Harita

Samsun Antalya Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Antalya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Samsun Çarşamba - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

256 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

3

Ortalama uçuş süresi, toplam 693 kilometre uçuş mesafesi

1sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
Samsun Çarşamba - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 256 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Samsun Çarşamba - Antalya uçuşu ortalama 1sa 30dk sürmektedir.
Aktarmasız Samsun Çarşamba - Antalya uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 3 Samsun Çarşamba - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

Flight – Routes Samsun Çarşamba’dan Antalya Uluslararası Havaalanına uçuşlar

Samsun Çarşamba Havalimanı- AntalyaHavalimanı arasında uçan havayolu şirketleri

Samsun Çarşamba ve Antalya Uluslararası Havaalanı arasında Sun Express Hava Yolları’nın Cumartesi, Pazartesi ve Çarşamba günleri 1frekans direkt uçuşu bulunmaktadır. Direkt seferler dışında Anadolu Jet’in Esenboğa, Onur Air’in İstanbul Atatürk ve Pegasus Hava Yolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen aktarmalı uçuşları da mevcuttur.

Terminal bilgileri:

Samsun Çarşamba Havaalanı Samsun’un Çarşamba ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadır. 1999 yılından beri hizmet sunan havaalanında iç ve dış hat uçuşları için tek bir terminal bulunmaktadır. Havaalanının yolcularına sunduğu hizmetler arasında, restoran, büfe, kafe-bar, ATM cihazları, araba kiralama ofisleri, küçük çaplı alışverişleriniz için dükkânlar, 24 saat hizmet sunan doktor ve sağlık birimi bulunmaktadır. Çarşamba Havalimanı Ordu, Fatsa gibi yakın yerleşim birimleri için de kullanılan bir havalimanıdır. Havalimanı ile kent merkezi arasında ulaşım Havaş servisleri, havaalanı yolcu servisleri, ticari taksiler ve araç kiralama yöntemiyle gerçekleşmektedir. Ordu ve Fatsa’dan havalimanı yönüne uçuş saatlerinden iki saat önce hareket eden Havaş otobüsleri mevcuttur. Yolculuk yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Samsun- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi fotoğraflı resmi kimliklerden birinin yanınızda olması gerekmektedir. Samsun- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için uçuş saatinden en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu trafiği açısından Türkiye’nin üçüncü havalimanı olan Antalya Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 10 km dışında bulunmaktadır. Havaalanı’nda iki adet dış hat ve bir adet iç hat terminali mevcuttur. Antalya Havaalanı terminallerinde fast food, restoran, kafe-bar, yerel yiyecekler satılan restoranlar açısından zengin seçeneklere sahipsiniz. Alışveriş açısından da azımsanmayacak sayıda ticari mağaza hizmet vermektedir. Havaalanı terminal salonlarında kablosuz internet bağlantısı ücretli sunulmaktadır. CIP ve VIP terminalinde, iç hat terminal binasında bulunan ViaPub ve ViaCafe ve Simit Sarayında ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Havalimanı ve kent merkezi arasında 600 ve 800 numaralı belediye otobüsü her yarım saatte bir hareket etmektedir. Havaalanının hemen dışında bulunan ticari taksiler, havalimanı içinde bulunan araba kiralama birimleri kent merkezine ulaşım için kullanılabilecek alternatifler arasındadır.

Pratik bilgiler

Samsun ve Antalya arasında saat farkı bulunmamaktadır. Ilıman iklimin hüküm sürdüğü Samsun’da kış ayları serin, yaz ayları ise sıcak geçmektedir. En soğuk aylar olan Ocak ve Şubat ayında sıcaklık 6 derece civarında seyretmektedir. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık ortalamada 24 derece civarındadır. Antalya Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları kuru ve sıcak kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 28 ila 36 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama sıcaklık ise 10 ila 20 derece arasında değişmektedir. Antalya Samsun’dan daha pahalı bir şehirdir. Restoran fiyatları ise iki şehirde hemen hemen aynıdır. Her iki kentte de pahalı olmayan bir menüye 15 TL’ye ulaşmanız mümkün. Ulaşım konusunda Antalya Havaalanından Antalya’nın merkezi noktalarından biri olan Kaleiçi’ne taksiyle ulaşmak için yaklaşık 60 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Kasım 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.