Harita

Lyon Saint Exupéry Uçak Bileti

Fransa’nın en büyük ikinci şehri olan Lyon, bir sanayi şehri olmakla birlikte asıl ününü ülkenin en önemli gastronomi merkezlerinden biri olmasına borçludur. Fransa’nın güneydoğusunda bulunan Lyon’a, Skyscanner’ın arama motorundan en uygun fiyatlı Lyon uçak biletini bulup, hiç düşünmeden gidebilirsiniz.

Lyon, gastronominin yanı sıra moda, kültür ve sanatıyla da ön plana çıkmış durumdadır. Turistik açıdan oldukça ilgi çekici bir şehir olan Lyon, mimarisi ve tarihi ile de ziyaretçilerini etkilemektedir. 19. yüzyılda yapılmış olan Notre Dame de Fourviere Bazilikası, 1476 yılında yapımı tamamlanan St. Jean Katedrali, farklı dönemlere ve kültürlere ait birçok sanat eserine yer veren Güzel Sanatlar Müzesi, Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan Bellocour Meydanı ve 3500’den fazla deniz canlısını bünyesinde barındıran Akvaryum, Lyon’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Eğer bir yeme içme tutkunuzsanız, kapalı bir pazar olan Les Halles’e uğramalısınız. Haftanın belirli günlerinde kurulan Carnot, Bayard ve Tete D’Or isimlerindeki organik pazarları da listenize eklemelisiniz.

UÇUŞ

Lyon’a hizmet veren Saint Exupery Havalimanı, Lyon’un yaklaşık 25 km doğusundadır ve kıtalararası da dahil birçok uçuşa ev sahipliği yapmaktadır. Yolcu sayısı açısından hızla büyümektedir. İstanbul'dan Lyon’a direkt uçuşları bulunmaktadır.

Havaalanından şehir merkezine, Rhonexpress ismi verilen trenle 30 dakikada ulaşılabilmektedir. Bilet ücreti tek gidiş 15 Euro, gidiş-dönüş alındığında ise 26 Euro’dur. Rhonexpress, yolcuları şehir merkezinde, Lyon’un merkezi tren istasyonu olan Part-Dieu Tren Garı’na bırakmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Fransa’ya giriş yapabilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Fransa’dan aldıkları Schengen vizesiyle giriş yapabildikleri gibi, başka bir ülkeden aldıkları Schengen vizesiyle de, ilk olarak vizeyi aldıkları ülkeye giriş yapmış olmaları koşuluyla Fransa’yı ziyaret edebilirler. Fransa’da kullanılan para birimi Euro’dur.

Lyon’da şehri dolaşırken metro hattını kullanmak size zaman kazandıracaktır. Yürümek veya Velo’v ismi verilen belediyeye ait bisikletleri kullanmak ise şehrin birbirinden güzel mimariye sahip binalarını görmeniz için fırsat sunacaktır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Lyon, dört mevsim gidilebilecek bir havaya sahiptir. Lyon’da ortalama hava sıcaklığı yazın 24 -27 derece arasında, kışın ise 5-7 derece arasında değişmektedir.

Siz de Skysacanner’ın yüksek hızlı arama yapma özelliği ile size en uygun olan tarihte ucuz Lyon uçak bileti bulun, Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Lyon’u görme fırsatını yakalayın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lyon Saint Exupéry yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.