Harita

Biarritz Uçak Bileti Fiyatları

Biarritz, Fransa’nın güneybatısında, Atlas Okyanusu kıyılarındaki Biskay Körfezi’nde yer alan bir şehirdir. Sahili ve kayalıklarıyla ünlü, lüks bir tatil merkezidir. 19. yüzyılın ortalarında Napolyon ve eşi Eugenie’nin burayı düzenli olarak ziyaret etmesi üzerine tanınmış ve popüler olmuştur. Kıyıları boyunca bu döneme ait göz alıcı mimari eserler bulunmaktadır. Rüzgarı ve dalgalarıyla sörf yapanlar için adeta bir cennet olan Atlas Okyanusu’nun bu güzide tatil kasabasına gitmek için en uygun fiyatlı Biarritz uçak biletini, gitmek istediğiniz tarihleri ve yola çıkış yapacağınız havaalanını seçerek Skyscanner’ın yüksek hızlı tarama yapma özelliği ile görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Biarritz’de gezilecek başlıca yerler arasında 12. yüzyılda inşa edilen ve 16. yüzyılın ortasında restore edilen St-Martin Kilisesi, 1855’te İmparatoriçe Eugenie’nin yazlık sarayı olarak Villa Eugenie ismiyle inşa edilen ve bugün oldukça lüks bir otel olan Hotel du Palais, İmparatorluk Şapeli, 19. yüzyılda Biarritz’i ziyaret eden Rus aristokratları için inşa edilen Rus Ortodoks Kilisesi, çikolata tarihini ve üretimini anlatan Çikolata Müzesi, içinde köpekbalığının da bulunduğu 24 akvaryumlu Deniz Müzesi ve Hindistan, Nepal, Tibet ve Çin gibi ülkelerden dikkate değer sanat eserlerinin sergilendiği Asiatica Müzesi yer almaktadır.

 

Biarritz’in plajları sörf yapmak için Avrupa’daki en iyi yerlerden birisidir ve her yıl dünyanın dört bir yanından sörf tutkunlarını kendisine çekmektedir. Kentin ana plajı olan Grand Plage, Biarritz’in en popüler plajıdır. Prince de Galles Bulvarı’ndaki Cote de Basque, sörf için en elverişti plajlardan biridir. Kentin çeşitli yerlerinde, hem yüzmek isteyen hem de sörf yapmak isteyenler irili ufaklı daha birçok plaj bulunmaktadır.

 

UÇUŞ

 

Biearitz’e, kent merkezinin 5 km güneydoğusunda yer alan Biarritz – Anglet –Bayonne Havalimanı hizmet verilmektedir. Kısaca Biarritz Havalimanı olarak da bilinmektedir. Fransa’daki büyük şehirlerin yanı sıra Londra’ya da sene boyunca tarifeli seferlerin olduğu Biarritz’den, yaz sezonunda da Avrupa’nın belli başlı kentlerine uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı kenti ziyaret etmek için, Skyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırabilirsiniz ve seçtiğiniz en uygun fiyatlı Biarritz uçak biletini, Skyscanner aracılığıyla rezerve ettirebilirsiniz. Biarritz Havalimanı’ndan şehir merkezine 1,5 Euro ödeyerek otobüsle ulaşmak mümkündür. Ayırca taksi ve özel transfer servisleri de bulunmaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Fransa, bir Avrupa Birliği üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Fransa’yı ziyaret etmek için Schengen vizesi almaları gerekmekedir. Başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vize alınan ülkenin ziyaret edilmesi koşuluyla Fransa’ya giriş yapılabilmektedir. Ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Ilıman okyanusal ikliminin görüldüğü Biarritz’de, kış ayları, özellikle Ocak ayı oldukça yağışlı geçmektedir. Kenti ziyaret etmek için en iyi zaman, Mayıs ile Eylül ayları arasıdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Biarritz yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Biarritz şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Biarritz.
HOP!, easyJet, KLM, Air France, Aeroflot, Volotea, Atlasglobal ve Ryanair, Biarritz yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mayıs, Biarritz yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.