Harita

Sofya Uçak Bileti Fiyatları

Bulgaristan'ın batısında yer alan başkent Sofya, barındırdığı tarihi eserleri, bozulmamış yemyeşil doğası ve kültürel birikimleri ile dikkat çeken bir şehir. Dağlar ile çevrili bu güzel kentten 121 km mesafedeki Rila Manastırı, ülkenin en önemli dini ve turistik değerlerinden biridir. Saint George Katedrali, Bujuk Camii (Büyük Cami) , Nevski Kilisesi ve Arkeoloji Müzesi, kentin mutlaka görmeniz gereken kültür miraslarındandır.

Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentasının milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Sofya’ya gitmek için uçak biletlerini yukarıdaki arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu arama sonuçları size destinasyonlarınızla ilgili tüm uçak biletlerini gösterecektir. Sofya  uçak biletinizi “Rezervasyon” butonuna tıklayarak güvenle alabilirsiniz.

Sofya’nın en güzel caddelerinden biri araç trafiğine kapalı olan Vitosa caddesidir. Cadde ile aynı adı taşıyan tepeden Sofya’nın muhteşem fotoğraflarını çekmeniz mümkün. Sofya’yı diğer Avrupa başkentlerinden ayıran bir özellik sahip olduğu bolca yeşil alanlar. Şehrin güneyinde Pançevero gölü yer alıyor. Göl , su sporları, balık avcılığı ve kaplıcalarıyla meşhur. Şehir Sofya vadisinde zümrüt yeşili bir doğa güzelliğinin içinde, İskır nehrinin ve soldaki kollarının şeritleri üzerine kurulmuştur. Kent merkezinde bulunan Sveta Nedelya Katedrali şehrin sembollerinden biridir. Duvarları süslemeli bu kilisenin muhteşem bir kubbesi vardır. Vasil Levski Bulvarında yer alan Alexander Battenberg Mozalesi kentte bulunan görkemli Neo-Barok yapılardandır. Bulgaristan Ulusal Opera ve Bale Evi de bu bulvar üzerinde yer alan aynı tür mimariye diğer bir görkemli örnektir. Rila Manastırı - Aleksander Nevski Kilisesi - Sveta Nedelya Kathedrali - Kültür Sarayı - Boyana Köyü - Ulusal Kütüphane - Battenberg meydanı görmeniz gereken tarihi ve kültürel yapılardan yalnızca bir kaçı. Arkeoloji müzesi, Büyük cami’de sergilenen ve Sofya tarihini gözler önüne seren zengin bir kolekiyona sahiptir. Tsar Osvoboditel Bulvarı'nda yer alan Ulusal Tabiat Bilimleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve Alexander Nevsky'nin altında yer alan Alexander Nevsky Crypt, Sofya'nın en önemli müzeleridir.

Sofya eğlence ve gece hayatıyla da zengin bir şehir.  Eğlence mekanları ve parklar çok çeşitli alternatifleriyle sizleri bekliyor. Gece hayatı özellikle kumarhaneleri ve gece kulupleriyle çok farklı seçeneklerle sizleri bekliyor.

Sofya mutfağı ulusal ve uluslar arası çeşitleriyle oldukça zengindir.. Ayrıca dünya mutfağına ait en lezzetli örneklere şehirde bulunan restoranlarda rastlamak mümkün.  Son olarak Sofya’yı ziyarete gitmeden önce Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olan Schengen vizesine sahip olmanız gerekliliğini hatırlatırız.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Sofya yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Sofya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Sofya.
Delta, KLM, transavia, Singapore Airlines, Czech Airlines, Cyprus Airways, Air Malta ve Croatia Airlines, Sofya yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Sofya yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.