Harita

MEA uçak bileti

Libya`nın Beyrut merkezli havayolu Mea ( Middle East Airlines ) 1945 yılında kurulmuş ve ilk olarak Beyrut`tan Mısır ,Suriye, ve Kıbrıs`a, daha sonra da Suudi Arabistan, Kuveyt ve diğer körfez ülkelerine uçmaya başlamıştır. 1963 yılında, Air Liban ile birleşerek, uçuş ağını daha da genişletmiş ve Avrupa, Orta Doğu ve Batı Afrika`da birçok noktaya uçmaya başlamıştır. Mea Havayolları Ortadoğu, Avrupa ve Batı Afrika`da 33 noktaya uçmakta ve Düseldorf, Kopenhag,Medine gibi birçok destinasyona da mevsimlik uçuşlar düzenlemektedir.Ayrıca Antalya,Bodrum,Dalaman,Rodos gibi tatil yörelerine charter seferler düzenlemektedir. SkyTeam, Arap Havayolları Organizasyonu (AACO) ve IATA üyesi olan Mea Havayolları Airbus`lardan oluşan, dünyanın en modern filolarından birine sahiptir.  

Neden MEA

Check-in işlemleri

Havaalanlarında Mea Havayolları konturları genellikle uçuş saatinden 3 saat önce açılır ve uçuşa 45 dakika kala kapanır bu nedenle en az 2 saat once havaalanında bulunmak gerekmektedir. Belirtilen saatler içinde check in yapılmaması halinde yolcu, uçuş hakkını kaybedecektir. Ayrıca yola çıkmadan gerekli evrakları zamanında kontrol edip yola çıkmak, son anda farkedilen eksik veya yanlış evrak krizini önlemiş olacaktır. Bir başka check in seçeneği olan online check in son derece basit ve rahat bir yöntem. Evinizin rahat ortamında bir kaç basit adımda check in işleminizi yapabilir, koltuğunuzu seçip biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. Yapacağınız tek şey havayollarının internet sayfasından online check in bölümüne gidip, elektronik formu doldurmak.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Mea Havayollarının yolcularına tanıdığı bagaj hakkı bazı destinasyonlarda değişse de genel olarak her yolcu toplam 30 kg ve toplam ölçüleri 158 cm olacak şekilde 1 veya 2 parça taşıma hakkına sahiptir, iki veya daha fazla yolcunun birlikte seyahat etmesi halinde bagaj hakkı grup içinde paylaşılabilir. Bebekli yolculara bebekleri için ek olarak 15 kg bagaj hakkı verilmektedir. El bagajı olarak Mea Havayollarının yolcularına tanıdığı bagaj hakkı ise 10 kg ve tek parça, ölcüleri ise uzunluk,genişlik ve yükseklik toplamı 121 cm`yi geçmemelidir. Yolcular ayrıca el çantası, dizüstü bilgisayar gibi özel eşyalarını yanlarına alabilirler. Müzik veya spor aleti gibi farklı kategoriye giren bagajlar için uygulanan prosedür detayları konusunda havayollarının internet sayfasından bilgi almanız mümkün.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminizi biletinizi alırken veya online check in sırasında yapabilirsiniz. Koltuğunuzu online check in sırasında seçmenizi öneriyoruz çünkü Mea havayolları size, uçak içi oturma planını görerek hem kendi koltuğunuzu hem de birlikte yolculuk yaptığınız kişilerin koltuk seçimini yapma imkanı veriyor. Ancak koltuk seçiminizi havaalanına bırakmanız durumunda, bir çok koltuk seçilmiş olacağından boş kalan koltuklardan size önerilen koltukları kabul etmek durumunda kalabilirsiniz, aileniz veya arkadaşlarınızla yolculuk yapıyorsanız, ayrı ayrı oturmak zorunda kalabilirsiniz. Koltuk seçerken ek bir ücret ödeyerek seçiminizi, aralıkları daha fazla olduğu için bacaklarınıza geniş alan sağlayan acil çıkış sirasında ki koltuklardan yana yapabilirsiniz.

Yiyecek,içecek ve ikram

Mea Havayolları menüleri Lübnan ve Avrupa mutfağı örneklerinden oluşmaktadır. Yolculuğun saatine ve mesafesine göre yiyecek servisi değişebilmekte. Kısa mesafelerde aperitif ve sıcak, soğuk içecek servisi yaparken uzun yolculuklarda sıcak yemek ve yanında sıcak, soğuk içecek servisi yapılmaktadır, bazı uzun uçuşlarda hem öğlen hem de akşam yemeği servisi yapılmakta. Yemek konusunda vejeteryan ya da diyet yemeği gibi özel tercihlerinizin olması durumunda biletinizi alırken yemek siparişinizi de bildirmeniz gerekmektedir. Siparişiniz uçuş sırasında taze olarak servis edilecektir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.