Harita

Bastia Uçak Bileti

Bastia, Fransa’nın Akdeniz’deki adası Korsika’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Önemli bir liman ve ticaret kenti olmakla birlikte 45 bine yaklaşan nüfusu ile Ajaccio’dan sonra adanın en büyük ikinci şehridir. Bastia, kendine özgü bir karaktere sahip olan eski limanı, özel bir atmosfere sahip sokakları ve mimarisi ile ziyaretçileri kendine çekmektedir. Korsika’nın şaraplarıyla ünlü olan bu güzel ve şirin kentini ziyaret etmek için Skyscanner ile farklı havayollarının Bastia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanına rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Bastia’nın tarihi kent merkezi Terra Vecchia, dar sokakları ile Bastia’nın kalbi konumundadır. Terra Nove ise, 15. Ve 17. yüzyıllar arasında inşa edilen kalesi ve limanı, dağları ve kıyıları gören büyüleyici manzarasıyla oldukça ilgi görmektedir. Vieux Port, yani Eski Liman tarihi, birçoğu restore edilmemiş yüksek binaları ve lüks yatlarla dolu marinası ile salaş şık bir görünüm çizmektedir ve Bastia’nın en güzel bölgelerinden biridir. St. Nicolas Meydanı ise kentin en gözde buluşma noktalarından birisidir.

 

Bastia Tarih Müzesi olarak kullanılan Guvernörler Sarayı, Bastia Müzesi, Romieu Bahçesi ve Napoleon Bonaparte heykeli, kentteki turistik noktalardan bazılarıdır. Ste-Croix Kilisesi, 17. yüzyılda inşa edilmiş olan Ste-Marie Katedrali ve St-Roch Şapeli Bastia’nın ziyaret edilmeye değer dini yapılarıdır.

 

UÇUŞ

 

Bastia’ya, kent merkezinin yaklaşık 16 km güneydinde, Lucciana kasabasında bulunan Bastia – Poretta Havalimanı hizmet vermektedir. Fransa’nın birçok kentine yıl boyunca uçuşların bulunduğu havalimanından, Avrupa’daki çeşitli kentlere ise yalnızca yaz sezonunda tarifeli seferler düzenlenmektedir. Bastia’ya Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bastia’yı ziyaret etmek için Skyscanner’ın hızlı arama motorunu kullanarak istediğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Bastia uçak biletini bulabilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bastia – Poretta Havalimanı’ndan şehir merkezine hemen hemen bir saatlik aralıklarla otobüs seferi düzenlenmektedir. Ücreti 8 Euro olan otobüs seferlerinin tam saatleri havalimanındaki turizm ofislerinden öğrenilebilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Fransa’yı ziyaret edebilmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Fransa’dan aldıkları Schengen vizesiyle giriş yapabildikleri gibi, başka bir ülkeden aldıkları Schengen vizesiyle de, ilk olarak vizeyi aldıkları ülkeye giriş yapmış olmaları koşuluyla Fransa’yı ziyaret edebilirler. Fransa’da kullanılan para birimi Euro’dur.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Korsika adasının tümünde olduğu gibi Bastia’da da Akdeniz iklimi görülmektedir. Yılın 365 gününün 240’ının güneşli geçtiği Bastia’da iklim oldukça ılımandır ve sene boyunca ziyaret etmeye elverişlidir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bastia yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.