Harita

Delta uçak bileti

Merkezi Atlanta/ Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Delta Havayolları, 1924 yılında kurulmuştur. Dünyanın en köklü ve en eski havayollarından biri olan Delta Havayolları, yolcu taşıma, yıllık gelir ve filo büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük havayolu şirketi olma unvanına sahiptir. SkyTeam havayolu ittifakının kurucu üyesi olan Delta Havayolları, dünyaca tanınmış lider havayolu şirketleriyle iş ortaklığı yaparak hizmet ağını tüm dünya çapında genişletmiştir. Aeroflot, Aeromexico,Air Europa, Air France, Alitalia, China Southern, Continental Airlines, Czech Airlines, Copa Airlilenes, Kenya Airways, Korean Air ve Northwest Airlines iş ortaklığı yaptığı şirketlerden bazılarıdır. Günlük ortalama uçuş sayısı 5.000’i bulan Delta Havayolları, başlanıcından günümüze sürekli yükselen bir başarı grafiği sergileyen ve 6 kıtaya uçuş yapan sayılı havayolları şirketlerinden biridir.  

Neden Delta

Check- in işlemleri:

Delta Havayolları ile yapacağınız uçuşlar için, on-line check-in işleminizi, evinizden veya ofisinizden, uçuşunuzdan 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz. Biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir. Bazı belirgin havaalanları için, biniş kartınızın çıktısını almaya gerek duymadan, akıllı telefonlarınıza gelecek olan e-biniş kartınızla kolayca check-in işleminizi yapabilirsiniz. TheFlyDelta uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bu basit işlemi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsiz. Havaalanından check-in işlemlerinizi yapmak isterseniz, Delta Havayollarına ait kontuar görevlileri veya kiokslar işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Kioks veya kontuardan yapacağınız işlemlerinizi uçuşunuza 24 saat kala tamamlamanız rica edilmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Delta Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda bir adet el çantasını ve bir adet kişisel eşyanızı (el çantanız veya laptop gibi) ücretsiz olarak uçuş kabinine alma hakkına sahipsiniz. 56 x36 x 23 boyutlarındaki el bagajlarınızı kabine alabilirsiniz. Uzun uçuşlarda tek bavul 23 kiloya kadar ücretsizdir. 23-32 kilo arası 55 dolar, daha fazla ağırlıklar içinse bavul başına 150 dolar olarak ücret ödemeniz gerekmektedir. Fazla bagajlarınızla ilgili ücretlendirme gideceğiniz yöne göre değişiklikler gösterebilir. Delta Havayolları kurumsal web sitesi üzerinden veya Delta Havayolları çağrı merkezinden konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Koltuk seçimi:

Delta Havayolları uçuş konforunuzu sağlamak için biletinizin sınıfına göre seçebileceğiniz değişik koltuk alternatifleri sunmaktadır. Businnes Class uçuşlarınızda 60 derece eğimli koltuklara uzanarak yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Bacak mesafeleri diğer koltuklara göre daha geniş olan bu koltuklar, uçuşunuzu daha konforlu daha dönüştürecektir. Ekonomi sınıfı uçuşlarınızda da farklı koltuk seçenekleri tercihlerinize sunulmuştur. Ayrıca, uçaktan daha önce inmek isteyen yolcular, ön sıralarda veya acil kapısına yakın oturmak isteyen yolcular için koltuk seçenekleri mevcuttur. Rezervasyonunuz sırasında koltuk seçiminizi yapabilir ve biletinizin sınıfına göre dilediğiniz koltuk rezervasyonunu ücretsiz ya da ücretli olarak yapabilirsiniz.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Delta Havayollarında biletinizin niteliğine uygun yiyecek ve içecek ikramları mevcuttur. Ücretsiz veya ücret karşılı satın alınabilecek menüler uçuş sınıfınıza göre değişkenlik gösterebilir. Business Class uçuşlarınızda tercih yapabileceğiniz beş ayrı menü alternatifi bulunmaktadır. Yolculuğunuzu seçtiğiniz menüye uygun, kaliteli bir şarap eşliğinde, muhteşem bir şölene dönüştürmeniz mümkün. First Class yolcuları için, yiyecek ve içecek seçenekleri uçuş sürenize göre çeşitlendirilip tercihlerinize sunulacaktır. Ekonomi ve First Class yolcuları arzu ettikleri bira, şarap, gazlı içecekler ve kokteyllerle yolculuklarını daha keyifli bir hale getirebilirler. Tıbbi yönden gerekli ve uygulamanız gereken özel bir beslenme şekliniz veya dini inancınızdan dolayı belirtmek istediğiniz beslenme bilgilerinizi , Delta Havayolları çağrı merkezleri aracılığıyla veya ön rezervasyon sırasında lütfen belirtiniz.

Delta

5,0/5
29227 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.