İzmir Havaalanında En Uygun Araç Kiralama. Günlük 165 TL*

Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

###İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI’NDA ARABA KİRALAMA

Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olan İzmir, dağlarla çevrili büyük bir körfez etrafında konumlanmış bir sahil kentidir. Tipik bir Akdeniz şehri atmosferine sahip olan İzmir’in tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. İzmir, geniş bulvarları, palmiye ağaçları, iki katlı ve cumbalı geleneksel evleri, tarihi camileri ve kiliseleriyle büyük ilgi gören ve gerek yerli gerek yabancı milyonlarca ziyaretçiyi kendine çeken önemli bir turizm merkezidir. İzmir ve çevresindeki tarihi yerler ile doğal güzelliklere yapacağınız seyahatleriniz öncesinde, Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak faklı araba kiralama şirketlerinin fiyatlarını, tek bir sitede görebilir ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda sizin için en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

###İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI’NDAKİ ARABA KİRALAMA FİRMALARI

İzmir şehir merkeze 18 km uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Payless, National (Yes Oto), Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer Rent a Car, Duray Rent a Car, Hertz, Power, Sun Rent a Car, Payless, Armoni Rent a Car, Aktif Rent a Car, Europcar, ve Central Rent a Car olmak üzere hem yerli hem de uluslararası çok sayıda araç kiralama firmasının ofisi yer almaktadır. Havalimanındaki hemen hemen tüm firmalar, 7 gün ve 24 saat hizmet vermektedir.

###İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI YAKINLARINDAKİ BENZİNLİKLER

Araba kiralama firmasıyla yapılan sözleşmeye bağlı olarak, kiralanan aracın benzin deposunun, firmaya teslim edilmeden önce doldurulması gerekebilmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın giriş kısmında Petrol Ofisi benzin istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca kent merkezinin Konak, Alsancak, Buca, Balçova gibi farklı bölgelerinden gelirken kullanılan Akçay Caddesi üzerinde, havalimanına 5 km mesafede bir diğer Petrol Ofisi ve 3 km mesafede ise Shell istasyonları yer almaktadır. Her iki istasyondan da havalimanına ulaşmak için, Akçay Caddesi’nde güney yönünde gidilerek Menderes-İzmir-Aydın yoluna devam edilmeli ve tabelalar takip edilerek yaklaşık 200 m sonra havalimanı çıkışına girilmelidir.

###İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ÇEVRESİNDEKİ YOLLAR

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, ana yolların ve otoyolların yakınında konumlanmıştır. Havalimanından Akçay Caddesi ve devamında Halide Edip Adıvar Caddesi kullanılarak, şehrin en merkezi noktalarına ulaşmak mümkündür. Ayrıca yine Akçay Caddesi’nden İzmir Çevre Yolu’na bağlanılarak, şehir trafiğine girmeden Balçova, Narlıdere, Buca, Bornova, Karşıyaka ve Çiğli gibi kentin önemli bölgelerine hızlı ve kolayca gidilebilmektedir. Havalimanının hemen önünden geçen Menderes-İzmir-Aydın yolu üzerinden İzmir’in güneyindeki kentlere ve bölgelere ulaşım sağlanmakta ve ücretli geçişin bulunduğu İzmir-Aydın otoyoluna bağlanılmaktadır.

###GİDECEĞİNİZ YERE YOL TARİFİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı yakınlarındaki popüler seyahat noktalarına nasıl ulaşabileceğinizi aşağıdaki kısa ve özet rehberlere göz atarak görebilirsiniz:

####Çeşme

İzmir’in batısında, Yunanistan’ın Sakız Adası’nın hemen karşısında yer alan Çeşme, beyaz kumlu plajları, turkuaz denizi, kalesi, tarihi dokunun çok iyi korunduğu Alaçatı beldesi ve yaz aylarında oldukça popüler olan beach clubları ve gece hayatıyla Türkiye’nin en popüler turizm merkezlerinden birisidir. Çeşme, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık 94 km uzaklıktadır. Çeşme’ye gitmek için Akçay Caddesi üzerinden İzmir Çevre Yolu’na Çeşme yönünde bağlanılmalı ve Çeşme tabelaları takip edilerek, İzmir-Çeşme otoyoluna devam edilmelidir. Bu otoyoldan 2.25 TL geçiş ücreti alınmaktadır.

####Selçuk

İzmir’in güneyinde yer alan Selçuk, tarihi bir ilçedir. Türkiye’nin en büyük ve en iyi korunmuş antik kentlerinden olan Efes ve mimarisi ve şaraplarıyla ünlü olan Şirince köyü, Selçuk’a çok yakın mesafede bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Selçuk arasındaki mesafe yaklaşık 62 km’dir. Selçuk’a ulaşmak için en hızlı yol, havalimanının önünden geçen Menderes-İzmir-Aydın yolu üzerinden İzmir-Aydın otoyoluna bağlanmaktır. Otoyoldan Selçuk çıkışı kullanılarak Selçuk-İzmir yoluna devam edilmelidir. Otoyol ücret, 2.25 TL’dir.

Not: Yukarıdakiler, yazının yayınlandığı tarihte geçerli olan bilgilerdir.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.