Harita

La Rochelle Uçak Bileti

Fransa`da bir şehir

Küçük, sakin, sevimli, yaşanası bir Fransız şehride romantic, huzurlu ve mutlu bir tatil yapmak için Fransa‘yı seçtiniz ve La Rochelle uçak biletiniz hazır.

Sakin, dingin, huzurlu görüntüsünün altında, aslında yüzlerce yıllık görkemli bir tarih yatıyor Fransa‘nın bu güzel liman kentinin.

Son yıllarda gösterdiği hızlı gelişim sonucu Avrupa‘dan yoğun turist çeken şehir, neredeyse bin yıldır şehre kanat geren kuleleriyle ünlü, muhteşem marinasıyla, ziyaretçilerini adım atar atmaz hayran bırakıyor kendisine.

Geçmişte son derece önemli bir ticaret merkezi olan şehir, günümüzde denizi, doğası, huzur veren atmosferi ve iklimiyle, özellikle Avrupalı turistlerin tatil merkezi durumunda.

Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan şehirde elbette ki bu görkemli tarihinin izleri hemen dikkat çekmekte. Limanda bulunan Saint- Nicolas ve Chaine kuleleri bunların en önemlileri. Limanın biraz ilerisinde bulunan ve eskiden hapishane olarak kullanılan bir başka kule ise Lanterne kulesi. Kuleleriyle ünlü şehirdeki bir başka önemli kule de 1478 yılında yapılmış olan Saat Kulesi, Saint Louis Katedrali mimarisi ile hayranlık uyandırırken, Belediye Binası bir başka mimari harikası olarak çıkıyor karşımıza.

Şehir sokaklarında, tarihin ağırlığını taşıyan bu yapıların arasında dolaşırken, zamanın durduğunu, ya da geriye sardığını düşündürmekte insana.

Tarihi ve kültürü ile ilgili bilgi sahibi olmak için ziyaret edebileceğiniz mekanlar ise, şehrin denizcilik geçmişini sergileyen Denizcilik Müzesi, son derece keyifli zaman geçirebileceğiniz minyatür müzesi, Doğal Tarih Müzesi.

Bu dününe koca bir tarihi sığdırmış, sakin ve huzurlu bir şekilde Atlantik Okyanusuna açılan mütevazi ama güçlü şehrin, yaz döneminde düzenlenen  ve tüm dünyadan yoğun ilgi gören La Rochelle müzik festivali ile, o sakin atmosferi, heyecanlı ve renkli ve hareketli,  ancak asla yorucu olmayan dinamik bir havaya dönüşüyor.

Liman civarında düzenlenen bu büyük organizasyona, Fransız müzisyenlerin yanısıra dünyanın her yerinden sanatçılar ve binlerce izleyici katılmakta. Bir hafta süren festival süresince konserler verilmekte, şehir bütün hafta müzikle nefes alıp vermekte.

La Rochelle ziyaretçilerine festival heyecanı, deniz, güneş, kum dışında bir çok aktivite imkanı sunmakta. Son derece güzel kıyı şeridine sahip olan şehirde kıyı boyunca keyifli yürüyüşler veya bisiklet turları yapabilir, yelken veya sörf gibi su birçok su sporlarını deneyebilir, sinema veya tiyatroya gidebilirsiniz.

Alış veriş ve yeme içme konusunda tıpkı diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi,  her hangi bir sıkıntı taşamanız mümkün değil.

Limandaki  nefis manzaralı kafelerden birinde, sıcak kruvasanlı ve Fransız peynirli bir kahvaltının keyfi anlatılmaz, veya şık bir restoranda, fransız mutfağının en seçkin örneklerini, kaliteli Fransiz şarabı eşliğinde, rüya gibi bir manzaraya karşı denemek tatilinize damgasını vurmaz mı?

La Rochelle uçak bileti aramaya başladınız bile, karşı koymak mümkün değil.

 

 


 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

La Rochelle yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.