Harita

Hindistan Uçak Bileti Fiyatları

Güney Asya’da bulunan Hindistan, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesidir. Hint Yarımadası, çağlar boyunca zengin ticaret ve baharat yollarının geçtiği, bu sebeple çok farklı kültürlerin ve dinlerin renklendirdiği bir bölge olmuştur. Resmi dili Hintçe olan ülkede, 850 farklı dil konuşulmaktadır. İkinci dil olarak İngilizce konuşulur ve resmi yazışmalarda kullanılır. Hindistan para birimi Hindistan rupisi, ülke başkenti de Yeni Delhi’dir. Hindistan Türkiye saat farkı ise 2 saat 30 dakikadır. Türkiye saati Hindistan’dan 2,5 saat geridedir. Siz de Skyscanner üzerinden detaylı arama yaparak Hindistan uçak bileti, bilet satın alma işlemleri, yolculuk süresi ve hava yolu firmaları hakkında detaylı bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Hindistan Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler arasında yer alır. Hindistan vizesi için on-line başvuru yapmak zorunda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Hindistan’da alışılagelmişin aksine üç mevsim bulunur. Bu mevsimlerden kış mevsimi Kasım-Şubat, yaz mevsimi Mart-Mayıs ve muson mevsimi de Haziran-Ekim ayları arasında geçer. Hindistan’ın büyük bir bölümünde kış ayları ülkeyi ziyaret etmek için en ideal mevsim olarak gösterilebilir.

Hindistan’ın İklimi ve Kültürü

Hindistan’da yaz ayları oldukça bunaltıcı ve nemli geçer. Bu aylarda ülkenin güneyi biraz daha serin olsa bile nem yine de çok yüksektir. Doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve doğal hayatı gözlemleme gibi etkinlikler için yaz ayları tercih edilebilir. Muson mevsiminde sürekli yağış olmasa dahi yağış başladığında çok yoğun bir yağmurla karşı karşıya kalacağınızı hatırlatmak isteriz.

Hindistan’ın çok renkli kültürel yaşamından izler taşıyan özel günler ve festivaller, Hindistan ziyaretinizde ilginizi çekebilecek başlıca etkinler arasında yer alır. Uçak biletinizi ayırtmadan önce, bu konuyla da ilgili bilgi edinmenizi ve seyahat tarihinizi bu tarihlere denk getirmenizi tavsiye ediyoruz. Gujarat, Lakshwadeep, Manipur, Nagaland ve Mizoram’da alkol kullanmak yasaktır. Delhi, Mumbai, Chennai, Bangalore ve Haydarabad Havaalanları ise ülkenin en fazla yolcu trafiğine sahip havaalanları arasında bulunmaktadır.

Hindistan Gezilecek Yerler

Başkent Delhi, Hindistan’ın modern yüzünü temsil eder. Popüler markalara ait mağazaları ve yerel hediyelik eşya mağazalarını şehrin geniş sokaklarına yayılan Jaipur caddesinde bulabilirsiniz. Eski Delhi, Kırmızı Kale, Cuma Cami, Zafer Kulesi, India Kapısı, Başkanlık Sarayı, Hükümet ve Parlamento Binaları farklı mimari yapılarıyla hayran kalacağınız başlıca turistik lokasyanlar arasında sayılabilir. Agra Fort Kalesi, İnci Cami, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj Delhi’de keşfedilecek önemli cazibe merkezleri arasında bulunur.

Hindistan deyince ilk akla gelen sembolik eser, hiç şüphesiz Agra’da yer alan Taj Mahal’dir. Agra’da çöl şehir Fatehpur’u, Sikri’de Hawa Mahal’i, Panch Mahal’i, Birdal Sarayını, Mariam Sarayını ve imparatorların özel yaşam alanlarını mutlaka görmelisiniz. Varanasi, Mumbai, Jaipur, Chennai ve Kerala da ülkenin önemli şehirleri arasındadır. Uzun süreli bir gezi planınız varsa bu şehirlerin önemli lokasyonlarını da ziyaret edebilirsiniz.

Himalayalar’da bulunan kayak merkezleri kışın canlanmakta ve kış sporları sevenler için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Muson mevsiminde ise doğaseverler için muhteşem fotoğraflar vadeden vadiler, çay ve baharat tarlaları alışılmadık manzaralar ve özgün kareler çizer. Doğal meditasyon alanları sunan bu kadim topraklarda gördüğünüz her şeyin kendine has bir dokusu ve kokusu olduğunu unutmayın. Vahşi filler ve Bengal Kaplanını görmek için Kerala’da bulunan Periyar Ulusal Parkını da Hindistan turu içine dâhil edebilirsiniz.

Hindistan Uçak Bileti ve Konaklama

THYile Delhi’ye 5 saatlik direkt bir uçuşla ulaşabilirsiniz. Delhi Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra, yanınızda bulunan dövizi ülkenin para birimi Hindistan rupisine çevirmeniz tavsiye edilmektedir. Havaalanından sonra kent merkezine metro, servis otobüsü, araba kiralama veya taksi vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Ülkenin farklı bölgelerinde gezerken yanınızda rupi para biriminin olmasını ve satın alacağınız her şeyde sıkı bir pazarlık yapmanızı öneririz.

Skyscanner ile her şey çok kolay ve pratik. Üstelik de ücretsiz! En düşük bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve biletinizi anında ayırtabilirsiniz. En ucuz Türkiye Hindistan uçak bileti için detaylı arama yaparak Hindistan içinde istediğiniz her yere kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık olarak detaylı listeleme yapabilir, “fiyat alarm”ı oluşturarak en cazip uçuş seçeneklerinden kolaylıkla haberdar olabilirsiniz. Hindistan uçak bileti fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için “tüm ay” seçeneğini kullanabilir, sizin için en mantıklı Hindistan bilet satın alma işlemini ileri tarihli olarak belirleyebilirsiniz.

Hindistan’da sizin için en uygun otellere “Hindistan otelleri” sayfamızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. Skyscanner mobil uygulamasını akıllı cep telefonunuza yükleyerek online platform üzerinden de uçak bileti satın alabilir, otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilir ve havaalanı içindeki araç kiralama firmalarından ihtiyacınıza uygun bir otomobil kiralayabilirsiniz.

"Bu bilgiler Ekim 2017 tarihinden itibaren geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.