Harita

Air Malta uçak bileti

Malta’nın Ulusal Havayolu olan Air Malta 1973 yılında Malta'nın Temsilciler Meclisi kararıyla, limited şirket olarak kurulmuş ve 1974 yılında Pakistan Havayollarından kiraladığı iki Boeing`den oluşan filosu ile Manchester, Tripoli Paris, Londra, Frankfurt ve Roma`ya tarifeli uçuşlar başlatmıştır. 1983 yılında 3 adet B737-200 almak üzere üzere anlaşma yapmış ve başarılı yatırımlarıyla uçak filosunu her geçen yıl büyütmüştür.

Air Malta 2004 yılında filosuna kattığı Malta kayıtlı ve 'Valletta' isimli bir ile Airbus A319 ile Manchester`a uçuş yaptı hemen sonrasında bir başka Airbus A319 katıldı filoya. Havayolu şu anda Airbus ve Boeing`lerden oluşan 14 uçaktan oluşan bir filoya sahip ve Doğu Akdeniz, Kuzey Afrika, Avrupa`da yaklaşık 50 noktaya tarifeli seferler düzenlemektedir. 

Neden Air Malta

Check-in işlemleri

Havaalanında Air Malta kontuarlarında check in işlemleri, bazı havaalanlarında değişiklik göstermekle beraber, genellikle uçuş saatinize 45 dakika kala sona ermektedir. Havaalanında check in yaptıracaksanız, uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Varış noktasına bağlı olarak farklı uygulamaların olabileceğini göz önüne alarak, yola çıkmadan Air Malta internet sayfasından gideceğiniz destinasyon hakkında bilgilenmenizde yarar var. Online check in ise oldukça pratik ve rahat bir yöntem, yerinizden kalkmadan gerekli bilgileri girerek check in işleminizi yapabilir, koltuğunuzu seçebilir ve biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. Havaalanına gittiğinizde sadece bagajınızı teslim ederek biniş kapısına gidebilirsiniz. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check in süresi, iki saat kala sona erer. Bazı destinasyonlarda akıllı telefonunuzdan da check in işleminizi yapmanız mümkün.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air Malta Havayolları`nın yolcularına tanıdığı ücretsiz bagaj hakkı yetişkinler için 20kg, 0-2 yaş bebekler için ise 10kg ile sınırlanmıştır. Havayolları bagaj hakkı ile ilgili sadece ağırlık sınırlaması uygulamaktadır,ağırlık sınırını aşmadığınız sürece birden fazla parça bagaj taşıma hakkına sahipsiniz, ancak ağırlığın aşılması durumunda ek ücret talep edilecektir. Grup olarak seyahat ediliyorsa, her grup üyesi aynı ağırlığı taşımak zorunda değil, toplam ağırlığın grup içinde paylaşılması mümkün. Uçakta yanınıza alacağınız el bagajı konusunda ise Air Malta yolcularına 10kg agırlığında bir parça bagaj hakkı vermekte. El bagajınız 20x40x55 cm ölçulerinde, uçaktaki başüstü dolaplarına sığacak büyüklükte olmalıdır.

Koltuk seçimi

Air Malta Havayolları keyifli ve rahat bir yolculuk için yolcularına önceden koltuk seçme şansı vermekte. Uçak içi oturma düzenini görerek pencere kenarı, koridor veya uçağın orta kısmında ya da arka kısımda oturmak gibi tercihleriniz doğrultusunda koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Ek ücret ödeyerek reserve edebileceğiniz bazı koltuklar ise geniş aralıklı oldukları için daha fazla hareket alanı dolayısıyla da çok daha rahat bir yolculuk sağlar. Acil çıkış sırasında ki koltuklar uluslar arası havacılık güvenlik kuralları gereği; anne adayları, çocuklu yolcular, hareket engeli olan yolcular tarafından reserve edilemez.

Yiyecek,içecek ve ikram

Air Malta Havayolları uçuş süresine bağlı olarak yiyecek, içecek servisi yapmakta. Uzun mesafelerde sıcak yemek ve içecek servisi yaparken, bir saat yirmi dakikayı aşan yolculuklarda aperatif ve sıcak-soğuk içecek servisini ücretsiz yapmaktadır. Daha kısa mesafelerde yiyecek servisi bulunmamaktadır. Alkollü içecek servisi ise ücret karşılığı yapılmaktadır. Vegeteryan menüsü veya benzeri özel yemek siparişlerinizi uçuş saatinizden en az 24 saat önce vermeniz gerekmektedir. Biletinizi alırken yemek tercihinizi de bildirmeniz mümkün.

Air Malta

4,5/5
231 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.