Harita

Groningen Uçak Bileti

Hollanda`ya doğru bir seyahat planı içerisindesiniz.

 

Siz hangi tarihte uçmak istediğinize karar verin ve  bırakın Groningen uçak bileti için tüm havayolu alternatiflerini Skyscanner ekranınıza getirsin, size sadece seçmek kalıyor.

 

Hollanda`nın bu güzel şehri doğasıyla büyülerken, tarihiyle etkileyip, kültürü ile kendine hayran bırakıyor ziyaretçilerini.

 

Avrupa`nın en iyi üniversitelerinden birine sahip olan şehirde, içlerinde Türk öğrencilerin de bulunduğu  yoğun bir öğrenci nüfusu var. Şehir diğer özelliklerinin yanında bu genç nüfusun tetiklediği kültürel ve sanatsal faaliyetlerle birlikte son derece dinamik ve renkli bir atmosfere sahip .

 

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle bir ticaret merkezi durumundaki Groningen, sahip olduğu doğalgaz yatağının desteği ile bir sanayi şehri olarak da çıkmakta karşımıza.

 

Kano kiralayarak keyifli gezintiler yapabileceğiniz kanallarıyla, oldukça etkileyici bir şehir görüntüsü sunanarken geçmişinin izlerini taşıyan eserler ve tarihi dokusuyla oldukça ilgi çekici bir destinasyon bu güzel, yeşil ve düzenli şehir.

 

Yaklaşık 190 bin kişiden oluşan bir nüfusa sahip olan Groningen`de en yaygın taşıma aracı bisiklet, şehirde  bisiklet kullanımı desteklenmekte ve bisiklet kullanımı için oldukça uygun hale getirilmiş. Motorlu araç kullanımı olabildiğince aza indirilmiş olan bu çevre dostu şehirde, son derece keyifli bisiklet yollarının yanısıra olağanüstü geniş yaya yolları mevcut. Şehirde arabaların giremediği bir çok cadde ve sokaklar bulunmakta.

 

Groningen`de bulunan şehir tiyatrosu ve bir kaç farklı tiyatro dışında tiyatro ve konser salonu olarak hizmet veren Martini Plaza oldukça kaliteli oyun, konser ve kültürel faaliyetlere sahne olmakta. Kafelerde oldukça sık görülen canlı jazz müziği  şehirde bulunan konservatuarın öğrencileri tarafından yapılmakta.

 

Şehir merkezinde ki meydanlardan  Grott Meydanı`nda bulunan ve 15. yüzyıldan kalma bir kule olan yaklaşık 100 metre  yüksekliğindeki Martini Kulesi, şehrin en yüksek çan kulesi olarak nefis bir şehir manzarası sunmakta.

 

Şehrin en önemli müzesi Groningen Müzesi`dir, yanısıra Deniz Müzesi, Üniversite Müzesi, Grafik Müzesi ve fotoğraf galerisi ziyaret edilebilecek mekanlar. Dutch Comic Strip Museum ise çizgi romanların nasıl meydana getirildiğine dair ayrıntılı bilgi veren oldukça eğlenceli bir müze.

 

Der Aa Church,  mimarisiyle ilgi çeken bir Ortaçağ Kilisesi, Grote Meydanı civarında bulunan Goudkantör ise 1635 yılında inşa edilmiş, tarih içerisinde birçok farklı amaçla kullanılmış ve şu anda restoran olarak kullanılan tarihi bir yapı.

 

Groningen`e yarım saat mesafede bulunan Lauwersmeer Milli Parkı, doğa ile başbaşa bir çok aktiviteye olanak sağlayan bir park. Kuş gözlemciliği için tüm olanakların sağlandığı bölgede, yürüyüş ve bisiklet dışında kano ve sörf yapabileceğiniz veya botla gezebileceğiniz  göller de mevcut. Lauwersmeer Milli Parkı kamp yapmak için de çin son derece uygun bir bölge.  

Şehirde konaklama talebini karşılayan tesislerden en ekonomik seçenek olan Guest Hous`lar eski tarihi binalarda hizmet vermekte. Şehrin yağış alan iklimi sayesinde rengarenk çiçeklerle bezenmiş, muhteşem bahçelere açılmakta bu sevimli misafir evleri.

 

Birçok restoran ve kafenin hizmet sunduğu şehirde özellikle Grott  Meydanı  ve Waagstraat, restoran ve kafeleriyle öne çıkarken, Oosterstraat  ve  Folkingestraat Caddeleri  kafeleriyle birlikte mağazaları ve butikleriyle de tüm alışveriş beklentinize cevap vermektedirler.

Bu cazip destinasyonda güzel bir tatil planınızı Skyscanner`ın sizin için bulacağı Groningen uçak bileti ile gerçekleştirebilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Groningen yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.