Harita

Antigua ve Barbuda Uçak Bileti

Antigua ve Barbuda, Karayip Denizi ile Atlas Okyanusu arasında kuzeyden güneye art arada sıralı adalar topluluğu olan Küçük Antiller’de yer alan bir ada ülkesidir. Ülkeye ismini veren Antigua ve Barbuda adalarının yanı sıra birçok küçük adacıktan meydana gelmektedir. Nüfusu 80 binin üzerinde olan Antigua ve Barbuda’nın başkenti ve en büyük şehri, Antigua adasındaki St. John’s şehridir. Antigua ve Barbuda, tipik bir küçük Karayip destinasyonunun tüm özelliklerini taşımaktadır. Yüzlerce plaja sahip olan ülkede, yaşam planlarda akmaktadır ve ülkenin en önemli gelir kaynağı turizmdir. Pırıl pırıl suları ve beyaz kumlu plajlarıyla göz kamaştıran Antigua ve Barbuda’da turizm altyapısı oldukça gelişmiştir. Özellikle Antigua, çok sayıda lüks turistik tesise ev sahipliği yapmaktadır. Karayipler’in büyüleyici adası Antigua’yı ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en uygun fiyatlı Antigua uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Antigua ve Barbuda’nın yönetim şekli, dili ve kültürü, geçmişte bir parçası olduğu Britanya İmparatorlu’undan etkilenmiştir. Antigua ve Barbuda’da, deniz, kum ve güneş tatili için iyi yerler Hermitage Koyu, hafta sonları Antigua ve Barbudalılar’ın da akın ettiği Ffryes Plajı, su sporlarının da yapılabileceği Deep Koyu, başkent St. John’a en yakın plaj olan Dickenson Kotu ve kalabalıklardan uzak Rendezvous Koyu’dur. Antigua’nın en eski kilisesi olan St. Paul’s Anglikan Kilisesi ve yine tarihi bir kilise olan St. John’s Katedrali, önemli dini yapılardır. 1750’de inşa edilmiş bir binada yer alan Antigua ve Barbuda Müzesi, görülmeye değerdir. Nelson’s Tersanesi, Fırkateyn Kuşu Barınağı, Shirley Tepeleri ve Two Foot Koyu Milli Parkı, Antigua ve Barbuda’da gezilebilecek yerler arasındadır.

UÇUŞ

Antigua ve Barbuda’ya, Antigua adasında, başkent St. John’s’un yaklaşık 8 km kuzeydoğusunda yer alan V. C. Bird Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Antigua’dan diğer Karayip adalarının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’ya seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt seferlerin bulunmadığı Antigua ve Barbuda’yı ziyaret etmek için, Antigua uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinde havayolunu tek sitede kıyaslayarak bulabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak oldukça kolay ve hızlıdır. Uçuş tarihinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner en ekonomik Antigua uçak biletlerini size kıyaslamanız için gösterecektir. V. C. Bird Uluslararası Havalimanı’ndan varılacak destinasyona en konforlu ulaşım taksi ile sağlanmaktadır. Havalimanında ayrıca çok sayıda araç kiralama şirketinin ofisleri bulunmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Antigua ve Barbuda’yı vizesiz olarak ziyaret edebilmektedirler. Antigua ve Barbuda’da para birimi olarak, Doğu Karayip Devletleri Örgütü üye olan Anguilla, Antigua ve Barbuda, Dominika, Grenada, Montserrat, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia ve Saint Vincent ve Grenadinler’de de kullanılan Doğu Karayip Doları kullanılmaktadır. Ülkenin resmi dili İngilizcedir.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Antigua ve Barbuda’da sene boyunca hava sıcaklıkları birbirine yakındır. Ülkeyi ziyaret etmek için en iyi dönem, yağışların en düşük olduğu Aralık ile Nisan ayları arasıdır. Mayıs ila Kasım arası, adanın düşük sezonudur. Dolayısıyla otel fiyatlarının da en ucuz olduğu dönemdir. Daha ekonomik bir tatili ve sakinliği seven ziyaretçilerin, Antigua ve Barbuda’yı bu dönemde ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.