Harita

Air Astana uçak bileti:

Air Astana Havayolları, Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketidir. Astana Hava Yolları olarak da bilinen şirketin genel merkezi, ülkenin başkenti Astana’da bulunmaktadır. 2001 yılında kurulan şirketin %51’i Kazakistan’a, kalan hisselerin tamamı ise İngiltere kökenli bir firma olan BAE System’a aittir. Güvenlik ve hizmet standardını üst seviyede tutmayı ilke edinen şirket, Avrupa Hava Güvenliği (EASA), IATA ve IOSA uluslararası standartlarda ölçüm yapan güvenlik denetimlerinden başarıyla geçmiştir. Air Astana, yaş ortalaması 7 olan 31 adet uçağıyla ağırlıklı olarak Orta Asya şehirleri, Çin, Güney Kore, Tayland, Hindistan, BAE, Avrupa ve Birleşik Krallık’a uçuşlar düzenlemektedir. Skytrax tarafından üst üste 5 kez “Orta Asya ve Hindistan’ın en iyi havayolu” seçilen Air Astana uçak biletlerini Skyscanner ucuz bilet arama motoruyla kolayca satın alın.

Neden Air Astana

Air Astana'da check-in işlemleri nasıl yapılır?

Havaalanı yolcu kontuarlarında yapılan klasik check-in işlemi dışında Air Astana yolcuları için online check-in hizmeti sunmaktadır. Online check-in işlemi direkt veya aktarmalı uçuşlarda zaman kazanma açısından büyük rahatlıklar sağlamaktadır. Uçuş saatinden 24 saat öncesinde açılan ve 40 dakika öncesine kadar süren on-line check-in işleminden sonra, biniş kartınızı basmanız gerekmektedir. Air Astana uçak biletlerinde bilet basımı, koltuk seçimi gibi işlemler için kişisel bilgilerinizi sistem üzerine kaydetmeniz istenecektir. Astana Hava Yolları’yla yapacağınız uçuşlarda, biniş kartınızın üzerinde bulunan kapı bilgisine dikkat etmeniz, uçuş saatinden 15 dakika önce kapıların kapanacağı hatırlamanız uçağınızı kaçırmamak açısından önemlidir.

Air Astana uçuşlarında bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Air Astana Havayolları uçak biletlerinde ücretsiz bagaj hakkınız, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Bebekler hariç her yolcu ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bu hak, business class yolcuları için 30 kilo, ekonomi sleeper yolcuları için 30 kilo ve ekonomi class yolcuları için 20 kilo olarak belirlenmiştir. Air Astana uçuşlarında bir adet bagajın ağırlığı 32 kiloyu aşmamalıdır. Belirtilen kiloyu aşan ağırlıklar için ikinci bir bagaj kullanılmalıdır. Tanınan ücretsiz bagaj hakkınızı aşan kilolar için ek ücret ödemeniz talep edilecektir. Kabul edilen bavulların ağırlığına uygulanacak ücret, gidilecek parkura göre değişkenlik göstermektedir. Konuyla ilgili bilgi için Air Astana web sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi almanızı öneririz. Güvenlik nedeniyle ücretsiz kabin içi bagaj hakkı sınırlı tutulmuştur. Her bir uçak bileti için bu sınır ekonomi sınıfı biletlede 56x45x25 cm ölçülerinde bir adet, business sınıfı biletler için ise aynı ölçülerde iki adet ücretsiz kabin bagajı hakkınız mevcuttur.

Air Astana uçak biletlerinde koltuk seçimi:

Air Astana ile yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi, on-line rezervasyonunuz sırasında yapabilirsiniz. On-line bilet satın alma sırasında koltuk seçiminizi yapmadıysanız, lütfen Air Astana çağrı merkeziyle iletişime geçiniz. Uçağın başka bir tip uçak ile değiştirilmesi durumunda, seçmiş olduğunuz koltuk size tahsis edilemeyebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda üstün konfor setine sahip Boeing 757 ve 767 uçaklarının, yataklı business class hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Air Astana uçuşlarında yiyecek, içecek, ikram:

Air Astana, son beş yılda Skytrax tarafından verilen Orta Asya ve Hindistan’ın En İyi Havayolu Ödülü’ne layık görülmüştür. Kabin içi hizmet anlayışına büyük önem veren firma, uçak içi ikramlarında fark yaratmak istemektedir. Ekonomi ve business class sınıfında sunulan lezzetli menüler itinayla seçilerek, ücretsiz olarak hizmetinize sunulmaktadır. Kabin içi hizmet ve uçak içi eğlence sistemi gibi önemli konularda Air Astana’yla uçan yolcuların memnuniyetini kazanan şirket, yeni Boeing 767 filosunda, her koltukta bulunan IFE (In-flight Entertainment) hizmetiyle uçuş konforunuzu artırmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.