüz teknolojisiyle donatılmış olan havaalanında tüm uluslararası havaalanlarında bulunan yer hizmetleri mevcuttur. Kafe-restoranlar arasında Cafe Inn Puro Gusto, Turkish Kitchen , Kahve Dünyası ve Efes Pub Gate ilk akla gelen mekânlar olarak sayılabilir.

İstanbul’da bulunan havaalanlarında İç Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır.

Samsun Çarşamba Havaalanı Samsun’un merkezinden 37 Km uzaklıktadır. 1999 yılından beri hizmet sunan havaalanı tek terminal binasından oluşmaktadır. İç Hatlar ve Dış Hatlar terminali aynı binada hizmet vermektedir. Havaalanının yolcularına sunduğu hizmetler arasında, restoran, büfe, kafe-bar, ATM cihazları, araba kiralama ofisleri, küçük çaplı alışverişleriniz için dükkânlar, 24 saat hizmet sunan doktor ve sağlık birimi bulunmaktadır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak için havaalanı yolcu servisleri, taksi, araç kiralama ve uçak kalkış saatlerinden 2 saat önce hareket eden HAVAŞ servisleri alternatifleriniz arasındadır. Havaalanından kent merkezine ulaşım yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

İstanbul- Samsun uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi kimliklerden birinin yanınızda olması gerekmektedir. İstanbul- Samsun uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

 

Pratik bilgiler

İstanbul ve Samsun arasında saat farkı bulunmamaktadır. Ilıman iklimin hüküm sürdüğü Samsun’da kış ayları serin, yaz ayları ise sıcak geçmektedir. En soğuk aylar olan Ocak ve Şubat ayında sıcaklık 6 derece civarında seyretmektedir. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık ortalamada 24 derece civarındadır. İstanbul ve Samsun ekonomik veriler ışığında karşılaştırıldığında İstanbul’un yaşamak için daha pahalı bir şehir olduğu kolaylıkla söylenebilir. İstanbul Samsun’dan %8 ila %64 oranında daha pahalıdır ve en büyük fark kira kalemindedir. Samsun’da ortalama bir restoranda bir kişi 13 TL’ye rahatlıkla karnını doyurabilirken, bu rakam İstanbul’da minimum 15 TL olacaktır. Havaalanından, Samsun’un merkezi noktalarından birine ulaşmak için ödenecek taksi ücreti ise 65 TL civarında olacaktır.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Aralık 2015 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.