Harita

United uçak bileti

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan United Airlines 1926 yılında kurulmuştur. Merkezi Chicago, İllinois‘te bulunan United Airlines 1954 yılında pilot eğitimi için ilk uçuş simulatörünü almış, ilk Boeing 767 tipi yolcu uçağını kullanan havayolu şirketi olmuş ve uzun mesafeli uçuşlarda uydu tabanlı Wi-Fi hizmeti sunan ilk havayolu şirketlerinden biri olmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 10 ayrı havaalanından uçuşlar gerçekleştiren United Airlines, 700 den fazla uçaktan oluşan ve Amerika’daki en modern ve yakıt tasarruflu çevre dostu uçak filosu ile dünyanın en büyük filolarından birine sahip. United Airlines 180 ülkede 1000 civarında noktaya hergün 6.000 uçuş yapmaktadir. Star Alliance kurucu üyelerinden biri olan havayolu, dünyanın en geniş uçuş ağına sahip.

United Airlines, Global Traveler dergisi okuyucuları tarafından dokuz yıl boyunca Mileage Plus ile en iyi yolcu programı seçilmiştir. 

Neden United Airlines

Check in işlemleri

United Airlines check in işlemleri konusunda farklı seçenekler sunmakta. Check in işlemlerinizi online yapmanız durumunda uçuş öncesi sıkıcı bekleme sürenizi azaltmış olursunuz. Check-in işlemlerinizi online yapmak için süreniz, uçuş saatinizden 24 saat önce başlar ve 90 dakika kalana kadar devam eder.Online check in ile bağlantılı uçuşlarınız için de check in yapabilir, koltuk seçebilir, seçmiş olduğunuz koltuğunuzu değiştirebilirsiniz. Biniş kartınızın çıktısını alarak, eğer kargoya verecek bagajınız yoksa, havaalanında hiç beklemeden direk biniş kapısına gitmeniz mümkün. Check in işleminizi havaalanında yapmak durumundaysanız eğer, kiosklardan yararlanabilir ve havaalanında vakit kazanabilirsiniz veya United Airlines kontuarlarında yaptırabilirsiniz check in işlemlerinizi.Özellikle havaalanında check in yaptırmanız durumunda, varış noktasına bağlı olmak üzere uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

United Airlines yolcularına kabin bagajı olarak uçakta yanlarına alabilecekleri bagaj hakkı olarak 114 cm ölçülerinde bir parça el bagajı ve bir adet kişisel çanta taşıma hakkı vermekte. Business ve Ekonomi olmak üzere iki sınıfta yolcu taşıyan United Airlines’ın Ekonomi sınıfı yolcuları, her biri 23kg Business sınıfı yolcuları ise her biri 32 kg olmak üzere iki parça ücretsiz bagaj taşıma hakkına sahip. İki sınıf yolcularının da bagajları için belirlenen ölçü ise 158cm. Bagaj içinde taşınmaması gerekenler, veya yanınıza alacağınız müzik aletleri, ev hayvanları gibi özel durumlar ile ilgili detaylı bilgiyi havayolunun kurumsal internet sayfasında bagaj hakkı bölümünde bulmanız mümkün. Havayolunun belirlediği ücretsiz bagaj hakkı dışında fazla bagaj almak istemeniz halinde ek ücret ödemek durumundasınız.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminizi online check in sırasında uçak içi oturma planını inceleyerek, pencere kenarı veya koridor tercihinizi yapabilir, beraber yolculuk yaptığınız sevdiklerinizle yanyana koltuklar seçerek yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Biraz daha konfor isterseniz, size biraz daha hareket alanı sağlayan konforlu koltuklar için ek ücret ödemek koşulu ile tercih kullanabilirsiniz. Ancak bu koltuklar acil çıkış sırasında bulunduğundan dolayı güvenlik gereği, bu koltuklari rezerve edebilmek için belirlenen kriterlere uygun olmanız gerekmektedir. Online check in sırasında koltuk seçimini yapma şansınız yoksa havaalanında, kiosklarda check in sırasında koltuğunuzu seçebilirsiniz. Havayollarının kontuarlarında koltuk seçme şansınız olmayabilir, koltukların büyük bölümünün rezerve edilmiş olması ihtimali göz önünde bulundurulmalı.

Yiyecek,içecek ve ikram

Bir çok konuda ilk olan United Airlines, son derece konforlu koltukları ve yine ilklerden biri olduğu wi fi hizmeti, canlı televizyon yayını ile yolculuğu keyif haline getirirken, yiyecek ve içecek servisi ile de yolcularını memnun etmekte. Uçacağınız destinasyona göre ücretli veya ücretsiz olmak üzere son derece zengin bir menü ile yiyecek ve içecek servisi yapan havayolu, özel istekleri de göz önüne alarak, vejeteryan, vegan ve glutensiz yemekler, çocuk menüsü ve din ve kültürler gözönüne alınarak hazırlanan özel menüleri yolcularının hizmetine sunmakta.

United

4,5/5
27728 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.