Harita

En Ucuz Onur Air Uçak Biletleri

Onur Air, 1992 yılında havacılık sektöründe yerini almış ve ilk seferini, merkezi olan İstanbul Ercan Havalimanı'na. Dış hat seferleriyle uçuşlarına başlayan Onur Air, 2003 yılında “Uç Türkiye Uç!” sloganıyla, tarifeli iç hat seferlerini de başlatmıştır. Düşük maliyetli hava taşımacılığında önemli bir yere sahip olan şirket yurt içinde; Adana, Antalya, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon`a tarifeli olmak üzere toplam 14 noktaya sefer düzenlemektedir. Yurt dışında ise; Avrupa yoğunluklu olmak üzere, 25 ülkede 120`den fazla şehre ucuz Onur Air uçak bileti bulmak mümkün. Onur Air 1626 çalışanı ve tamamı Airbus’tan oluşan 23 adet uçağı ile bugüne kadar 90 milyondan fazla yolcuya, uygun fiyatlı uçuş imkanı sunmuştur.

Mayıs 2017 tarihinde güncellenmiş bilgilerdir.

Neden Onur Air?

Check in işlemleri

Check-in işlemleri, havalimanındaki kontuarlarda yapılabileceği gibi, Onur Air kurumsal web sitesinden veya mobil uygulamalarından da yapılabilmektedir. İç hat yolcularının uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, yurt dışına uçacak yolcuların ise uçuş saatinden en geç 90 dakika önce havalimanındaki kontuarda hazır olmaları gerekmektedir. Online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlamaktadır. Online check-in süresi; dış hat seferlerinde kalkış saatine 3 saat kala, iç hat seferlerinde ise 2 saat kala sona ermektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Onur Air uçak bileti fiyatına dahil olan bagaj hakkınız; iç hat uçuşlarında 15kg, dış hat uçuşlarında ise 20kg serbest bagaj hakkı sunmaktadır. Ücretsiz el bagajı hakkı ise (25x45x56 cm ebatlarında) tek parça ve 8 kg`dır. Serbest bagaj hakkının aşılması durumunda; dış hat uçuşlarında kg başına 7 USD/6 EURO ( 19TL), iç hat uçuşlarında ise kilogram başına 6 TL ödeme alınmaktadır. Ek bagaj hakkına ihtiyaç duyulması durumunda internet üzerinden satın alınması oldukça avantajlı. İç hat uçuşları için kilogram başına 3 TL, dış hat uçuşları için ise kilogram başına 3,5 USD/3EURO (10TL) ödenmektedir. Onur Air uçuşlarında bagaj ağırlık sınırı - ücret ödenmesi durumunda dahi, yolcu başına azami 40kg`dir.

Koltuk seçimi

Onur Air uçak biletini internet üzerinden alıyorsanız, düşük bir ücret ödeyerek koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz. Biletleme esnasında koltuğunuzu seçmemeniz durumunda, en geç uçuş saatine 2 saat kala, Onur Air web sitesinden yapabilirsiniz. Ayrıca havalimanında check-in işlemleri yapılırken de ücretini ödeyerek, koltuğunuzu seçebilirsiniz. İç hat uçuşlarında koltuk seçimi için ödenen ücret 15 TL, yurt dışı uçuşlarda ise ücretler günlük kura göre değişebilmektedir.

Biletlendirme ücreti

Onur Air ile yapılacak yurt içi seyahatlerde, satın alınan her uçak bileti için 10 TL, dış hat biletlerinde ise kur farkına bağlı olmak üzere 30 Euro veya 30 USD hizmet bedeli ödenmektedir.

Yiyecek, içecek ve ikram

Onur Air uçuşlarında , sıcak ve soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler gibi tüm ikramlar ücretli olarak sunulmaktadır. Yiyecek siparişi, uçuş anında menüden verilebileceği gibi, uçuş öncesi havayolunun web sitesinden veya çağrı merkezlerinden de yapılabilmektedir. Online yiyecek siparişleri en geç, uçuş saatine 36 saat kala yapılmış olmalıdır. Onur Air uçuşlarında, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan, aktüel içerikli On Air dergisi, yolculara ücretsiz sunulmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.