Harita

Eindhoven Uçak Bileti Fiyatları

Hollanda’nın beşinci büyük kenti olan Eindhoven, Avrupa çapında önemli teknoloji şehridir. Trafik sorunu olmayan kentte hemen hemen herkes bisiklet kullanıyor. Dünyaca ünlü teknoloji devi Phlipps ve meşhur PSV Eindhoven futbol takımı bu kentte doğmuştur. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente başkent Amsterdam üzerinden aktarmalı veya yine Amsterdam üzerinden trenle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz, Amsterdam Eindhoven arası yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Kış aylarının soğuk ve yağışlı geçtiği kenti ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret etmeniz rahatça dolaşmanız açısından isabetli bir karar olacaktır.

Eindhoven Hollanda’nın güney kısmında hareketli, gelişmiş bir sanayi ve öğrenci kentidir. Kentte bulunan Eindhoven Teknik Üniversitesi mühendislik alanında  Avrupa çapında önemli bir üniversitededir. Sanayi devrimini simgeleyen Evoluon yapıtı da bu kentte bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel anlamda birçok müze ve sanat galerisine ev sahipliği yapan kentte görülecek yerler arasında Van Abbemuseum ve DAF Müzesi ilk sırada gelmektedir. MU Artspace galerisi; özellikle modern sanatlara ilgi duyanlar için ilginç koleksiyonların sergilendiği bir alandır. Hollanda park ve bahçeleriyle dünya çapında ünlü ve bilinen bir ülke. Eindhoven’da da durum hiç farklı değil. The Genneper Parks günün yorgunluğunu atabileceğiniz, yeşile ve rengârenk çiçeklerin seyrine dalabileceğiniz doğal bir park. Lake Karpendonck, The Philips van Lennepark kentin diğer önde gelen park ve bahçelerindendir. Futbola meraklı olanlar ise Philips Stadyumunda maç izlemek isteyebilirler. Marktstraat kentin merkezi caddelerinden biri, araç trafiğine kapalı cadde birbirinden şirin kafelerle ve küçük hediyelik dükkânlarla dolu, görmekten keyif alacaksınız. Kentin merkezi konumunda bulunan Markt gelip geçen insanları seyredip, kentin keyfini çıkarabileceğiniz kafe restoranlarla yoğun bir meydan. Seyahat tarihiniz eğer Kasım ayına denk düşüyorsa Işık Festivaline mutlaka katılın. Muhteşem görsel şölenler hafızanıza kazınacak.

Bir üniversite kenti olan Eindhoven’ın gece hayatı da çok hareketli. Market Square bölgesinde yoğunlaşan gece kulupleri ve barlar sabahın ilk ışıklarına kadar açık. Avrupa mutfağının seçkin örneklerini kentte bulunan restoranlarda denemeniz mümkün. Tüm dünyadan mühendislik eğitimi almak için gelen öğrenciler sayesinde kentte dünya mutfağının diğer örneklerine de rastlamak mümkün. Türk, Japon, Çin ve Afrika mutfaklarına ait lezzetleri de Eindhoven’da bulmak mümkün. Bir tatili özel kılan en önemli özelliklerden biri de beş duyumuza hitap etmesi. Eindhoven muhteşem planlaması ve mimarisi, doğal güzellikleri, teknoloji beşiği olmasının yanı sıra çevreci özelliği, hareketli ve dinamik yapısıyla Hollanda’da mutlaka görmeniz gereken kentler arasında, sakın kaçırmayın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Eindhoven yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.