Harita

Varna Uçak Bileti

Varna Bulgaristan’ın Karadeniz’e kıyısında bulunan, eşsiz kumsallarıyla ünlü bir liman kentidir. Bulgaristan Avrupa Birliği üyesidir ve Varna seyahati öncesi Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Ülkenin para birimi Leva’dır. Havaalanında veya şehir içindeki döviz bürolarında Türk Lirası karşılığında  Leva satın alabilirsiniz.  İstanbul’dan aktarmalı olarak, Varna Havalimanına ulaşabilirsiniz. Varna Bulgaristan’ın turizm başkentidir. Ilıman bir iklime sahip olan kentte her mevsimde yapabileceğiniz aktiviteler var. Doğa meraklıları, deniz meraklıları az keşfedilmiş bu güzel kenti görmeniz gerekiyor.

Ortaçağdan kalma binalar, Rönesans ve modern kültürün örneklerini barındıran müze ve sanat galerileri Varna’nın karma şehir hayatını yansıtan doğal görüntülerdir. Şehrin önemli simge binalarından biri olan Varna Katedrali görmeniz gereken yerler arasında. Varna Arkeoloji Müzesi kesinlikle kaçırmamanız gereken yerlerden biridir. Sea Garden ve Varna Akvaryumu, liman kenti Varna’nın zenginliklerinden biridir. Svitnitsa ve Knyaz Boris sokaklarında yürüyüş yaparak bu güzel kentin tadını çıkarabilirsiniz. Varna deniz ve kumsallar cenneti. Geniş kumsallarda dinlenmek, su sporları aktivitelerinde bulunmak tatilinize neşe katacaktır. Sıcak yaz sıcağında, sülfür açısından zengin kaynak sularıyla bedeninize zindelik katabilirsiniz. Sahil boyunda bulunan yerel kafe ve barlarda  Bulgar müziğinin coşkusuna kapılabilirsiniz. Varna yemyeşil ormanlarıyla, doğa yürüyüşlerine de katılabileceğiniz özellikte bir şehir. Bu amaçla düzenlenen günlük turlar ilginizi çekebilir. Varna’ya 18 km uzaklıkta bulunan Altın Kum Tabiat Parkı Bulgaristan’ın en büyük turizm komplekslerinden biridir. Spor, eğlence ve dinlenme merkezleriyle dolu park, çevre ve deniz suyunun temizliği nedeniyle mavi bayrak taşımakta. Varna’ya giden gezginler, bu kompleksi mutlaka ziyaret ediniz.

Uzun yıllar Osmanlı yönetiminde kalan kentte mutfak kültürüne yabancılık çekmeyeceksiniz. Varna tanıdık lezzetleri olan salata, turşu, paça, işkembe, musakka, köfte ve kebap çeşitleriyle midenize de hitap eden bir kent. Şehirde birçok uluslararası mutfağa ait restoranlara da rastlamak mümkün. Tanıdık bir kültüre, tanıdık bir mutfağa ve yakın bir coğrafyaya gitmek isteyen gezginler, Varna sizler için uygun bir destinasyon. Şaraplarıyla da ünlü olan kentten dönerken, lokal şaraplardan satın almayı ihmal etmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Varna yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.