Harita

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut’a ucuz uçuş nasıl bulunur?

Beyrut’a en ucuz fiyatla uçmak için; Skyscanner’ın havayolu karşılaştırmalı, en ucuz döneme ait uçak biletini kolayca seçebileceğiniz, en uygun rotayı tespit edebileceğiniz uygulamalarını kullanabilirsiniz. Seyahat tarihinizin esnek olması veya yolculuğa çıkmadan bir kaç ay önce Skyscanner’dan yapacağınız fiyat araştırması, ucuz uçak biletini bulmak konusunda yardımcı olacaktır. Bu yazının hazırlandığı Mayıs 2016 tarihinde 152 TL’den başlayan rakamlarla Beyrut’a uçmak mümkün. Skyscanner’ın kolay kullanılan arama motoruna girin, Beyrut’a uçmak istediğiniz zaman dilimini belirleyin veya tarih bölümde bulunan tüm ay sekmesini tıklayın ve sizin için listelenen fiyatları görüntüleyin.

Beyrut’a en uygun fiyata uçmak için ne zaman rezervasyona yapmalı?

Uçacağınız yöne doğru en ucuz uçak biletini, seyahat tarihinizden minimum bir ay öncesinden yapmanız size avantajlı rakamla uçak bileti bulmanızı sağlayacaktır. Eğer zamanınız daha esnekse, örneğin Temmuz ayında yapacağınız Beyrut seyahati için Mayıs ayı içinde rezervasyon yapmanız sizin için oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır. Skyscanner’ın tarih sekmesinde bulunan “fiyat alarmı oluştur” sekmesinde, sizden istenen kişisel mail adresinizi bırakarak, uçak fiyatlarında oluşan değişikliklerden hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinden Beyrut’a direkt uçuşlar için

Beyrut’a direkt uçabileceğiniz şehirlerimiz; Adana, İstanbul, Antalya, Dalaman ve Bodrum’dur. Bu noktalar dışında da Türkiye’nin bir çok kentinden Beyrut’a aktarmalı olarak uçmanız mümkündür.

Türkiye’nin her yerinden Beyrut’a uçan havayolu şirketleri

Türkiye’nin hangi kentlerinden, hangi havayolu şirketleriyle Beyrut’a uçabileceğinizi öğrenmek için Skyscanner’ın bu yönde uçan havayollarını gösteren uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu yönde uçan en popüler havayolu şirketleri, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Bora Jet ve MEA Havayolları’dır.

Beyrut’un Havalimanları

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı, Beyrut kent merkezinin 9 Km güneyinde yer almaktadır. Havaalanı ülkenin tek ticari havalimanıdır ve Türkiye’den bu yöne yapılan tüm uçuşlar bu havalimanında sonlanmaktadır. Havalimanı ve kent merkezi arasındaki ulaşım, ticari taksiler veya havalimanında bulunan araba kiralama şirketlerinden edineceğiniz araçlarla yapılmaktadır. Kent merkezine ulaşmak için ticari taksileri kullanmak istiyorsanız, havalimanı gelen yolcular salonu çıkışında bulunan lisanslı taksileri kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Beyrut’a ne zaman gitmeli?

Beyrut Ortadoğu’nun önemli turistik kentlerindendir. Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları kente gitmek için en ideal aylardır. Bu aylar bilet fiyatlarının yüksek olduğu “yüksek sezon” olarak adlandırılan dönemdir. Ucuz uçak bileti bulabilmek için rezervasyonlarınızı seyahat tarihinden minimum bir ay öncesinden yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Beyrut’da hava durumu

Yıllık ortalama sıcaklığın 20.5 derece olduğu Beyrut’ta sıcak ve ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Kış aylarının nispeten daha yağışlı geçtiği kent en çok yağmuru Ocak ayında almaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık değerleri ise; Temmuz ayında 27.5 derece, Ocak ayında 13.5 derece olarak kaydedilmiştir.

Beyrut’da yapılacaklar- görülecekler

1950-1970 yılları arasında Ortadoğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Beyrut, iç savaşın etkilerini silerek, yaralarını onarmaya çalışıyor. Arap dünyasında turizm açısından ayrıcalıklı bir kent olan Beyrut Akdeniz’e kıyısı olan, renkli gece yaşamıyla ve tarihi ile ilgi çekmektedir. Geleneksel Lübnan mutfağının en iyi örneklerinin sunulduğu restoranlar dünya çapında bilinirliği olan, tescilli Lübnan yemekleriyle gurme gezginlerin de tercih ettiği bir rotadır. Zengin tarihi ve kültürel geçmişiyle Beyrut’ta görülecek yerler arasında; Al Omari Cami, Hamra Caddesi, Byblos, Baalbek Mabetleri, Corniche Bölgesi, Saint George Maronite Katedrali en ön sıralarda gelmektedir. Alışveriş açısından zengin seçenekler sunan kentte Hamra isimli alışveriş bölgesi, tarihi ve etkileyici yapısıyla görülmeye değerdir.

Nerede kalınabilir?

Konaklama konusunda zengin seçeneklere sahip olan Beyrut’ta beş yıldızlı otellerlerden, butik otellere, ekonomik konaklama imkanı sunan hostellerden, pansiyonlara kadar geniş bir tercih skalasına sahipsiniz.

Beyrut hakkında daha fazlası

Beyrut’ta görülmesi gereken yerler ve yapılacak şeylerle ilgili Skyscanner’ın makalesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Beyrut yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.