Harita

Lille Uçak Bileti Fiyatları

Bir Kültür ve Sanat şehri

Lille Fransa’nın Belçika  sınırında bulunan, bölgenin en büyük şehridir. Büyük bir şehir olmasına karşın, aslında keyifli bir yürüyüşle gezip, görebileceğiniz son derece güzel bir şehir.

Avrupa‘nın ortasında, son derece hızlı bir ulaşıma sahip olan şehir, hızlı trenle bir çok Avrupa şehrine sadece bir kaç saatlik mesafede bulunuyor dolayısıyla da özellikle Avrupa‘dan yoğun turist akışına sahne oluyor.

Lille, Charles de Gaulle’in doğduğu şehir ve ünlü politikacının doğduğu yer olan Place du General de Gaulle müze haline getirilmiş ve Ulusal Anıt ilan edilmiş.

Oldukça eskiye uzanan tarihinde önce bir sanayi merkezi iken, yakın tarihinde bir kültür merkezi olarak öne çıkıyor, etkileyici mimarisi, tarihi dokusu,  kültür birikimi, müzeleri, galerileri ile günümüzde ise oldukça rağbet gören bir turizm merkezine dönüşmüştür. Şehir günümüzde Paris‘ten sonra ikinci sanat merkezidir.

Şehrin en büyük müzelerinden biri olan Güzel Sanatlar Sarayı, Palais des Beaux Arts-Palace de la Republique, Ondokuzuncu yüzyılda yapılmış ve Paris‘teki Louvre Müzesinden sonra ülkenin en önemli resim ve heykel müzesidir.

Tiyatro ve Opera merkezi olan Place du Theatre-Nouvelle Bourse ve Opera ise oldukça etkileyici bir bina olup, binden fazla seyiciyi aynı anda alabilecek bir salona sahip. Opera binasının yanında bulunan Place du Theatre 1701 yılında kurulmuş olan Ticaret Odası.

Birçok şehir gibi Lille‘de  eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılıyor. Eski şehir bölgesi son derece sıcak ve otantik bir havası, küçük sokakları ve şirin kafeleri olan bir bölge. Yeni şehir ise hareketli, son derece şık restoran ve  lüks otellerin, bir çok mağazanın olduğu tipik bir Avrupa şehri profiline sahip.

Flaman kültüründen izlerin göze çarptığı şehirde, eski flaman evleri restore edilerek eğlence mekanlarına dönüştürülmüş. 2004 yılında Kültür başkenti seçilen Lille, sanatçılara sınırsız destek veren ve sanat galerileri ve sanat merkezlerine sahip tam bir kültür ve sanat şehri.

Şehiriçi ulaşım metro, tramvay ve otöbüslerle sağlanmakta, ayrıca şehirler arası hatta milletler arası ulaşımı sağlayan hızlı tren de var. Hızlı tren istasyonu şehrin görülmeye değer noktaları arasında yer alıyor , oldukça büyük olan istasyonda kongre merkezi, sergi ve konferans salonu, ve alış veriş merkezleri yeralmakta.

Birçok tarihi yapı ve eserlerin bulunduğu Lille‘de görülmesi gereken bu değerlerden bazıları; oldukça etkileyici bir mimariye sahip Notre Dame de la Treille Katedrali, Gotik bir kilise olan Saint Maurice’s Kilisesi, 14. Lois tarafından  1667‘de yaptırılan Porte de Paris, bir İspanyo anıtı olan  Porte de Roubaıx, Rue Nationele Meydanı‘nda bulunan P’tit Quinquin Heykeli olarak sayılabilir.

Birçok değerli müze, botanik bahçeleri, parklarıyla oldukça cazip bir destinasyon olan Lille‘de, yaz aylarında açık havada çeşitli gösterilerin düzenlendiği ve yirmidört küçük yapıdan oluşan son derece çekici bir merkez olan Vieille Bourse ve UNESCO‘nun koruma listesine aldığı şehrin belediye binasını unutmamak lazım

Eğlence mekanları, peynir ve şarap çeşitleri, ünlü peynir çorbası, ünlü fransız pastaneleri ile kesinlikle görülmeyi hakeden bir şehir.

Skyscanner ayrıcalığı ile bulabileceğiniz çok ucuz Lille uçak bileti ile, bu güzel Fransız şehrini tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lille yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Lille şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Lille.
HOP!, TWIN JET, easyJet, Vueling Airlines, Air France, Volotea, Ryanair ve Nouvelair, Lille yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Lille yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.