Harita

Roma Milano Uçak Bileti Fiyatları

Roma - Milano uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

484 TL

Aktarmasız havayolu

7

Uçuş / hafta

214

Ortalama uçuş süresi, toplam 493 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Alitalia

Milano Malpensa, Milano Bergamo ve Milano Linate

3 havaalanı

Roma’dan Milano’ya Uçan Havayolları

Roma’dan Milano’ya iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Alitalia ve Easyjet. Alitalia Roma Fiumicino Havalimanı’ndan hem Milano Linate Havalimanı’na, hem de Milano Malpensa Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirmektedir. Alitalia’nın Milano Linate Havalimanı’na her gün on, Milano Malpensa Havalimanı’na ise her gün üç uçuşu bulunmaktadır. Easyjet ise Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Milano Malpensa Havalimanı’na hafta içleri ikişer, hafta sonları ise birer frekans uçmaktadır.

Roma Milano uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca Alitalia’nın çok sayıda aktarmalı seferleri mevcuttur.

Havalimanı Bilgileri - Gidiş

Roma Fiumicino Havalimanı’na kent merkezinden ulaşım ekspres trenler, yolcu servisleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Leonardo Express olarak adlandırılan ekspres trenler otuzar dakikalık aralıklarla hizmet vermektedir ve Roma’nın merkezindeki Roma Termini Tren Garı’nı yaklaşık 35 dakikada havalimanına bağlamaktadır. Ücreti ise 15 Euro’dur. Terravision tarafından işletilen yolcu servisleriyle, oldukça ekonomik bir ücrete, 6 Euro’ya havalimanına gitmek mümkündür. Terravision servislerinin kalkış noktası, Roma Termini Tren Garı’nın yanıdır. Roma’dan havalimanına ticari taksilerle konforlu bir şekilde gidilebilmektedir. Havalimanına taksi ücreti ortalama 50 Euro tutmaktadır. Taksilere dörtten fazla yolcunun binmesi yasaktır.

Roma Fiumicino Havalimanı, uçuştan önce yemek yemek isteyen yolcular için menüsünde İtalyan ve dünya mutfakların yemeklerin bulunduğu çok sayıda kafe ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Uçuş öncesi vaktini alışveriş yaparak değerlendirmek isteyen yolcular için havalimanında ayrıca aralarında Valentino, Prada ve Dolce&Gabbana’nın da bulunduğu çok sayıda lüks İtalyan markasının mağazaları yer almaktadır. Havalimanı genelince ücretsiz wi-fi hizmeti verilmektedir.

Havalimanı Bilgileri - Varış

Milano Malpensa Havalimanı’ndan şehir merkezine tren, otobüs ve ticari taksilerle gidilebilmektedir. Malpensa Express trenleri havalimanını hem Milano Cadorna Tren Garı’na hem de Milano Merkez Tren Garı’na bağlamaktadır ve ücreti 12 Euro’dur. Milano Cadorna Tren Garı’nden metronu M1 ve M2 numaralı hatlarına, Milano Merkez Tren Garı’ndan ise M2 ve M3 numaralı hatlarına bağlanılarak kentin farklı bölgelerine gitmek mümkündür. Malpensa Shuttle ve Malpensa Bus Express otobüsleri, havalimanından hareketlerinden yaklaşık 60-70 dakika sonra Milan Merkez Tren Garı’na ulaşmaktadır. Ücreti ise 10 Euro’dur. Havalimanından Milano’nun merkezine taksiyle gitmek ise biraz pahalıdır. Resmi taksilerle sabit taksi ücreti 90 Euro’dur.

Milano Linate Havalimanı, kent merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Dolayısıyla havalimanından Milano’nun merkezine belediye otobüsleriyle kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. 73 numaralı otobüsler ile X73 numaralı ekspres otobüsler havalimanını San Babile Meydanı’na bağlamaktadır. Her iki otobüs hattının da ücreti 1.5 Euro’dur. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti ise trafiğe bağlı olarak 12-20 Euro arasında değişmektedir. Özellikle Milano Moda Haftası’nın olduğu tarihlerde taksi için uzun kuyruklar oluşabilmektedir.

Pratik Bilgiler

Milano’ya uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Roma Fiumicino Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Milano-Roma uçuşu bir iç hat uçuşu olmakla birlikte, bu hatta seyahat edecek olan (İtalya ya da herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinde oturum izni bulunmayan) Türk vatandaşlarının pasaportlarını kimlik olarak ibraz etmek üzere yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Milano’da Sizi Ne Bekliyor?

Milano, Roma ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Kentteki genel yaşam maliyetler, Roma ile benzer seviyelerdedir. Milano’da yazlar sıcak, kışlar ise soğuk ve sisli geçmektedir. Kentte yaz aylarında sıcaklıklar sıklıkla 30 C°’nin üzerine çıkarken, kış aylarında geceleri 0 C°’nin altına düşebilmektedir. Şehre her yıl ortalama 7 gün kar yağmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.