Harita

Moldova Uçak Bileti Fiyatları

Moldova Cumhuriyeti, Doğu Avrupa’da yer alan, içinden Prut ve Dniester ırmaklarının geçtiği, turizm açısından çok fazla bilinmeyen bir ülkedir. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra, bağımsızlığını ilan eden ülke ekonomik sorunlarla boğuşmaktadır. Başkenti Kişinev, doğal güzelliklerinin yanında, hızlı gece hayatıyla da ünlüdür. Ilıman iklime sahip olan ülkede kışlar ılık, yazlar sıcak ve güneşlidir. Tiraspol, Balti, Edinet diğer önemli kentleri arasındadır. Ülkede ağırlıklı olarak kullanılan dil, Moldovacadır. Para birimleri ise Moldova Leyi’dir. Havaalanında bulunan döviz bürolarında, Avro ve Amerikan doları karşılığında, ülke para birimini satın alabilirsiniz. Moldova, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Seyahatinizden önce vize almanız gerektiğini hatırlatırız. THY ve Air Moldova, ülkeler arasında düzenli seferler yapmaktadır. İstanbul’dan, 1 saat 20 dakikalık bir uçuşla ulaşacağınız, Kişinev Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 13 km uzaklıktadır.

Moldova’nın yemyeşil bir ülke olduğunu belirtmemiz gerekir. Ülkenin büyük bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Moldova’nın, sahip olduğu doğal flora ile, yakın bir gelecekte popüler bir turizm cenneti olması kuvvetle muhtemeldir. Moldova’yı ilk keşfedenlerden olmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey, hemen Skyscanner’ı arama çubuğunuza eklemek. Belirlediğiniz seyahat aralığını girin ve Moldova için en ucuz uçak biletini bulun. Skyscanner’ı kullanmak, kolay ve güvenli. Üstelik ücretsiz!

Başkent Kişinev, Dinyester Nehri’nin kollarında, son derece bereketli topraklara kurulmuştur. Bağcılık ve şarap üretimi ülkenin önemli ekonomik gelirleri arasındadır. Son derece lezzetli Moldova şaraplarını tatmak için Ekim ayında gerçekleşen, bağ bozumu döneminde Ulusal Şarap Festivali’ne katılabilir ve şarap tadımında bulunabilirsiniz. Büyük bir açık hava şenliğine dönüşen festival sırasında sokaklara kurulan sergilere uğrayıp, çok özel şaraplardan tadabilir, alabilir veya yerel etkinliklere katılabilirsiniz.

Puşkin Müzesi’ni ziyaret etmek Moldova’da mutlaka yapmanız gerekenler arasında en başta gelmektedir. Nehir kollarında yapacağınız doğa gezintileri ülkede yapabileceğiniz etkinlikler arasındadır. Moldova geziniz sırasında, ıssız sokaklarda yalnız kalmayınız ve kalabalık caddelerde de yan kesici tehlikesine karşı dikkatli olunuz.

Şarapçılıkla birlikte gelişen yeme ve içme kültürü, Moldovalılar için özel bir önem taşımakta. Sarmali, mamaliga ve domuz etinden yapılan et yemekleri, turşu, peynir ve çorbaları mutlaka tatmanızı öneririz. Kişinev’de bulunan Sanat Sokağı, hediyelik alışveriş yapmanız için gitmeniz gereken duraklardan biridir. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.