Harita

Antalya Amsterdam Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Amsterdam yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Antalya - Amsterdam Schiphol uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

731 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

2

Ortalama uçuş süresi, toplam 2656 kilometre uçuş mesafesi

3sa 45dk

Amsterdam Schiphol

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Amsterdam Schiphol şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Amsterdam Schiphol.
Antalya - Amsterdam Schiphol uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 731 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Antalya - Amsterdam Schiphol uçuşu ortalama 3sa 45dk sürmektedir.
Aktarmasız Antalya - Amsterdam Schiphol uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 2 Antalya - Amsterdam Schiphol uçuşu bulunmaktadır.

Antalya’dan Amsterdam Schıphol Havalimanı’na Uçan Havayolları

Antalya’dan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na tarifeli direkt uçuşlar düzenleyen iki havayolu bulunmaktadır: Corendon ve Transavia. Her iki havayolunun da haftalık uçuş günleri ve frekansları düzenli olmamakla birlikte, yaz döneminde artış göstermektedir.

Antalya Amsterdam Schiphol uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca birçok yerli havayolunun bağlantılı seferleri mevcuttur. Antalya-Amsterdam hattında Pegasus Havayolları, Atlasglobal, Onur Air ve Türk Hava Yolları İstanbul aktarmalı, SunExpress ise İzmir bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Bu hatta ayrıca çok sayıda charter uçuş düzenlenmektedir.

Terminal Bilgileri

Antalya Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşımın en pratik yolu, Havaş servislerini kullanmaktır. Havaş servisleri, kent merkezinde yer alan 5M Migros Alışveriş Merkezi’nin otoparkından hareket etmektedir ve yaklaşık 45 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Ücreti ise 10 TL’dir. Havalimanına ulaşımın en ekonomik yöntemi ise belediye otobüslerini kullanmaktadır. Havalimanına giden belediye otobüslerinin kalkış noktası Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’dir (otogar). Belediye otobüsleri havalimanı güzergahında Öğretmenevi, Tıp Fakültesi, Migros Kavşağı, Meltem-Devlet Hastanesi, 100.Yıl Bulvarı, Eski Otogar, Mevlana, Meydan, Topçular ve TEDAŞ’tan geçmektedir. Antalya’nın merkezinden havalimanına taksiyle gitmek için ise ödenmesi gereken tutar ortalama 60-80 TL’dir. Bununla birlikte bu tutar taksiye binilen noktaya göre artış ya da azalış gösterebilmektedir.

Antalya Havalimanı’ndan Amsterdam’a yapılacak olan direkt uçuşlar için Terminal 1 veya Terminal 2, yurt içi aktarmalı uçuşlar için ise İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Havalimanındaki tüm terminallerde yolcuların uçuşlarından önce faydalanabileceği fast food restoranları, kahveciler, kafeler, büfeler ve restoranlar ile alışveriş yapmak isteyenler için hediyelik eşya mağazaları yer almaktadır. Terminal 1 ve Terminal 2’de ayrıca gümrüksüz alışveriş yapılabilen duty free mağazaları hizmet vermektedir.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan kent merkezine trenle oldukça hızlı ve ekonomik bir şekilde gidilebilmektedir. Nederlandse Spoorwegen (NS) tarafından işletilen trenler, 05:00-01:00 saatleri arasında, her 10 dakikada bir hareket etmektedir. Yaklaşık 20 dakikada kent merkezine varan trenlerin ücreti 3.90 Euro’dur. Tren biletleri havalimanındaki gişelerde ve sarı makinelerde satılmaktadır. Havalimanından Amsterdam’ın merkezine ulaşımın bir diğer pratik yolu ise 197 numaralı Amsterdam Airport Express otobüslerini kullanmaktır. Gün içinde 15 dakikada bir, geceleri ise saat başı hareket eden otobüsler yaklaşık 40 dakikada Museumplein, Rijksmuseum ve Leidseplein gibi merkezi noktalara gitmektedir ve ücreti 5 Euro’dur. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki taksi ücreti ise ortalama 40-50 Euro tutmaktadırç

Pratik Bilgiler

Amsterdam’a direkt uçacak yolcuların uçuşlarından en az iki saat önce, yurt içi aktarmalı seyahat edecek yolcuların ise en az bir saat önce Antalya Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi üyesi olan Hollanda’ya giriş yapabilmek için pasaportlarında Hollanda ya da başka bir Schengen ülkesi tarafından verilmiş ve geçerli olan bir Schengen vizesinin bulunması gerekmektedir. Eğer Schengen vizesi başka bir ülkeden alındıysa, ilk olarak o ülkeye giriş yapılmış olması şartı aranmaktadır.

Amsterdam’da Sizi Ne Bekliyor?

Amsterdam’da saatler, Antalya’nın bir saat gerisindedir. Amsterdam, Euro kurunun da etkisiyle Antalya’ya kıyasla çok daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle orta ve üst sınıf restoran fiyatları, Antalya’yı dörde katlayabilmektedir. Amsterdam’da yaz ayları genellikle ılık geçmektedir. Hava nadiren sıcak olmaktadır. En sıcak ay olan Ağustos’ta en yüksek sıcaklıkların ortalaması yaklaşık 22 C°’dir. Kentte kış ayları ise serin geçmektedir ve hava Ekim’den Mart’a kadar genellikle kapalı ya da bulutludur.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Mart 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.