Harita

Nantes Uçak Bileti Fiyatları

Fransa’nın batısında, Atlas Okyanusu kıyılarından 50 km içeride, Loire Nehri üzerinde kurulu olan Nantes, 900 bin civarındaki nüfusuyla, Fransa’nın en büyük altıncı şehridir. Aynı zamanda Pays de la Loire bölgesinin ve Loire-Atlantique ilinin merkezi konumundadır. 1870 yılında yazdığı Denizler Altında Yirmi Bin Fersah ve Seksen Günde Devr-i Alem romanlarıyla tanınan ünlü bilim kurgu yazarı Jules Verne’nin memleketi olan Nantes, birçok defa Fransa’nın ve Avrupa’nın en yaşanılabilir kenti seçilmiştir. Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan ucuz Nantes uçak bileti bulunur bulunmaz ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.

Çok sayıda müzeye, gelişmiş bir sanat kültürüne sahip olan Nantes, aynı zamanda büyük bir öğrenci nüfusuna da ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla sosyal hayatı gelişmiştir ve her daim canlı ve kalabalıktır. İkinci Dünya Savaşı sırasında bombalanan Nantes, Paris, Strazburg ve Toulouse gibi kendine has bir mimari dokuya sahip değildir ancak geniş ve yeşil caddeleriyle oldukça ferah bir kenttir.

13. ve 16. yüzyıllar arasında Breton düklerine ev sahipliği yapan, günümüzde Nantes Tarih Müzesi olarak hizmet veren Breton Dükleri Şatosu; yapımı 457 yıl süren Romenesk mimari tarzdaki Saint Pierre ve Saint-Paul de Nantes Katedrali; tarihi mahalle Bouffay; fantastik eserlerin sergilendiği Nantes Adası Makineleri;  yerel mağazaların bulunduğu tarihi Pommeraye Pasajı, Graslin Operası, Plantes Bahçesi, Dobrée Müzesi, Notre Dame de Bon Port Kilisesi, Saint Nikolas Kilisesi ve Güzel Sanatlar Müzesi, Nantes’da öncelikli ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

UÇUŞ

Nantes’a, Fransa’nın batısındaki en büyük havalimanı olan Nantes Atlantique Havalimanı hizmet vermektedir. Şehir merkezinin 8km güney batısında yer almaktadır. Nantes Atlantique Havalimanı’ndan, Fransa’daki birçok şehrin yanı sıra, çok sayıda Avrupa kentine, Kanada’nın Montreal şehrine ve Kuzey Afrika şehirlerine uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul’dan direkt uçuşların bulunmadığı Nantes’a, İzmir ve Antalya’dan yaz aylarında sezonluk uçuşlar düzenlenmektedir. Nantes uçak biletlerini, Skyscanner ile 600’ün üzerinden havayolunu tek sitede kıyaslayarak bulabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Nantes uçak bileti bulmak için uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatları kıyaslamanız için gösterecektir.

Nantes Atlantique Havalimanı’ndan şehir merkezinde Nantes Tren Garı’na her 20 dakikada bir Navette Tan Air servis otobüsleri kalkmaktadır. 30 dakikadan az süren yolculuğun ücreti, 7,5 Euro’dur. 

BİLMENİZ GEREKENLER

Fransa’ya ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Fransa’dan veya ilk olarak vizeyi aldıkları ülkeye giriş yapmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerinden aldıkları Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Fransa’da para birimi olarka Euro kullanılmaktadır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Bol yağışlı bir şehir olan Nantes’a gitmek için en iyi zaman, ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ancak yazın bile hava güneşliyken bir anda yağmur yağabilmektedir. Buna istinaden yazın yapılan seyahatlerde dahi yanınızda şemsiye veya yağmurluk taşımanız tavsiye edilmektedir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Nantes yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Nantes şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Nantes.
Delta, Transavia France, Chalair, KLM, Vueling Airlines, Volotea, Kenya Airways ve Nouvelair, Nantes yönüne aktarmasız uçmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.