Harita

Limoges Uçak Bileti Fiyatları

Porselen şehri

LimogesFransa’nın  Limousin bölgesinde, zarif seramikleri ve dünyaca ünlü  porselenleri ile bilinen bir şehir. Ancak alacağınız bir Limoges uçak bileti size porselenin tarihinden çok daha fazlasını vadediyor.

Şehirde bulunan seramik fabrikaları düzenlenen turlarla gezilip, seramiklerin ilginç hikayesi izlenebilmektedir. Ayrıca Ulusal Müzede bulunan binlerce seramik eserler hayranlık uyandırmakta.

Bir sanat ve tarih şehri olan Limoges, yemyeşil kırsal bir bölgede, muhteşem nehir manzarasına sahip, ziyaretçilerini hem sanata, hem tarihe hem de doğaya doyuran  çok güzel bir şehir.

Şehir meydanı Place de la République Limoges‘in yüreğinin attığı merkez. Birçok fıskiyesi bulunan kocaman bir havuzun bulunduğu meydan, özellikle festival veya özel günlerde inanılmaz renklenip, hareketlenen bir bölge.

Şehrin ilgi gören bölgelerinden Rue de la Boucherie, Ortaçağ‘dan kalma, eskiden kasapların bulunduğu, arnavut kaldırımlı bir cadde. Trafiğe kapalı olan görülmeye değer bu caddede, Ortaçağdan kalma yarı ahşap evler, bir tarih müzesi ve küçük bir şapel bulunmakta.

Tarihi bir çok eser ve yapıya sahip olan şehirde , oldukça eski bir şato olan Chateau de Chalusset, Gotik mimarisi ile hayranlık uyandıran St.Etienne Katederali, Vienne nehri üzerinde tüm ihtişamı ile muhteşem bir manzara oluşturan  Saint-Martial Köprüsü ve köprü bitiminde göze çarpan tarihi ahşap evler sadece bazıları.

Tarihi Belediye Binası görülmesi gereken yerler listesinde ön sıralarda yer alırken, şehirde bulunan Benedictin Tren Garı da son derece ilginç bir mimariye sahip. Kafe ve restorant dışında araba kiralama noktaları ile de hizmet veren gar, şehrin ilgi çeken bir başka noktası.

Limoges‘te sadece tarihi mekanlar değil elbette ziyaretçileri cezbeden, son derece güzel bir şehir olan Limoges, yeşil alanları, parkları, botanik bahçeleri ve hayvanat bahçesi ile de ağırlamakta misafirlerini.

Velorail Parkı, oldukça geniş yeşil alanı ve gölü, ayrıca özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği oyun ve eğlence alanlarıyla, son derece keyifli vakit geçirebileceğiniz bi alan. St-Etienne Katedrali yakınında bulunan botanik bahçesi ise muhteşem nehir manzaralı terası bir yana, ortaçağdan beri yetiştirilen bitki çeşitleriyle görülmesi gereken bir bahçe.Şehirde zaman geçirmek için yeşil alanlarda, kırsallarda yapacağınız yürüyüşler hem etrafı  keşfetmenize yardımcı olacak hem de bölgenin tertemiz havasıyla ciğerlerinize bol oksijen yollayacaksınız. Ayrıca bölge bisiklet turları için de son derece uygun.

Limoges‘e gidip ünlü konyağını denememek mümkün değil, ayrıca tatlı hamur işleri ve nefis çikolatalarının tadı damağınızda kalacak. Şehrin bir çok yerinde dikkatinizi çekecek olan pastanelerin vitrinleri tam bir sanat harikası. Dükkanlarda satılan başdöndüren peynir çeşitlerinden satın almamak mümkün değil.

Bu güzel seramik ve porselen şehrini bir Limoges uçak bileti alarak, siz de keşfedebilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Limoges yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.