Harita

Prag Uçak Bileti Fiyatları

Orta Avrupa’nın incisi sayılan Çek Cumhuriyetinin başkenti  Prag masalımsı bir güzelliğe sahiptir. Son yıllarda her yıl binlerce Türk turist tarafından da ziyaret edilen bu güzel şehire uçak bileti bulmak için, değişik havayollarının fiyatlarını Skyscanner’da kıyaslayabilirsiniz.

Prag diğer başkentlere oranla küçük bir şehir olmasına rağmen, gezilecek ve görülecek doğal ve tarihi yerlerinin listesi uzundur. Bu yüzden seyahat inizi en az üç gün olarak planlamanızı öneririz.

Gezinize dünyanın en geniş kale alanına sahip olduğu söylenen Prag kalesini (Pražský hrad) gezmekle başlayabilirsiniz. Tarihi 880 yılına kadar uzanan  kaledeki saray başlıbaşına bir sanat eseridir. Başta Bohemya Kralları olmak üzere, Kutsal Roma İmparatorluğu yöneticileri ve hala günümüzde Çek Devlet Başkanları burada ofisler bulundurmuşlardır.

Gotik mimarinin en güzel  örneklerinden olan Charles köprüsü eski şehri ve Mala Strana’yı birbirine bağlamaktadır.  Yapılısından sonra bir kaç yüzyıl Taş Köprü olarak anılan köprünün yapılış tarihi 1357 yıldır. Köprü üstünden Kale manazarası nefes kesicidir.

Prag’da sıkılmanız mümkün değildir. Şehiri yürüyerek gezmek belki de en zevkli yöntemdir. Ulusal Müze  ve Prag Sanat Galerisi olmak üzere  bir çok müzede şehrin görkemli geçmişini görebilir, modern restoranlarda Çek mutfağını ve dünyaca ünlü Çek biralarını tadabilirsiniz.

Skyscanner kullanarak en ucuz Prag uçak biletini siz alın! Dünyanın binlerce noktasındaki yüzlerce havayolunu bulun ve ücretsiz rezervasyon yapın.

Skyscanner ile her şey çok kolay ve hızlı. Üstelik ücretsiz! En düşük bilet fiyatlarını karşılaştırın ve Prag' için uçak biletinizi anında havayolu şirketinin üzerine tıklayarak ayırtın.

Yolculuk tarihleriniz esnekse, size o ay içindeki en ucuz fiyatlı biletleri listeliyoruz. Belki de maceraya atılmak istiyorsunuz, o halde Skyscanner ile seçilmiş olan havaalanından istediğiniz yere arama yapabilirsiniz.. Geriye tek soru kalıyor... nereye gitsem?

Listedeki uçuşlara göz atın veya yolculuk tarihlerinizi arama kutusuna yazın ve bırakın Prag  için veya istediğiniz herhangi bir yere en ucuz uçak biletini biz bulalım

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Prag yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.