Harita

Cidde Uçak Bileti Fiyatları

Cidde’ye ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Eğer Cidde’ye ekonomik fiyatlara uçmak istiyorsanız, Skyscanner tam size göre. Skyscanner’ın uçuş arama motoru, en ucuz Cidde uçak biletlerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Uçak bilet fiyatları kalkış havalimanına, uçuş tarihlerine ve koltuk müsaitliğine göre değişmektedir. Bununla birlikte eğer uçuş tarihleriniz esnek ise Skyscanner’ın arama panelinde tarih “Tüm ay”ı seçerek uçmak istediğiniz aydaki en ucuz fiyatları, “En ucuz ay”ı seçerek ise bütün senenin en ucuz uçuşlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

En uygun fiyatlar için Cidde’ye uçuş rezervasyonu ne zaman yapılmalı?

Cidde’ye uçak rezervasyonunuzu, uçmayı planladığınız tarihten en az birkaç hafta önce yaparsanız, en uygun fiyatlı uçuşları bulma şansınız artacaktır.

Uçuş fiyatlarını takip etmeniz için güzel bir tüyomuz var: Skyscanner’ın Fiyat Alarmı uygulamasına e-postanız ile üye olun ve istediğiniz uçuştaki fiyat değişikliklerinden herkesten önce siz haberdar olun.

 

Türkiye’de Cidde’ye direkt uçuşları olan havaalanları

Cidde’ye İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, Adana Havalimanı ve Antakya Havalimanı’ndan direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Ayrıca İzmir, Trabzon, Gaziantep ve Konya gibi birçok şehirden Cidde’ye aktarmalı uçmak mümkündür.

İstanbul, Ankara, Adana ve Antakya’dan Cidde’ye ortalama uçuş süresi 3 saat 30 dakika ile 4 saat arasında değişmektedir.

 

Türkiye’den Cidde’ye uçan havayolları

Türk Hava Yolları, Atlasglobal, Saudia ve Flynas, Türkiye’nin farklı şehirlerinden Cidde’ye direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir.  Direkt seferlere ek olarak Egypt Air, Qatar Airways, Royal Jordanian ve Air Arabia gibi havayolların da bağlantılı uçuşları bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için uçuş hedefi Cidde olan havayolu şirketleri sayfasını inceleyin.

 

Cidde’teki havaalanları

Cidde’de yalnızca bir havalimanı bulunmaktadır. Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı (JED), şehir merkezinin yaklaşık 19 km kuzeyinde yer almaktadır. Mekke’ye Hac için giden yolcuların kullandığı bu havalimanı, Suudi Arabistan’ın en yoğun havalimanıdır. Havalimanından Cidde’nin merkezine ulaşım ticari taksilerle sağlanmaktadır.

 

Cidde’ye ne zaman gidilir?

Cidde’yi ziyaret etmek için en iyi dönem, kış aylarıdır. Bu dönemde hava sıcaklıkları senenin geri kalanına göre daha serindir ve genellikle 20 ile 30 C° arasında değişmektedir. Cidde her yıl Hac döneminde milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır ve bu dönemde şehir oldukça kalabalık olmaktadır. Kentte yaz mevsimi oldukça sıcak olmakla birlikte Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen Cidde Festivali, şehri tüm sıcağına rağmen ilgi çekici kılmaktadır.

 

Cidde hava durumu

Cidde’de sıcak ve oldukça kurak bir iklim etkilidir. Diğer Suudi şehirlerinin aksine, Cidde’de sıcak havalar kışın da devam etmektedir. Kentte Yaz ayları ise çok sıcak geçmektedir ve sıcaklıklar sıklıkla 40 C°’nin üzerine çıkmaktadır. Bu mevsimde Arap Yarımadası’nın çöllerinden veya Kuzey Afrika’dan gelen çöl fırtınaları görülebilmektedir.

 

Cidde gezi rehberi

Kızıldeniz kıyılarında bir liman şehri olarak kurulan Cidde, Riyad’dan sonra Suudi Arabistan’ın en büyük ikinci kentidir. Cidde, İslamiyet’te kutsal sayılan Mekke ve Medine şehirlerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Cidde modern bir kent görünümündedir ve ülkenin ticari başkenti olarak anılmaktadır.

Cidde’deki lüks yaşam ilk bakışta dikkat çekmektedir. Yedi yıldızlı oteller ve geniş bulvarlar bu lüks yaşamın ilk göstergeleridir. Şehrin geleneksel yapılarla süslü tarihi bölgesi Al-Balad ve Kızıldeniz sahilindeki Ortaçağ’dan kalma kalıntılar, şehrin tarihi dokusuna ait önemli noktalardandır. Al-Balad’ın hemen yanı başında ise kentin modern yüzünü gösteren gökdelenler yükselmektedir. Cidde ‘de sosyal yaşamda dinin çok büyük bir etkisi vardır. Şehirde bine yakın camii bulunmaktadır.

Cidde, alışveriş yapmak için de oldukça otantik bir yerdir. Geleneksel çarşı pazar alışverişinden tutun da modern alışveriş merkezlerine kadar oldukça geniş bir yelpazede alışveriş yapma imkanı mevcuttur. Pazarlık, alışveriş kültüründe önemli bir yer kaplamaktadır.

Cidde yakınlarında Kızıldeniz kenarına kurulmuş olan birçok tatil beldesi sizlere birçok seçenek sunmaktadır. Kızıl Denizin muhteşem kumsallarında dinlenmek, jet ski’lerle dolaşmak, dalış yapmak, mercan kayalıklarının arasından çok renkli deniz altı hayatına tanıklık etmek isterseniz Cidde çok iyi bir tercih olacaktır. Kızıl Deniz kenarında yapacağınız yürüyüşte izleyeceğiniz gün batımının tadı damağınızda kalacaktır.

 

Cidde’de nerede kalınır?

Cidde otellerine hemen göz atın!

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cidde yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.