Harita

Burgaz Uçak Bileti

 

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyılarında yer alan Burgaz, 200 bin civarındaki nüfusuyla Varna’dan sonra ülkenin en büyük ikinci sahil kentidir. Önemli bir ticaret, sanayi, ulaşım, kültür ve turizm merkezidir. Burgaz Limanı, ülkenin en büyük limanıdır. Karadeniz’in yanı sıra etrafında bulunan Vaya, Atanaskovsko ve Mandrensko gölleri sayesinde Bulgaristan’ın balıkçılık açısından en önemli şehridir. Burgaz’ı ziyaret etmek için, Skyscanner arama paneline gitmek istediğiniz tarihleri ve yola çıkış yapacağınız havaalanını girerek, Skyscanner’ın yüksek hızlı tarama yapma özelliği sayesinde en uygun fiyatlı Burgaz uçak biletini görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Burgaz’ın en önemli turistik yeri, kumlu sahiliyle dikkat çeken Burgaz Plajı’dır. Yaz aylarında, sadece Bulgaristan değil, Avrupa’dan ve dünyadan çok sayıda deniz, kum ve güneş tatili yapmak isteyen turistleri kendine çeken plaj, kış aylarında ise spor yapan, ailecek yürüyüşe çıkan Burgazlılar tarafından tercih edilmektedir. Plajda bulunan Burgaz İskelesi, hem yaz hem de kış aylarında oldukça popülerdir. Plajın hemen yukarısında bulunan, Deniz Bahçesi adı verilen kent parkı, geniş yeşil alanı ve Karadeniz’e bakan manzarasıyla rağbet görmektedir.

 

Burgaz’ın en popüler iki caddesi, çok sayıda mağaza, kafe, restoran ve bara ev sahipliği yapan Aleko Bodoridi Caddesi ve Aleksandrovska Caddesi’dir. Şehrin az katlı binalara sahip, ağaçlı sokakları ilgi çekicidir. Etnografya Müzesi, Roma, Bizans ve Helenistik döneme ait sergilerin bulunduğu Arkeoloji Müzesi, Tarih Müzesi ile Doğa ve Bilim Müzesi, Burgaz’da ziyaret edilebilecek müzeler arasındadır. Burgaz Devlet Operası’na ve Burgaz Filarmoni Orkestrası’na ev sahipliği yapan modern Opera Binası, kentin en önemli kültürel yapısıdır.

 

UÇUŞ

 

Burgaz Havalimanı, Burgaz kent merkezine yaklaşık 10 km mesafede yer almaktadır. Sadece Burgaz’a değil, çevresindeki sahil kentlerine de hizmet veren havalimanı, ülkenin en yoğun ikinci havalimanıdır. Sene boyunca Sofya, Londra ve Moskova gibi şehirlere tarifeli seferlerin bulunduğu havalimanına, yaz aylarında ise Avrupa’nın birçok kentinden uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Bulgaristan’ın bu şirin sahil kentine gitmek için Skyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırarak en ucuz Burgaz uçak biletini bulabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine, sabah 6 ile gece 11 arasında her 30 dakikada bir kalkan 15 numaralı otobüsle ulaşmak mümkündür. Yaklaşık 30 dakika süren yolculuğun ücreti 1 levadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Bulgaristan’ı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkeye seyahatlerinden önce Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’a ayrıca, mevcut geçerli Schengen vizesiyle girmek de mümkündür. Ülkenin resmi dili Bulgarca, kullanılan para birimi ise Bulgar Levası’dır.  

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Karadeniz ve üç göl tarafından çevrelenen Burgaz’da yazlar ülkenin geneline göre daha serin, kışlar ile daha ılık geçmektedir. Mayıs ortasından Eylül sonuna kadar süren yaz aylarında ortalama sıcaklık 23-24 C⁰, kış aylarında ise 4-5 C⁰’dir. Burgaz, ziyaret etmek için dört mevsim elverişli olmakla birlikte yaz ayları, kentin en çok ziyaret edildiği dönemdir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Burgaz yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.