Harita

Etihad Airways uçak bileti

Etihad Havayolları 2003 yılında Kraliyet ailesinin talimatı ile kurulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri`nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Kurulduğu yıl içerisinde uçuşlarına başlayan havayolunun merkezi Abu Dabi`dir. On yıl içerisinde dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında yerini alan Ethiad Havayolları 85 Airbus ve Boeing den oluşan filosu ile Ortadoğu, Afrika, Avrupa, Asya, Austuralya ve Amerika`da 100 den fazla destinasyona her hafta 1000`in üzerinde uçuşla yolcu ve kargo taşımaktadır.Hem kargo taşıyıcısı olarak hem de yolcu taşıyan bir havayolu olarak ödül sahibi olan Ethiad,Manchester futbol kulübünün, Harlequins Rugby takımının, Abu Dabi Golf Şampiyonası``nın da sponsorudur. 3000 kabin görevlisi, 900 pilotu ve binlerce çalışanı ile dev bir havayolu şirketidir. 

Neden Eithad Airlines

Check in

Etihad Havayolları uçuşlarının birçoğunda Online check in hizmeti sunmaktadır. Eviniz veya işyerinizde, oturduğunuz yerden check in işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, koltuğunuzu seçip, biniş kartınızın çıktısını da alabilir ve havaalanındaki uzun kuyruklarda beklemek yerine havaalanında aliş veriş keyfi yaşayabilir veya yolculuk öncesi keyifli bir kahve içebilirsiniz. Uçuş saatinden 24 saat önce başlayan online check in süresi, uçuşa 2 saat kala sona ermektedir. Etihad Havayolları hareket halinde bile size check in yapma olanağı tanıyor, bazı uçuşlarda akıllı telefonunuzu kullanarak check in işlemlerinizi yapmanız mümkün, check in işleminizi bitirdikten sonra bniş kartınız size elektronik posta olarak gelmekte. Havaalanında check in yaptırmak için ise uçacağınız destinasyona göre 2 ya da 3 saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir. Havaalanı kalabalığına girmek istemiyorsanız ve destinasyonunuz bu servis kapsamındaysa, Etihad Havayollarının belirli noktalarda hizmet veren City check in servisinden yararlanabilirsiniz.Haftanın 7 günü 8.00 _ 21.00 arası açık olan merkezlerde uçuşunuzdan 24 saat önce check in yaptırabilir,bagajınızı teslim edip biniş kartınızı alabilir ve havaalanında direk biniş kapısına gidebilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Etihad Havayollarının yolcularına tanıdığı bagaj hakkı 30 kg dır ve 45x72x90 cm ölçülerinde olmsası zorunludur. Ağırlık sınırının aşılması durumunda ek ücret ödenecektir. Bagajınızın belirlenen ağırlığı aşacağını düşünüyorsanız uçuşunuzdan önce ek bagaj hakkı satın alabilir ve havaalanında ödeyeceğiniz daha yüksek miktardan kurtulmuş olursunuz. Ancak uluslararası sivil havacılık kuralları uyarınca ek ücret ödenmis bile olsa her bir parça bagaj ağırlığı en fazla 32 kg olmak zorundadır, bu ağırlığı aşan bagajlar kabul edilmeyecektir. El bagajı ölçüleri ise; tek parça olmak kaydıyla 40x50x21cm ve 7kg olarak belirlenmiştir. Yanınıza ikinci bir parça olarak el çantası veya dizüstü bilgisayar almanız mümkün. Etihad Havayolları, Amerika, Kanada ve brezilya uçuşlarında farklı bir prosedür izlemektedir.Detaylar için havayolunun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Koltuk seçimi

Etihad Havayolları ile konfor, biletinizi aldığınız anda başlamakta uçuş ise konforu en yoğun hişettiğiniz süreç. geniş ve ergonomik koltuklarıyla dünyanın en konforlu ekonomi sınıflarından birine sahip dolayısıyla hangi koltukta oturursanız oturun konforlu bir yolculuk yapacağınıza şüphe yok, ancak yine de kendi koltuğunuzu seçebilir, tercihiniz doğrultusunda, oturma düzenini görerek istediğiniz koltuğu rezerve edebilirsiniz. Acil çıkış sırasında ki, geniş aralıklı olduğu için bacaklara daha fazla hareket imkanı tanıyan koltuklar ise düşük bir ücret karşılığında rezerve edilebilmektedir, ancak bu koltuklar sınırlı sayıda olduğu için koltuk seçiminizi son ana birakmamalısınız.

Yiyecek,içecek ve ikram

Etihad Havayolları bilet fiyatına dahil olan yiyecek içecek servisi ile de yolcularına akıllarda kalıcı bir yolculuk sunmakta. Her uçuşunda bir şef bulunduran havayolu, üç çeşit sıcak yemek servisi yapmakta, sıcak, soğuk içecek servisi dışında ekspertlerin seçtiği şaraplar ücretsiz olarak servis edilmektedir.İnanç ve kültür faktörlerini gözönüne alan Etihad Havayolları, önceden sipariş edilmesi halinde her ihtiyaca cevap veren vejeteryan menüsü, kosher menüsü, hint menüsü gibi menülere sahip. Ayrıca bebek menüsü de küçük yolcular için sipariş verilebilmekte.

Etihad Airways

4,0/5
5707 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.