Harita

Lufthansa Air Uçak Bileti

Almanya’nın ulusal havayolu olan Lufthansa, yolcu sayısı bakımından Avrupa`nın en büyük havayolları arasındadır. Şirketin ticari merkezi Köln olmakla birlikte, ana operasyon merkezi Frankfurt Havalimanı, ikinci merkezi ise Münih Havaalanı'dır. Star Alliance kurucu üyelerinden olan Lufthansa Havayolu, oldukça geniş bir uçuş ağı ile faaliyet göstermektedir. 100`e yakın ülkede, 200`ün üzerinde noktaya seferler düzenlemektedir. Bu geniş ağ içerisinde Türkiye`den Almanya şehirlerine gerçekleştirdiği direk uçuşlar da bulunmakta. Ankara ve İzmir`den Münih`e, İstanbul`dan Münih`e ve Frankfurt`a Lufthansa uçak bileti bulmak mümkün. Uzun mesafe uçuşlarıyla da adından söz ettiren Lufthansa, yıllardır en iyi transatlantik olarak bilinmektedir.

Verilen bilgiler Mayıs 2017 tarihlidir.

Neden Lufthansa?

Check in işlemleri

Havayolunun kurumsal web sitesinden veya mobil uygulamasından ücretsiz olarak yapılabilen online check-in işlemleri, uçuş saatine 23 saat kala başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir. Online check-in sırasında, uçuş kartının çıktısı alınabilmekte veya elektronik posta yoluyla barkod talep edilebilmektedir. Havaalanında check-in yapılması durumunda ise; dış hat uçuşlarında uçuşa en geç 1 saat kala, iç hat uçuşlarında ise en geç uçuşa 30 dakika kala check-in işleminin yaptırılması gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Lufthansa yolcu başına 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj hakkı sunmaktadır. Taşınabilecek el bagajı ise, el çantasının yanısıra, 55x40x23 cm ölçülerinde ve en fazla 8kg ağırlığında tek parça şeklindedir. Uçak bileti fiyatı kapsamındaki bagaj dışındaki ek bagaj ücretleri, Avrupa dahilindeki uçuşlarda parça başına 50 Euro, uzun mesafe uçuşlarında ise 150 Euro`dur. Ayrıntılı bilgi için Lufthansa bagaj kuralları sayfasına göz atın.

Koltuk seçimi

Online uçak bileti alınırken veya check-in esnasında, standart koltuk seçimi ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar ise ücrete tabidir.

Yiyecek ,içecek ve ikram

Lufthansa ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir. Sunulan menüler uçuş sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda servis sayısı artmaktadır. Yolcuların uçuş sürecini daha keyifli hale getirecek film, müzik, gazete-dergi seçenekleri de mevcut.

Biletlendirme ücreti

Lufthansa uçak bileti fiyatı, hizmet ücretlerini de kapsamaktadır ve bu ücretler kalkış noktalarına göre değişiklik göstermektedir. Varış noktasına göre ücret tablosunu Lufthansa web sitesinde bulabilirsiniz.

Lufthansa

4,0/5
297 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.