Harita

Malatya Uçak Bileti

Eski dönemlerde Kral Yolu ve İpek Yolu gibi önemli ticaret yolları üzerinde bulunan Malatya, Neolitik çağlardan beri bölgenin en önemli şehirleri arasında gösterilmiştir. Asya ile Avrupa arasındaki geçiş rotaları üzerinde bulunan Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi'nin üst Fırat nehir havzasında yer almaktadır. Eski Malatya, Roma İmparatorluğu'nun sınırlarını asırlarca koruyan bir kale şehridir. Dolayısıyla kent içinde çok sayıda tarihi yapı inşa edilmiş ve bu eserler günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Skyscanner üzerinden en uygun Malatya uçak bileti fiyatlarına ulaşarak şehri dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, üstelik Skyscanner'ın fiyat alarmı özelliği sayesinde de en uygun uçak biletlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Zengin su kaynakları ve doğal konumu sayesinde tarih boyunca bir cazibe merkezi olan Malatya, günümüzde de doğal güzellikleri ve sıra dışı kültürel mirası ile göz doldurmaktadır. Ayrıca bol su kaynakları sayesinde büyük bir tarımsal sanayiye de sahip olan kent, Türkiye'nin en büyük kayısı üreticisi konumundadır.

Malatya gerek kırsal turizm gerekse kültür turizmi açısından zengin bir potansiyele sahiptir. Kırsal turizm kapsamında yerel etkinlikler, festivaller, yöresel şenlikler ve geleneksel müzik etkinlikleri gerçekleştirilir. At binme, avcılık, trekking ve tarım turizmi gibi etkinlikler de şehre gelen ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

Malatya Gezilecek Yerler

Sultansuyu Harası, Karakaya Barajı, Darende Somuncu Baba Kanyonu, Akçadağ ilçesindeki Levent Vadisi ve Melekler Deresi’nden Tohma Çayına kadar uzanan ve mağara mezar evleriyle bilinen Kozluca Vadisi, Malatya’nın keşfedilmeyi bekleyen değerleri arasında yer alır.

Dağ ve doğa turizmi açısından dikkate değer doğal güzellikler arasında Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi, Tohma Çayı doğal vadisi, doğal akvaryum, Doğanşehir ilçesindeki Sulu Mağara, İnderesi Mağaraları, Yazıhan ilçesindeki Buzluk mağaraları ve Battalgazi ilçesinde yer alan Karakaya Baraj Gölü, Malatya’da görülmeyi bekleyen diğer turistik lokasyonlar içinde sayılabilir.

Karakaya Baraj Gölü, su sporları açısından ziyaretçilerine birçok farklı alternatif sunar. Akçadağ ilçesindeki Sultan Suyu Harası ise atlı doğa yürüyüşünün yapılabildiği bir yerdir. Malatya av turizmi ve balıkçılık yönünden de elverişli bir ilimizdir. Karada keklik avcılığı, Arapgir ve Pötürge ilçelerinde yaban domuzu ve tavşan avcılığı; Fırat Nehri, Tohma Çayı ve Karakaya Baraj Gölü’nde balıkçılık etkinliklerine katılabilmek mümkündür.

Malatya’da Yapılacaklar

-Eski Malatya, Aslantepe ve Arkeoloji Müzesi'ni gezin.

-Sultansuyu ve Nemrut Dağı'nda fotoğraf çekin.

-Ünlü Malatya yemekleri için midenizde yer açmayı unutmayın. Şehir merkezindeki iyi bir lokantada kâğıt kebabı yiyin. Analı-kızlı çorbası, içli köfte, tereyağlı kayısı tatlısı ve balık köftesini deneyin.

-Kayısı ve yan ürünlerinin satıldığı Şire Pazarı'nda alışveriş yapın.

Malatya Ucuz Uçak Bileti

Skyscanner sayesinde Malatya şehrine ucuz uçak bileti bulmak artık çok daha kolay. Skyscanner kullanarak hem paradan, hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Eğer uçuş tarihleriniz esnekse tüm ayı veya yılı filtreleyebilir, Malatya’ya en uygun fiyatlarla hangi tarihlerde uçabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz.Ayrıca Ankara Malatya uçak seferi ya da İstanbul Malatya uçak seferi gibi güncel rotaları da arama ekranı üzerinden pratik bir şekilde seçebilirsiniz.

Skyscanner ile hem uçak bileti alabilir hem de şehir merkezi ya da havaalanı çevresinde yer alan otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şehir içinde daha rahat hareket edebilmek için araç kiralamanız size zaman kazandıracaktır. Araç kiralama hizmetini de Skyscanner aracılığı ile tamamlayabilir, şehir içinde dilediğiniz noktaya konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yazı Tarihi Eylül 2017

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Malatya yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.