Harita

Bulgaristan Uçak Bileti Fiyatları

 

Balkan ülkeleri arasında Türkiye’nin de komşusu olan Bulgaristan, sosyalist rejimin yıkılmasından sonra 2007’de üyesi olduğu Avrupa Birliği bölgesinde tarihi zenginliği, turizm potansiyeli ve gelişen ekonomisiyle  yükselen yıldızlardan biri. İklim olarak ılıman iklime sahip olan ülke yazın altın rengi kumsalları, kışın görkemli karlı dağlarıyla, yazın ve kışın turizm açısından bir cazibe merkezi.

Bulgar kültürü uzun yıllar boyunca çeşitli diğer kültürlerle yoğun harmanlanmış bir kültür. Osmanlı’nın uzun yıllar boyu varlığını sürdürdüğü ülkenin hatırı sayılır miktarda Türk kökenli vatandaşı mevcut. Son yıllarda özellikle üniversite okumak için komşu ülkenin kapısını çalan öğrenciler genellikle Sofya, Varna ve Plovdiv’de yaşamakta.

Bulgaristan’a uçak bileti bulmak için çok sayıda web sitesine bakmanıza gerek yok. Skyscanner size tek bir platformda tüm uçuşları bu ülkeye uçan havayolları fiyatlarını karşılaştırarak zaman ve fiyat bazında karşılaştırmalar yaparak gösterir. Eğer uçuş tarihleriniz esnekse bir ayı ya da tüm yılı görüntüleyerek Bulgaristan’a en ucuz hangi tarihlerde uçabileceğinizi görebilirsiniz. Skyscanner kullanarak hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Ülkenin başkenti Sofya tarihi ve kültürü ile zengin bir birikime sahip. Diğer önemli şehirlerden biri olan Filibe (Plovdiv)  Dünyanın altıncı Avrupa’nın ise en eski şehridir. Arkeolojik tespitler şehirde M.Ö 3000 yılına kadar yerleşim olduğunu göstermekte, şehirdeki antik Roma tiyatrosu iyi örneklerden biri.

Ülke Hristiyan dini açından çok önemli tarihi değerlere sahip, Alaca manastır Varna şehir merkezine 16 km uzaklıkta

Bulgaristan yaz ve kış turizmi için tüm bütçelere uygun seçeneklerle sizleri karşılamaya hazır. Ayrıca ülke SPA merkezleriyle sağlık turizminde de de haklı bir üne sahip

Bulgaristan’ın gelişen ekonomisinde geleneksel olarak üretilen gül yağı önemli bir yer kaplıyor. Gül Festivali her yıl Haziran ayının ilk haftasında Kazanlık şehrinde yapılıyor.Gül kraliçesinin seçilmesiyle sonlanan testivalde çeşitli gül yağı yapımını da izleyebilirsiniz.

Meriç nehri ülkenin verimli tarlalarının en önemli su kaynağı bu güzel ve coşkun nehrin konuk olarak geçtiği her alan yeşili ve doğasıyla görülmeye değer. Bulgaristan doğanın korunması konusunda oldukça hassas bir ülke. Altın Kum olarak anılan Varna’ya yakın bölge önemli turizm merkezlerinden biri, suyunun ve çevrenin çok temiz olması nedeniyle mavi bayrakla ödüllendirilmiştir.

Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentasının milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.