Harita

Austrian Airlines uçak bileti

Avusturya Hava Yolları, Avusturya’nın ulusal havayolu şirketidir. İlk uçuşunu 1918 yılında Viyana-Kiev arasında, posta taşımacılığı yapmak amacıyla gerçekleştirmiştir. Avusturya’nın en büyük havayolu şirketi ve havacılık sektörünün lider markalarından biridir. Avusturya coğrafi konumu itibariyle Avrupa’nın tam ortasında olmasından dolayı, doğu ve batı arasında önemli bir bağlantı noktasıdır. Lufthansa ile olan ortaklığı sebebiyle Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden birisi olma özelliği taşımaktadır. Star Alliance Havayolu birliği üyesi de olan Avusturya Havayolları, 2012 yılında Tyrolean Airways ve Lauda Airways’ı satın alarak turizm sektöründe öncü bir oyuncu olmayı hedeflemiştir. Genel merkezi, Viyana’da bulunan Schwechat Havalimanı olan havayolu şirketinin,41 uçaklık filosunun yaş ortalaması, 7.4’ tür. 

Neden Austrian Airlines

Check-in işlemleri:

Viyana Uluslararası Havaalanı’ndan hareket edecekseniz, uçuş saatinizden 36 saat öncesinden, 1 saat öncesine kadar, internet üzerinden check-in işleminizi yapabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken; dilediğiniz koltuk tercihini de yaparak, biniş kartınızın çıktısını almak. Eğer yalnızca tek bir el çantanız varsa, doğruca güvenlik kontrolüne geçebilirsiniz. Klasik yöntemlerle check-in işleminizi yapmak istiyorsanız, Viyana Uluslararası Havaalanı’ndaki kontuar görevlileri veya kiosklar işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Gideceğiniz yöne göre değişen check-in saatlerini havayolu şirketinin kurumsal web sitesinden takip edebilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Avusturya Havayolları, öncelikle tüm bagajlarınızda kimlik ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu okunaklı bir bilgilendirme kartı taşımanızı önerir. 32 kiloyu aşmayan 1 adet bavulunuz ücretsiz olarak uçağa alınmaktadır. Bunun yanı sıra, 55x40x23 cm boyutlarında 1 adet ücretsiz kabin bagajı hakkınız mevcuttur. Bu bagajın ağırlığı 8 kiloyu geçmemelidir. Business class yolcuları 2 adet 8 kiloluk el bagajı hakkına sahiplerdir. Ek olarak 1adet kadın çantası veya lap-top da ücretsiz bagaj olarak değerlendirilecektir. Eğer belirtilen ağırlık veya boyutları aşan bagaj veya bagajlara sahipseniz, 10 - 19 Euro arasında değişen, fazla bagaj ücreti tahsil edilecektir. Fazla bagajlarınız konusunda kontuar görevlilerini lütfen bilgilendiriniz. Gideceğiniz yöne göre değişecek olan fazla bagaj ücret bilgilerine, Avusturya Havayolları kurumsal web sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Koltuk seçimi:

Koltuk seçim işlemlerinizi, standart veya on-line olarak yaptığınız rezervasyonlar sırasında gerçekleştirebilirsiniz. On-line rezervasyon sırasında, ekranınızda görüntülenecek olan koltuk şeması, seçiminizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır. Çağrı merkezleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda da, uçağın ön sıralarında bulunan koltuklar, acil çıkışına yakın koltuklar veya bacak mesafesi daha geniş koltukları tercih edebilirsiniz. Uçuş saatinizden 48 saat öncesine kadar koltuk seçim işleminizi tamamlayabilirsiniz. Koltuk rezervasyonlarınız için Avusturya Havayolları belirlenmiş bir ücret talep edecektir. Ücret bilgilerine, havayolunun kurumsal web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Avusturya Havayolları’ nın tüm iç ve dış hat uçuşlarında yiyecek ve içki servisi yapılmaktadır. Seçeceğiniz sıcak yemek menülerini, belirlenmiş bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz. Yalnızca dış hat uçuşlarınızda seçebileceğiniz alakart menülere, 15 Euro karşılığında ulaşabilirsiniz. Viyana şinitzel, farklı lezzetleriyle tapaslar veya mezeler önerilen yiyecekler arasındadır. Alakart menülere ulaşmak için, tercihinizi 36 saat öncesinden Avusturya Havayolları kurumsal web sitesi üzerinden veya çağrı merkezleri aracılığıyla bildirmeniz ve ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

Austrian Airlines

5,0/5
5751 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.