Harita

Qatar Airways uçak bileti

1993 yılında kurulmuş olan Qatar Airways, ilk uçuşunu ise1994 yılında, Ürdün`ün başkenti Amman`a gerçekleştirmiştir. Katar hükümetine ait olan havayolunun merkezi, Doha Uluslararası Havaalanı’dır. Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Okyanusya yönünde, 150`den fazla noktaya seferler düzenlemektedir. Skytrax havayolu değerlendirme kurumu tarafından 2011 ve 2012 ve 2015 yıllarında “En İyi Havayolu” seçilen Katar Havayolları, yüksek kalitede sunulan uçak içi hizmetleriyle göz doldurmaktadır. Genç bir havayolu firması olmasına rağmen, dünyanın en iyilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Katar Havayolları, 190 uçaktan oluşan modern filosunu ve uçuş ağını sürekli genişletmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı`ndan, dünyanın birçok bölgesine gerçekleştirdiği uçuşlar için, Katar Havayolları uçak bileti seçenekleri bulabilirsiniz.

Mayıs 2017 tarihinde güncellenmiş bilgilerdir.

Neden Qatar Airways?

Check-in işlemleri

Online check in işlemlerinizi Qatar Airways`in kurumsal web sitesinden veya mobil uygulamasından kolaylıkla yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri girin ve biniş kartınızı yazdırın. Bu kadar kolay! Online check in işlemi uçak kalkış saatinizden 48 saat önce başlar ve kalkışa 90 dakika kalana kadar yapılabilir. ABD - Doha arasındaki işlemlerde ise online check in süresi 24 saat önce başlamaktadır. Havaalanında check in işlemi yaptırmak isteyen yolcuların, uçuş saatinden 3 saat önce havaalanında hazır bulunmaları önerilmektedir, uçuşa 1 saat kala kontuar kapanmaktadır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Katar Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda ücretsiz kabin bagajı hakkınız 7 kg ağırlığında, 50cm x 37cm x 25cm boyutlarında tek parçadır. Business ve First Class yolcuları 15 kg ağırlığında, 50cm x 37cm x 25cm boyutlarında 2 parça kabin bagajı hakkına sahiptir. Ayrıca kabine alacağınız el çantası için de ücret talep edilmeyecektir. Brezilya, Arjantin, Kanada ve ABD’ye/den yapılan uçuşlar dışında, serbest bavul taşıma hakkı 30 kg`dır. First Class yolcuları için bu sınır 50 kg, Business Class yolcuları için ise 40 kg`dır. Bagajlar parça başına 32 kg`ı aşmamalıdır, bu ağırlığı geçmesi halinde iki parça halinde teslim edilmelidir. Katar Havayolları uçak bileti fiyatına dahil olan hizmetleri ve belirtilen ülkeler için serbest bagaj hakkı detaylarını Katar Havayolları`nın kurumsal web sitesinde bulabilirsiniz.

Koltuk seçimi

Uçuşunuz için koltuğunuzu, bilet rezervasyonu sırasında ücret ödemeden seçebilirsiniz. Geniş oturma ve ayak uzatma alanıyla oldukça konforlu bir yolculuk sunan Katar Havayolları, acil çıkış kapılarında bulunan koltukları rezerve etmemektedir. https://Uygun koltuk seçimi için verdiğimiz ipuçlarına gözatın.

Yiyecek, İçecek ve İkram:

Ödüllü aşçıların elinden çıkan, dünyanın en iyi mutfaklarının, en seçkin örneklerini gökyüzünde ücretsiz sunan Katar Havayolları, oldukça geniş bir menüye sahip. Uçuş süresine göre bir veya iki öğün sunulmakta. Sağlık veya diğer bir sebeple özel bir diyet uygulamanız varsa, uçuş öncesi havayolu şirketini bilgilendirmeniz yeterli.

Uçakta her yolcuya, içinde; dudak parlatıcısı, diş kiti, göz maskesi, çoraplar ve kulak tıkaçlarının bulunduğu hediye paketi sunulmaktadır. Özel ekranlarda ise yüzlerce program seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca A380, A350, B787, A319 ve bazı A330, A320 ve A321 tipi uçaklarda kablosuz internet hizmeti de sunulmakta. Uçuş sırasında aktif olan telefon ağı ile de SMS gönderimine izin verilmektedir. Çocuklar için ise renkli oyun ve oyuncak seçenekleri, çocuk menüsü ve uçuş boyunca izleyebilecekleri özel çocuk kanalı hizmeti sunmakta.

Zamanında kalkış performansı

Katar Havayolları, uluslararası havayolu şirketlerini karşılaştıran bağımsız havayolu kuruluşu AirHelp'in yürüttüğü global çalışmada, zamanında performans konusunda 8,4 puan alarak, en iyiler arasındaki yerini korumaya devam etmektedir.

Qatar Airways

3,5/5
113 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.