Harita

Norveç Uçak Bileti Fiyatları

Kuzey Avrupa’da İskandinav Yarımadasının batı kıyılarında bulunan Norveç, dağların, ormanların, buzulların ve fiyortların ülkesidir. Norveç Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasında bulunmaktadır. Shengen ülkeleri arasında olan Norveç için vize temin aşaması uzun sürebileceğinden, yolculuk tarihinizi tespit ederken vize temin sürecinin uzun olabileceği konusunu hatırlatmak isteriz. Norveç’te doğa, nefes kesen görüntüler sunar ve ülke insanında çevre duyarlığı son derece gelişmiştir. Geniş mavi gökyüzü, yemyeşil otlaklar, küçük balıkçı kasabalarının rengârenk tahta evleri, buzul gölleri, eğer şanslıysanız görebileceğiniz kuzey ışıkları ve daha niceleriyle doğa Norveç’te sizi kendine hayran bıraktıracak güzellikler ve sürprizlerle doludur. Norveç’in kuzey kesimi soğuk iklim özellikleri gösterirken, güneyde ve sahil kesimlerinde daha ılıman iklim özellikleri yaşanır. Aralık-Mart ayları arasında kalan dönem çok soğuktur, ülkeyi rahatça gezebilmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır. Başkent Oslo dışında, Bergen ve Stavanger diğer önemli kentlerdir.

Diğer Avrupa metropolleri arasından doğal zenginlikleri açısından açık ara farklı bir şehir olan Oslo’nun kent sınırları içinde 40 ada ve 343 göl bulunmakta. Oslo kent merkezinden 15 dakika uzaklıkta bulunan Ekebergparken Sanat, Doğa ve Tarih Müzesi gezginler için  “benzersiz bir deneyim” vaat ediyor. Mutlaka görünüz. Liman bölgesinde bulunan Akerhus Kalesi bir orta çağ kalesidir, kalenin içinde Akershus Kalesi Kilisesi, Norveç Silahlı Kuvvetler Müzesi, Direniş Müzesi ve Kraliyet Ailesi Mezarlığı bulunmaktadır. Kentin simge mekânlarından olan kaleyi mutlaka ziyaret ediniz. Oslo’da tarihi binalar, arnavut kaldırımlı sokaklar, bölgeye has mimari, dini binalar göz kamaştıran güzellikte. Medeniyetin izlerini sürebileceğiniz kent yaşamının dışında Oslo, sahip olduğu fiyortlar, ormanlık tepeler ve dağlarıyla doğa aktiviteleri için muhteşem bir kent. 

Norveç’in batı sahillerinde yer alan fiyortlar Dünya Mirası Listesinde en fazla bilinen yerler arasında bulunmaktadır. Fiyortlar arasından dökülen çağlayanlar arasında Geirangerfjord, en güzel manzaraları sunan çağlayandır. Telemark bölgesi kayak tutkunlarının seçtiği bir bölgedir ve ülkenin güneyinde yer almaktadır. Dünyanın en uzun fiyortu olan Sognefjord, Naroyfjord Unesco’nun Dünya Mirası alanları arasındadır. Ülkenin fiyortlarını keşfetmek için Bergen kentinden başlamak en ideal olanıdır. Norveç’in batı sahilleri küçük balıkçı kasabalarıyla göz doldurmakta. Bu renkli coğrafyanın bir parçası olan rengârenk tahta evleri mutlaka görmelisiniz. Ülkenin kuzey bölgelerinde doğanın sunduğu farklı ışık görüntüleri olağanüstü görüntüler sunar. İnsanı büyüleyen ve şaşırtan bu güzelliğe tanıklık etmek her gezginin rüyası olmalıdır. Svartisen Norveç’in ikinci büyük buzuludur. Sahil boyunca yükselen görkemli dağların oluşturduğu doğa manzaralarını betimlemek hiç de kolay değil. Doğanın son derece cömert davrandığı Norveç’te gördüğünüz güzelliklere sürekli şaşıracak ve her gördüğünüz kareyi unutulmaz bir anı olarak hafızanıza kazıyacaksınız. 

Somon füme, ringa, morina ve karides ülkede en fazla tüketilen deniz ürünleri. Balıkçılığın ülkesi Norveç’te her türlü deniz ürününü mutlaka deneyin.  

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.