Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Milano Araç Kiralama

eury
avis
alam
budg
nanl
erac

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano, ülkenin en büyük ikinci şehridir ve finansal açıdan en önemli kentidir. Avrupa’nın en eski şehirlerinden birisi olan Milano, Duomo Katedrali, La Scala Opera Binası, Galleria Vittorio Emanuele gibi tarihi yapılarının yanı sıra, hareketli ve kendine özgü yaşam tarzıyla dikkatleri çekmektedir. Milano, alışveriş, futbol, sanat ve gece hayatı tutkunları için tam bir cennettir. Kent İtalyan modasının kalbinin attığı yerdir ve bu yönüyle dünya modasını da yönlendirmektedir.

Milano’da araba kiralamak oldukça rahat ve kolaydır. Milano’da bulunan Linate Havalimanı ve Malpensa Havalimanı’nın yanı sıra Bergamo’da yer alan ve Milano’ya ulaşım için kullanılan Orio al Serio Havalimanı’nda yerli ve yabancı araba kiralama firmalarının ofisleri yer almaktadır. Kent merkezinde ise Milano Centrale olarak adlandırılan merkez tren garı ve çevresi ile Duomo Meydanı yakınlarında araç kiralama şirketleri bulunmaktadır.

Milano’nun 40 km kuzeybatısında bulunan ve kentin ana havalimanı olan Malpensa Havalimanı’nda, Auto Europa, Avis Autonolegio, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore National, Sixt ve Thrifthy firmaları araba kiralama hizmeti vermektedir. Tüm firmaların ofisleri, Terminal 1’de, -1 katında konumlanmıştır. Terminal 2’den Terminal 1’e 24 saat boyunca, her 20 dakikada bir ücretsiz otobüsler hareket etmektedir. İstenilen araçları, uygun fiyatlara kiralayabilmek için, kiralama işleminin, Milano’ya gelmeden önce internet üzerinden yapılması tavsiye edilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Türk ehliyeti ile İtalya’da turist olarak araba kullanılabilmektedir. İtalya’da hız limitleri şehir içlerinde 50 km, şehirlerarası yollarda 90 km, bölünmüş yollarda 110 km ve otoyollarda 130 km’dir. Ancak yağışlı havalarda hız limitleri bölünmüş yollarda 90 km’ye, otoyollarda ise 110 km’ye düşmektedir. Ülkedeki bir çok otoyolda otomatik hız kontrol sistemleri bulunmaktadır. Hız limitlerinin aşılması durumunda kesilen para cezaları oldukça yüksektir. Eğer hız limiti 40 km ve üzerinde aşılırsa, 500 € cezanın yanı sıra, ehliyete el konulmaktadır.

Günün her saatinde, şehir merkezleri dışındaki tüm yollarda, araçların farlarının açık olması zorunludur. Havanın yağışlı veya karlı olması durumunda, farların şehir içlerinde de yakılması gerekmektedir. 10 yaş ve altındaki çocukların ön koltuklarda oturtulmaları yasaktır.

Milano’da, özellikle de şehir merkezinde araba kullanmak büyük dikkat gerektirmektedir ve özellikle Kuzey ve Batı Avrupa’nın sakin trafiğine alışmış olan ziyaretçiler açısından biraz zorludur. Hafta içleri, trafik oldukça yoğundur. Bu sebeple hafta içleri, sabah 7:30 ila akşam 19:30 saatleri arasında, kent merkezine giriş yapan arabalardan, arabanın yaşına ve motoruna bağlı olarak 2, 3, 5 ya da 10 € trafik ücreti alınmaktadır. Tüm girişler kameralarla kontrol edilmektedir. Ödemeler, gazete bayilerinden alınan giriş kartlarının yanı sıra, internet üzerinden veya SMS ile de yapılabilmektedir. 48 saat içinde ödenmeyen ücretler için ayrıca 75 € ceza kesilmektedir.

Milano kent merkezinde, müsait park yeri bulmak oldukça zordur. Kent merkezinde yaşamayanlar için park alanları kısıtlıdır ve çok pahalıdır. Ziyaretçilerin araçlarını, kent merkezlerinin hemen dışındaki park yerlerine park etmeleri tavsiye edilmektedir. Kent merkezinde Zone a Traffico Limitato (ZTL) olarak adlandırılan ve sadece belirli araçların girmesine izin verilen bölgeler bulunmaktadır. Bu yüzden bu bölgeleri belirten tabelalara dikkat edilmesi önemlidir. Birçok turist, farkına varmadan bu bölgelere girmeleri sebebiyle cezalar yemektedir.

MİLANO YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Alpler’in eteklerinde yer alan ve güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüleyen Como Gölü, Monza ve Bergamo şehirleri, Unesco Dünya Miras listesinde yer alan eski bir endüstriyel kasaba olan Crespi d’Adda ve etrafında birçok şirin kasabanın bulunduğu Garda Gölü, Milano yakınlarında ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.