Harita

Ajaccio Uçak Bileti

Ajaccio, Fransa’nın Akdeniz’deki Korsika adasının en büyük şehri ve merkezidir. Nüfusu yaklaşık 65 bin olan kent, adanın batı kıyılarında yer almaktadır. Son yıllarda popüler bir turizm kenti haline gelen Ajaccio, yumuşak tonlardaki renklere boyanmış binaları, kalabalık kafeleri, büyük marinası ve villalar ile plajların sıralandığı Route des Sanguinaires bölgesi ile öne çıkmaktadır. Ajaccio asıl ününü ise, Fransız devlet adamı Napolyon Bonaperte’nin 1769 senesinde burada doğmuş olmasına borçludur. Kentin dört bir yanında, Napolyon ile bağlantılı ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği sokaklar, caddeler, meydanlar, binalar ve heykeller bulunmaktadır. Korsika’nun bu güzel sahil kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorundan, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Ajaccio uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Ajaccio gezilmesi kolay bir şehirdir. Tipik Akdeniz mimarisini yansıtan sokaklarında kaybolmak oldukça keyiflidir. Kentte gezilip görülmesi gereken başlıca yerler arasında Napolyon Bonaparte’nin 9 yaşına kadar yaşadığı ev olan Maison Bonaparte, Ajaccio Katedrali, Capitellu Müzesi, Bandera Müzesi, Belediye Kütüphanes, Fesch Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi ile Cenevizlilerin Korsika’da, 1530 ile 1620 inşa ettikleri Torra di Capu di Fenu, Torra di a Parata ile Torra Castelluchju bulunmaktadır. Ajaccio’da ayrıca hem Fransız hem de Korsika mutfağından lezzetler sunan çok sayıda restoran bulunmaktadır.

 

UÇUŞ

 

Ajaccio’ya, kent merkezinin yaklaşık 5 km doğusunda yer alan Ajaccio Napoleon Bonaparte Havalimanı hizmet vermektedir. Bölgesel havayolu olan Air Corsica’nın sene boyunca Ajaccio’dan Paris, Nice ve Marsilya gibi şehirlere tarifeli seferleri bulunmaktadır. Ayrıca farklı havayolları, yaz sezonunda, Nisan ve Ekim ayları arasında, Fransa’nın diğer kentlerinin yanı sıra Brüksel, Barselona, Moskova, Londra, Cenevre, Oslo ve Amsterdam gibi kentlere uçuşlar düzenlemektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Ajaccio’ya uçmak için Skyscanner arama panelini kullanarak farklı havayollarının Ajaccio uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur. Ajaccio Napoleon Bonaparte Havalimanı’ndan kent merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. 8 numaralı otobüs ile 20 dakika süren yolun tek yön ücreti, 4,50 Euro’dur.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Fransa’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Fransa’dan alınan Schengen vizesinin yanı sıra, başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vizenin alındığı ülkenin ziyaret edilmiş olması koşuluyla, Fransa’ya giriş yapılabilmektedir. Fransa’da kullanılan para birimi Euro’dur.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Ajaccio’da yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği, tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Yıl boyunca en yüksek sıcaklık ortalaması 27-28 C⁰ ile Ağustos ayında, en düşün sıcaklık ortalaması ile 13-14 C⁰ ile Ocak ayında görülür. Kenti ziyaret etmek için en iyi dönem, Mayıs ile Eylül ayları arasıdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ajaccio yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.