Harita

Air Seychelles uçak bileti

Malezya`nın ulusal havayolu şirketi olan Malezya Havayolları 1937 yılında, Malaya Airways Limited (MAL) adı altında kurulmuş ve 1947 tarihinde, MAL ulusal havayolu olarak ilk ticari uçuşunu gerçekleştirmiştir. Kısa zaman içerisinde büyük gelişme gösteren şirket günümüzde binlerce çalışanı ve yaklaşık 100 uçaktan oluşan dev filosu ile uluslararası bir havayolu şirketi haline gelmiştir.

2013 yılı başlarında Dünya’daki 3 büyük havayolu birliklerinden biri olan Oneworld`a üye olan Malezya Havayolları, genellikle Kuala Lumpur merkezli olmak üzere; Asya, Avustralya, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika genelinde yaklaşık 80 noktaya uçmakta.

Skytrax tarafından beş yıldızlı havayolu seçilen Malezya Havayolları, yüzlerce ödülünün yanısıra, dünyanın en iyi kabin ekibine sahip olmanın gururunu da taşımakta. 

Neden Malaysia Airlines

Check-in işlemleri

Malezya Havayolları ile uçuşlarınızda check-in işlemleri için farklı seçenekler mevcut. İnternet üzerinden online check-in seçeneği son derece rahat ve kolay bir yöntem, uçuş saatinden 48 saat önce başlayan ve 3 saat öncesine kadar devam eden bu servisi, internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefona indirilen aplikasyon ile kullanmak mümkün. Rahatlığı açısından son yıllarda çok daha fazla tercih edilen Online check-in sırasında biniş kartınızın çıktısını da alabilir hatta koltuğunuzu seçebilirsiniz. Check-in işleminin havaalanında yapılması durumunda ise uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.Havaalanında ki self check-in kiosklarında birkaç basit adımla check-in işlemleri yapılabilir ve biniş kartı çıktısı alınabilir ancak bu servisten bebekli yolcular,9 kişiden fazla gruplar ve hasta ve refakatçi ile seyahat eden yolcular yararlanamamaktadır. Kontuarda check-in yapılması durumunda Malezya Hava Yolları kontuarlarında güler yüzlü bir ekip, uçuş saatinden 2 saat önce check-in işlemleri için hizmet vermektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

2014 yılı itibarı ile Malezya Havayolları yolcuları en fazla iki parça bagaj için check-in yaptırabilmektedir, ücretsiz bagaj hakkı ise varış noktasına ve biletinizin sınıfına göre değişiklik göstermektedir. First class yolcuları 50kg ücretsiz bagaj hakkına sahip, business class 40kg ve Ekonomi class yolcuları ise 30kg ücretsiz bagaj hakkına sahip. Malezya Havayolları, her bir parça bagajın 32 kg ağırlığı geçmemesi konusunda oldukça sıkı kurallara sahip. Bebekli yolcular, çocuk arabası veya bebek sepetinin yanısıra, 10kg ile sınırlanmış bir el bagajı taşıma hakkına sahipler.

Koltuk seçimi

Uçuşunuzdan 48 saat önce başlayan online check-in işlemi sırasında koltuk rezervasyonunuzu da yaptırmanız mümkün. Koltuk seçiminin son dakikaya bırakılması durumunda, koltukların çoğu rezerve edilmiş olacağından çok fazla seçme şansı bulunamayabilir. Az bir ücret karşılığında, konforu açısından daha çok tercih edilen koltuklardan birini rezerve ederek rahat bir yolculuğu garantileyebilirsiniz. Şunu unutmayın ki anne adayları, çocuklu yolcular, hasta ve engelli yolcular öncelikli koltuk seçme hakkına sahiptirler.

Yiyecek,içecek ve ikram

Malezya Havayolları din, sağlık ve özel diyetleri gözönünde bulundurarak yolcularına oldukça geniş seçeneklere sahip bir menü sunmaktadır. Ödül sahibi, güler yüzlü kabin ekibinin mükemmel servisi ile biletinizin sınıfı ve varış noktanıza göre değişen yiyecek ve içecek servisi ile yolculuğunuz daha keyifli hale gelmekte. Özel yemek siparişi sözkonusu ise uçuşunuzdan 24 saat önce Malezya Havayolları`nın internet sayfasından, müşteri hizmetleri veya seyahat acentası ile iletişim kurarak yemek siparişi vermek mümkün .

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.