Harita

Gulf Air uçak bileti

Gulf Air Havayolları, Umman ve Bahreyn’nin ulusal havayolu şirketidir. Çoğunluğu Airbus’lardan oluşan 34 uçaklık uçuş filosunun ortalama yaşı 10.8 dir. Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa ve Ortadoğu’da 47 ayrı noktaya uçuşlar düzenleyen Gulf Air’in genel merkezi, Bahreyn Uluslararası Havaalanı ve Seeb Uluslararası Havaalanı’nda bulunmaktadır. 

Neden Gulf Air

Check-in işlemleri

Gulf Air, yolcularının check-in işlemleri için farklı seçenekler sunmaktadır. Erken check-in işlemi bunlardan yalnızca birisidir. Uçuş saatinizden 24 saat önce çıkış yapacağınız havaalanına giderek check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bagaj işlemlerinizi ve normal check-in prosedürünü tamamladıktan sonra, biniş kartınızı alınız. Bundan sonra, uçuş yapacağınız gün, uçuş saatinizden yalnızca bir saat önce havaalanında olmanız yeterli olacaktır. Web üzerinden yapacağınız check-in işlemi ise size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Evinizden veya iş yerinizden yapacağınız check-in işlemi için Gulf Air kurumsal web sitesine girmeniz ve gereken adımları tamamlamanız yeterli olacaktır. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın. Web check-in işleminizi uçuş saatinizden 24 saat öncesinden, uçuş sürenizde 90 dakika kalana kadar yapabilirsiniz. Eğer standart yollarla havaalanlarında check-in işlemi yapmak istiyorsanız, Gulf Air kontuar görevlileri ve otomatik check-in işlemi yapan, kiosklar sizlere yardımcı olacaktır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

GulfAir ile yapacağınız uçuşlarda bagaj konusunda belirlenmiş kurallar mevcuttur. Bilet sınıfınıza göre değişkenlik gösteren standartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir. Ekonomi sınıfı biletlerde maksimum 30 kilo, Falcon Gold sınıfı biletlerde maksimum 40 kilo ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. 2 yaş üzeri çocuklarınız için de belirtilen ölçülerde 1 adet bagaj hakkınız mevcuttur. 2 yaş altı çocuklarınız ise bu hak, 10 kiloyla sınırlıdır ve bir adet katlanabilir çocuk arabası hakkınız bulunmaktadır. GulfAir Sık Uçanlar Programı’na üyeyseniz, yukarıda belirtilen miktarlara ek olarak Gold üyeler 20 kilo, Silver üyeler ise 15 kilo ekstra bagaj haklarına sahiptir. GulfAir ücretsiz bagaj konusunda kurumsal olarak son derece cömert davranmaktadır. Sınırları aşan bagajlarınızla ilgili mutlaka havayolu şirketinin kurumsal web sitesini incelemenizi öneririz.

Koltuk seçimi:

GulfAir’le yapacağınız uçuşlarda koltuk seçim işlemini, online bilet satın alma aşamasında yapabilirsiniz. Kurumsal web site üzerinde uçuş yapacağınız uçak tipini seçtikten sonra, ekranınızda görüntülenen uçak içi haritasından seçiminizi yapabilirsiniz. Modern teknolojinin gelişmiş tüm imkanlarını sunan uçaklarla hizmet sunan GolfAir, uzun mesafeli uçuşlarda kullanılan, Airbus 300-200 tipi uçaklarda, Falcon Gold sınıfında yapacağınız uçuşlarda 67-82 inç ve Ekonomi sınıfında yapacağınız uçuşlarda 30-33 inç genişliğindeki koltuklarla uçuş imkanı sunmaktadır. Diğer Airbus tipi uçaklar için de, web sitesi üzerinden incelemelerinizi yaparak, koltuk seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. GulfAir koltuk seçimi işleminiz için ekstra bir ücret talep etmemektedir.

Yiyecek, içecek, ikram

GulfAir tüm bilet sınıflarında ücretsiz yiyecek ve içecek ikramında bulunmaktadır. Uçak içi eğlence sistemleriyle donatılmış kabinlerde, uçuş sürenizi daha eğlenceli ve konforlu bir hale dönüştürebilirsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.