Harita

Dalaman Londra Uçak Bileti

Dalaman - Londra uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

872 TL

Aktarmasız havayolu

5

Uçuş / hafta

3

Ortalama uçuş süresi, toplam 2802 kilometre uçuş mesafesi

4sa 5dk

Londra Heathrow, Londra Gatwick, Londra Stansted, Londra Luton ve diğerleri

6 havaalanı

Flight – Routes Dalaman’dan Londra’ya uçuşlar

Dalaman ve Londraarasında uçan havayolu şirketleri

Dalaman ve Londra arasında günümüz itibariyle direkt olarak uçan havayolu şirketleri; Thomas Cook ve Condor Hava Yollarıdır. Direkt uçan havayolu şirketleri dışında, Pegasus, THY, British Airways ve KLM’nin İstanbul üzerinden her gün aktarmalı uçuşları mevcuttur. Direkt olarak uçan havayolu şirketleri Londra’nın Gatwick Havaalanını kullanmaktadır.  

Terminal bilgileri:

Muğla’da bulunan iki havalimanından biri olan Dalaman Uluslararası Havaalanı kent merkezine 6 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun hava trafiğine sahip olan havalimanında, İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri ayrı binalardadır. Dış hatlar gelen ve giden yolcuları için tek bir terminal binası bulunmaktadır. Thomas Cook ve Condor Havayolları uçuşları için aynı terminali kullanmaktadır. Dalaman Havaalanı Dış Hatlar Giden YolcularTerminalinde, VIP ofisi, sağlık ofisi, turizm danışma ofisi,  restoran, kafe-bar, ATM cihazları ve bir hediyelik eşya mağazası havaalanı yolcuları için hizmet sunmaktadır.

Hava trafiği açısından dünyanın sayılı kentlerinden biri olan Londra’da beş uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Londra Heathrow Havaalanı, Avrupa’nın en büyük havaalanıdır. Londra merkezinden 24 Km uzaklıkta bulunan havaalanı dünyanın en yoğun havaalanlarından biridir.  Havaalanı dört terminalden oluşmaktadır. Heathrow Havaalanı, kent merkezine metro hattıyla bağlıdır. Londra’nın ikinci büyük havaalanı olan Gatwick kent merkezinin 45 Km dışında bulunmaktadır. Havaalanı iki terminalden oluşmaktadır. Kent merkezine tren hattıyla ulaşmanız mümkün.  Londra’nın 48 Km kuzeydoğusunda bulunan Stansted Havaalanını daha çok Avrupa içinde maliyeti düşük, ucuz uçuşlar için kullanılmaktadır. İşlek bir havaalanı olan Stansted tek terminal binasından oluşmaktadır. Londra Luton Havaalanı, orta ölçekli bir havaalanıdır. Kent merkezinin 51 Km kuzeyinde bulunmaktadır. Low cost havayollarının kullandığı Luton havaalanı tek terminallidir. Londra City Havaalanı kent merkezine olan yakınlığı nedeniyle özellikle Business uçuşlar için tercih edilen bir havaalanıdır.

Londra havaalanları yalnızca Avrupa’nın değil, dünyanın en işlek havalimanlarıdır. Özellikle Heathrow ve Gatwick çok yoğun yolcu kapasitesine sahiptir ve yolculara sunulan havaalanı servisi üst düzeydedir. Mağazalar, cafe ve restoranlar, alış veriş alanları, sağlık birimleri, bankacılık hizmetleri, döviz büroları ve standart diğer yer hizmetleri bu yoğunluğa göre düzenlenmiştir. Havaalanlarında bulunan free shop alanlarında dünya çapında ünlü markaların kozmetik, parfüm, çikolata, aksesuar, elektronik ve diğer ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşmak mümkün.

Dalaman Londra uçuşunuzu gerçekleştirmek için Britanya vizesine sahip minimum 6 ay geçerli pasaportunuzla birlikte uçuş saatinizden 2 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.

Pratik bilgiler

Dalaman ve Londra arasında 2 saat fark bulunmaktadır. Dalaman tipik Akdeniz İklim özellikleri taşımaktadır. Oldukça sıcak ve yağışsız geçen yaz aylarını, ılık ve yağışlı kış mevsimi takip eder. Londra’da ise ılıman ve nemli okyanus iklimi hâkimdir. Günün her saatinde hava durumundan bahsedilen Londra’nın bir simgesi de yağmurdur. Kış aylarının çok soğuk geçmediği kentte yağışlar en fazla Eylül-Ocak ayları arasında görülmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklıkları ortalamada 22 derece civarındadır. Dalaman ve Londra rakamsal veriler açısından karşılaştırıldığında Londra’nın çok daha pahalı bir şehir olduğunu söylemek gerekir. Dalaman’da pahalı olmayan ortalama bir restoranda bir öğün için ödeyeceğiniz rakam 17,50 TL iken, aynı özellikteki bir yemek için Londra’da minimum 60 TL ödemeniz gerekecektir. Londra’da seyahatinizin sonlandığı havaalanından, kent merkezinde bir noktaya taksiyle ulaşmanız, Heathrow’dan 70 Pound, Gatwick’den 100 Pound Stansted’den 100 Pound civarında olacaktır.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Aralık 2015 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.