Harita

Azal, Azarbeycan Havayolu uçak bileti:

Azal, Azerbaycan Havayolları, Azerbaycan’ın en güçlü ve en büyük havayolu şirketidir. Merkezi Bakü’de Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı’nda bulunan Azal Havayolları, ilk uçuşunu 1992 yılında gerçekleştirmiştir. Azal Havayolları uçak biletleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkeleri yönüne doğru, 40 ayrı nokta ve 25 ayrı ülkeye ulaşabilirsiniz. Azal’ın sürekli geliştirdiği uçak filosunda şu an için 23 adet uçak bulunmaktadır.

Yukarıda yazılı bilgiler haziran 2017 tarihinde doğrudur.

Neden AZAL?

Azal Havayolları’nda check-in işlemleri:

Check-in işleminizi, Azal Havayolları web sitesi üzerinden online veya havaalanlarında bulunan kontuarlardan yapabilirsiniz. Ayrıca bazı havalimanlarında bulunan kiosklarda self check-in işlemi yaparak biniş kartınızı alabilirsiniz. Azal Havayolları’nda online check-in işlemi uçuş saatinizden 20 saat önce başlamaktadır. Online check-in işleminizi bitirdikten sonra, biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir. Eğer havalimanında check-in yaptırmak istiyorsanız havayolu şirketinin kontuar görevlileri işleminizi yapıp, biniş kartınızı verecektir. Azal Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda pasaport ve vize evraklarınızı kontrol etmenizi öneririz.Uçağa biniş işlemleriniz sırasında, evraklarınızın tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Azal Havayolları’yla uçmak için uçak kalkış saatinden 2 saat önce havaalanında olmanız tavsiye edilmektedir.

Azal Havayolları’nda bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Azal Havayolları uçak biletleriyle yapacağınız uçuşlar sırasında, serbest ve ücretli bagaj haklarınızla ilgili belirlenmiş kurallar mevcuttur. Bagaj boyutlarının (yükseklikxenxboy) toplamda 158 cm’yi geçmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Yanınıza, kabin içine alabileceğiniz el bagajı ağırlığı maksimum 10 kilo olmalıdır. Business class yolcuları için ücretsiz kabin bagajı 2 el bagajıyla sınırlıdır ve toplamda 15 kiloyu geçmemelidir. El bagajlarının maksimum boyutları 55x35x20 cm ölçülerinde olması gerekmektedir. Uçak altına verilecek bagajlar; ekonomi sınıfında 1 adet bagaj ve maksimum 23 kilo, business class sınıfında 2 adet bagaj ve toplamda 32 kiloyu geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Belirtilen kilolardan fazla eşya taşımak istiyorsanız, online satın almalarda daha az ödeyeceğinizi belirtmek isteriz. Azal Havayolları’yla uçarken fazla kilolar için ödenecek ücret biletinizin cinsine, uçacağınız yöne göre değişiklik göstermektedir. Fazla kilo ücretleri, özel spor malzemeleri, müzik ekipmanları ve evcil hayvanlarınızın taşınması konusundaki kurallar için lütfen Azal Havayolları kurumsal web sayfasını ziyaret ediniz.

Azal Havayolları’nda koltuk seçimi:

Azal Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda, koltuk seçim işleminizi, uçuş saatinizden 20 saat öncesinden 2 saat öncesine kadar firmanın internet sitesi üzerinden, on-line check-in işleminiz sırasında yapabilirsiniz. Azal Havayollarına ait uçakların koltuk düzenlemesini dijital ortamda inceleyebilir, uygun olan koltuklar arasında dilediğinizce seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer koltuk satın almadan ya da koltuğunuzu ayırtmadan seyahata başlamak istiyorsanız, havalimanında yapacağınız check-in sırasında otomatik atanmış koltuklarla seyahat edebilirsiniz.

Azal’la uçarken yiyecek, içecek, ikram:

Azal Havayolları ile uçan ekonomi ve business class yolcuları için, üç ayrı menü mevcuttur. Yolculara sıcak veya soğuk şekilde sunulacak olan menüler, uçuş süreniz ve uçuş yönünüze göre değişiklik gösterebilir. Özel siparişler yalnızca uluslararası uçuşlar için geçerlidir. Bu siparişlerinizi, uçuş saatinizden en geç 24 saat öncesine kadar Azal Havayolları’na bildirmeniz gerekmektedir. Azal Havayolları’ nın son teknoloji ile donatılmış uçaklarında seyahat ederken iyi vakit geçirmeniz amacıyla düzenlenmiş eğlence sistemleri, gazete ve dergi servisleri mevcuttur. Business class yolcuları için kişisel taşınabilir eğlence sistemi ve geniş bir sinema, müzik arşivi bulunmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.