Harita

Podgorica Uçak Bileti Fiyatları

Cennete yolculuk

Biliyor musunuz?

Sakin, doğanın tam ortasında, büyüleyici manzaralar içinde unutulmaz bir tatil, Podgorica uçak bileti ile mümkün.

Coğrafi açıdan ülke içinde birçok yere günlük geziler yapılabilecek merkezi bir konumda olan kent,   Ribnica ve Moraca nehirlerinin birleştiği noktada bulunmaktadır. Baharat kokulu çayırları, görkemli dağları, muhteşem plajları ve gizli koylarıyla doğanın oldukça cömert davrandığı bu bölge, Adriyatik‘te keşfedilmemiş cennetten bir parça gibi.

Eski Yugoslavysa‘yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan  Karadağ Cumhuriyeti’nin başkenti olan  Podgorica, Ortaçağ‘da Ribnitsa adıyla bilinirken, eski Yugoslavya döneminde Titograd adı verilmiştir.  1474’de Osmanlılara, 1878’de de  yeniden Karadağ’ın idaresine geçmiştir. Tarihi süresince Avusturyalılar, İtalyanlar ve Almanlar tarafından işgal edilen Podgorica, savaş sırasında neredeyse tamamen yıkılmış, 1946 yılında kent  yeniden inşa edilmiştir.

Denize bir saatlik mesafede bulunan Podgorica mimari açıdan Doğu Bloku ülkelerinde görülen bir tarza sahip. Cadde, sokak ve binalarda eski ve yeninin çok güzel bir sentezini görmek mümkün.

Köprüleri ile göz dolduran şehirde , Moraca Nehri üzerinde bulunan ve  yüksekliği  57 metreyi bulan Milenyum Köprüsü, inanılmaz manzaralar yakalayabileceğiniz, Podgorica‘nın gururu olan simgesel yapılarındandır. Moskova Köprüsü‘de  eski kentin alışveriş bölgesiyle yeni ve modern Hercegovačka Caddesi’ni birleştiren ve sadece yayaların kullanımına açık 105 metre  uzunluğunda, eski ve yeni arasındaki  bir köprü.

Doğal bir cennet olan bölgede bulunan Skadar Gölü, en büyük kuş yaşam alanlarından biri ayrıca bu henüz turistik anlamda fazla bilinmeyen bölgede, bir çok kuş gözlem alanı mevcut. Şehri  panoramik görmek için bir balon turuna katılmak mümkün, veya nehir kenarından başlayan bir gezintide,  bin iki yüz kadar farklı bitki türü barındıran bölgede, doğanın tüm mucizevi renklerine tanık olabilirsiniz. Bisiklet yolculuğu yapabilir, rafting heyecanı yaşayabilirsiniz.

Araç trafiğine kapalı olan Slobode caddesi, şehrin merkezi ve mağazaları, dünya mutfaklarından örnekleri deneyebileceğiniz restoranları ile sosyal hayatın yüreğinin attığı noktalardan biri. Hercegovačka caddesi, Njegoševa Caddesi de, kafeleri, butikleri ve bir çok alışveriş alternatifleriyle kentin renkli bölgeleri. 

Yiyecek içecek,ulaşımın oldukça ucuz olduğu Prodrica‘da konaklama konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte çünkü otel fiyatlari yüksek. Yemek kültüründe Akdeniz ve Ege mutfaklarının etkilerini görmek mümkün ancak bölgenin en meşhur yemeği Popeci a la Podgorica ve bir çok yemekte domuz eti kullanılmakta. 

Vize sorunu yaşamadan seyahat edebileceğiniz destinasyonlardan biri olan Prodrica ‘ya yaklaşık iki saatlik bir yolculukla direk uçabilirsiniz. Şehirde çok fazla İngilizce konuşan insanla karşılaşma şansınız olamayacağından Prodrica uçak biletinizi aldıktan sonra bir sırpça sözlük edinmekte yarar var. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Podgorica yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Podgorica şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Podgorica.
Delta, Olympic Air, Alitalia CityLiner, Alitalia, Croatia Airlines, TUI, Etihad Airways ve Laudamotion, Podgorica yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Podgorica yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.