Harita

Oslo Bergen Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Bergen yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Oslo - Bergen uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

530 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

231

Ortalama uçuş süresi, toplam 319 kilometre uçuş mesafesi

0sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SAS

Bergen

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Bergen şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Bergen.
Oslo - Bergen uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 530 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Oslo - Bergen uçuşu ortalama 0sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız Oslo - Bergen uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 231 Oslo - Bergen uçuşu bulunmaktadır.

Oslo ve Bergen arasında uçan havayolu şirketleri

Norveç’in iki önemli kenti Oslo- Bergen arasında günümüz itibariyle hergün 35 ila 37 frekans arasında direkt uçuş yapılmaktadır. Bu yönde SAS, Norwegian, Wideroe ve KLM Hava Yolları en sık uçan havayolu şirketleri arasındadır.

Terminal bilgileri

Oslo Gardermoen Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 47 Km dışında bulunmaktadır. Havaalanı ve kent merkezi arasında sürekli çalışan yüksek hızda trenlerle 20 dakikada kent merkezine ulaşmak mümkün. Son derece rahat ve konforlu olan havaalanı servis ve otobüsleri her 20 dakikada bir hareket etmektedir. Merkeze ulaşmak için taksi kullanmak istiyorsanız, bekleme salonunda bulunan taksi bilgilendirme ofisine uğrayınız. Gardermoen Havaalanı 148.000 metrekareye yayılan tek bir terminal binasından oluşmaktadır. İç hatlar uçuşları için terminalin batı kısmı, dış hatlar uçuşları için doğu kısmı kullanılmaktadır. 8000 metrekareye yayılan 20 adet farklı yeme-içme mekânı arasında yerel ve uluslararası restoran  arasında; Cafe Ritazza, Seafood Bar, Upper Crast, Franks uğrayabileceğiniz lezzet duraklarından birkaçıdır. Alışveriş mi yapmak istiyorsunuz? Havaalanında bulunan ve 1500 metrekareye yayılan free shop alanı Avrupa’nın en büyüğü! Travel Value, Fashiom Man/Woman, Capi, Point Kiosks ve Ark mağazaları, parfum, kozmetik, kitap, güzellik ürünleri ve diğer çeşitleriyle alışveriş yapılabilecek ticari alanlar arasındadır. Havaalanının tüm bölümlerinden ilk iki saat için ücretsiz kablosuz internet bağlantısı sağlanmaktadır.

Oslo’da bulununan diğer havalimanı Torp Uluslararası Havalimanı Oslo’nun güneydoğusunda Sandefjord’un 10 km dışındadır. Havalimanı ve Oslo, Stavern, Sandefjord arasında Torp Ekspressen, TIME Ekspressen gibi otobüs firmaları düzenli sefer yapmaktadır. Havalimanının her alanından kablosuz internet bağlantısı ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Havalimanında bulunan birkaç yeme-içme mekanı arasında Gastro Pub, Peppe’s Pizza, Cafe Opus vakit geçirebileceğiniz alanlar arasında bulunmaktadır. Narvesen, Tanum ve zengin ürün çeşitleriyle giden yolcular salonu gümrük sonrasında bulunan duty free alanı alışveriş severler için uğrak yerleri arasındadır.

Oslo- Bergen uçuşunuzu gerçekleştirmek için resimli kimlik belgeniz veya geçerli pasaportunuzla birlikte, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Online check in işlemi yapmanız havaalanında geçireceğiniz süreyi kısaltacaktır.

Norveç’in ikinci yoğun havaalanı olan Bergen Uluslararası Havaalanı bir çok kez yenilenmiştir. Yenileme ve genişletme çalışmaları günümüzde de devam etmektedir. Havaalanı ve kent merkezi arasında farklı ulaşım alternatiflerine sahipsiniz. Kent içi ulaşımda kullanılan 23,56 ve 57 numaralı Skyss otobüsleri trafiğin duruma göre 30-40 dakika içinde kent merkezine ulaşmaktadır. Havaalanı ve kent merkezi arasında çalışan hafif raylı sistem diğer bir ulaşım alternatifidir. Eğer havaalanından araba kiralayacaksanız, R580/E39 otoyollarını kullanarak 25 dakika içinde kent merkezine ulaşmanız mümkün. Havaalanında sağlık birimi, bebek değiştirme odası, bir banka, ATM cihazı ve otomatik döviz satın alabileceğiniz bir makine mevcuttur. Terminalin her noktasından ilk 2 saat için ücretsiz, kablosuz internet hizmetini kullanabilirsiniz. Birçok kafe, restoran, fast food birimleri ve hediyelik eşya mağazalarının yanı sıra havaalanında, geniş bir free shop alanı bulunmaktadır.

Pratik bilgiler

Oslo ve Amsterdam arasında saat farkı yoktur. Oslo ılıman iklim kuşağında yer almaktadır. Yıllık ortalama sıcaklığın 6,3 derece olduğu şehirde en soğuk ay olan Şubat ayı ortalaması -3,8 derece, en sıcak ay olan Temmuz ayı ortalaması 17,1 derece olarak kaydedilmiştir. Gulf Stream sıcak su akıntısı nedeniyle yaz aylarını sıcak ve ılıman geçiren Bergen’de kış ayları soğuk ve bol kar yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 9,1 derecedir. Bol yağış alan kentte en sıcak ay, ortalama 16,5 derecelik sıcaklıkla Ağustos ayıdır. Yılın en soğuk ayı Ocak ayıdır ve ortalama sıcaklık 2,5 derecedir.   Oslo ile Bergen hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında Oslo’nun bir miktar daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz.  Bergen’de pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik menü için 54 TL öderken, aynı özellikte bir menü için Oslo’da 60 TL ödemeniz gerekecektir. Bergen Fleslat Uluslararası Havalimanından kent merkezine taksiyle 400 Norveç Kronu yaklaşık 145 TL karşılığında ulaşmanız mümkün. Taksi ücretlerinin gece, hafta sonu ve tatil günlerinde daha pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Eylül 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.