Harita

Wizz Air uçak bileti

Macaristan merkezli Orta ve Doğu Avrupa`ya düşük maliyetli uçuş hizmeti veren havayolu şirketi Wizz Air, 2003 yılında kurulmuş ve ilk ticari uçuşunu 2004 yılında Katowice’den gerçekleştirmiştir. Günümüzde 16 farklı noktadan seferler düzenleyen Wizz Air, Polonya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Letonya, Ukrayna, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti ve Makedonya`da farklı merkezlerden toplam 301 noktaya son derece hesaplı fiyatlarla uçuşlar düzenlemekte. Operasyonlarını Wizz Air Macaristan ve Wizz Air Ukrayna olarak gerçekleştiren havayolu, sürekli bir gelişim içinde ve uçuş ağını genişleterek, her geçen gün yeni destinasyonlara ulaşmakta. Wizz Air en son teknolojiye sahip 53 adet Airbus ile son derece genç bir uçak filosuna sahip ve yolcularına tek uçuş sınıfı ile servis vermekte, ancak Wizz Premium ve Wizz Premium Plus paketleri ile yolcularına farklı hizmetler sunmakta. 

Neden Wizz Air

Check-in işlemleri

Check-in işlemlerinizi tercihiniz doğrultusunda havaalanında veya internet üzerinden online veya akıllı telefonunuz üzerinden yapmanız mümkün. Akıllı telefonunuz veya internet üzerinden online check in işlemleri uçuş tarihinizden 14 gün önce başlayarak, son 3 saate kadar yapılabilmekte. Genellikle tercih edilen seçenekler olan online check in, özellikle de akıllı telefon ile yürürken bile check in işlemlerinizi yapabilme şansı tanımakta. Online check in sırasında biniş kartınızın çıktısını mutlaka almanızı öneriyoruz,aksi takdirde havaalanında alacağınız biniş kartı için ek bir ücret durumunda kalacaksınız. Havaalanında yapılacak check-in işlemleri ücrete tabidir. Havaalanında check in yaptıracaksanız eğer, ödemeyi önceden biletinizi alırken veya daha sonra müşteri hizmetlerini arayarak yaptırmanızı öneriyoruz zira uçuş gününüzde, havaalanında ödeme yapmanız durumunda, daha yüksek bir ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

Koltuk seçimi

Wizz Air ile uçuşlarınızda koltuk seçme servisi mevcut değil ancak Wizz koltuk rezervasyonu adı ile yolcularının daha konforlu yolculuk etmesi amacıyla koltuk rezervasyon servisi vermekte. Bu servisi kullanarak satın aldığınız, uçağın ilk üç sırasında bulunan bu koltuklarda yolculuğunuzun keyfini yaşayın.Ayrıca uçağa öncelikli alınan yolculardan biri olarak, sıkıcı bekleme süresini azaltabilirsiniz. Ancak bu koltuklar acil çıkış sırasında bulunduğu için koltuk sahipleri için bazı kriterler var ve bu koltukları rezerve eden yolcuların hareket kabiliyeti ile ilgili bir sorunlarının olmaması, çocuklu veya anne adayı olmamaları ve yaş kriterine uymaları hem kendi güvenlikleri hem de diğer yolcuların güvenliği açısından gereklidir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Wizz Air yolcusu olarak ücret karşılığında her biri en fazla 32kg. olmak üzere 6 parçaya kadar bagaj alma hakkına sahipsiniz. Ilk üç parça bagajınızı yolculuk öncesi online alabiliyorken diğer üç parçayı havaalanında ödemek durumundasınız. Bagaj ücret leri varış noktasına ve ucuş sezonuna göre değişmektedir. Kabin bagajı olarak bir parça el bagajı alma hakkınız var. Ölçüleri 42 cm x 32 cm x 25 cm olarak belirlenen tek parça ücretsiz olarak alınabilirken, 56 cm x 45 cm x 25 cm ölçülerinde ki bagaj ücret karşılığı kabine alınabilmekte. Belirlenen ölçülerin dışına çıkılması durumunda bagajın kargo kısmına verilmesi istenecektir.

Yiyecek,içecek ve ikram

Düşük maliyetli bir havayolu şirketi olan Wizz Air ile uçuşlarda yemek servisi bulunmamaktadır. Ancak kalkıştan hemen sonra servise başlayan ve bir çok seçeneğin bulunduğu Wizz Kafe`den istediğiniz yiyecek ve içecek çeşidini satın almanız mümkün. Is Sabah uçuşlarında kahvaltı, daha geç saatlerde ki uçuşlarda ise oldukça geniş bir yelpazede sunulan seçenekleriyle sandviç çeşitleri servis yapılmakta. Uçuş sırasında kredi kartı dışındaki ödemeler Euro ve Sterling olarak kabul edilmektedir.

Wizz Air

4,0/5
249 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.