Harita

Oslo Uçak Bileti Fiyatları

Norveç’in başkenti ve ülkenin en kalabalık şehri olan Oslo, İskandinavya’nın da dördüncü büyük kentidir. Dünyanın en pahalı kentleri sıralamasında en başlarda yer alan Oslo bir liman kentidir. Norveç’e gitmek için Norveç Schengen vizenizin olması gerekiyor. Norveç Schengen vizesi ile ilk önce Norveç olmak üzere diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirsiniz. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü şehri ziyaret etmek için, Temmuz, Ağustos ayları en ideal aylardır. THY ile yaklaşık 3,5 saat süren bir uçuşla Oslo Havaalanına ulaşabilirsiniz. Oslo’nun 45 km uzağında bulunan havaalanından kent merkezine, her 15 dakikada bir hareket eden ücretsiz servislerle ulaşabilirsiniz. Norveç’in para birimi NOK’tur. Havaalanı veya şehir içinde ki döviz değiştirme bürolarından, Euro veya USD karşılığında NOK satın alabilirsiniz. Oslo yazımızın başında da belirtildiği gibi, oldukça pahalı bir şehirdir, havaalanından 290 NOK yani yaklaşık 36 Euro karşılığında satın alabileceğiniz Oslo Pass’ı 24 saat süreyle kent içinde otobüs, metro ve müze girişlerinde kullanabilirsiniz. 

Oslo tipik bir Avrupa şehri görünümünde olsa da, birçok Avrupa şehrinde olmayan özellikleri ile ayrıcalıklı bir şehirdir. Bir metropol olmasına karşın yemyeşil ormanlar, dağlar ve vadiler arasına kurulmuş bir yerleşim alanıdır. Kent yaşamından bunalan insanlar kendilerini 15 dakika içinde bozulmamış doğanın içinde bulabilirler. Oslo kentinin sınırları içinde, 40 ada ve 343 göl bulunmaktadır. Kent merkezinden 15 dakika uzaklıkta ve trenle ulaşabileceğiniz Ekebergparken Sanat, Doğa ve Tarih Müzesi seyahatlerinde “benzersiz deneyim” yaşamak isteyenler için çok özel bir alan. Mutlaka görünüz. 

Akerhus Kalesi bir orta çağ kalesidir, şehir merkezinde Oslo Liman Bölgesindedir, kalenin içinde Akershus Kalesi Kilisesi, Norveç Silahlı Kuvvetler Müzesi, Direniş Müzesi ve Kraliyet Ailesi Mezarlığı bulunmaktadır. Kentin simge mekânlarından olan kaleyi mutlaka ziyaret ediniz. Norveç Opera ve Bale Binası mutlaka görmeniz yerler arasındadır. Mermer ve camdan inşa edilen bina 2008 de mimari stili ödülü kazanmıştır. Kraliyet Sarayı, Nobel Enstitüsü, Fram Müzesi, Tusenfryd Eğlence Merkezi görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Kentin havasını solumak isteyenler, Grunerlokka bölgesi restoran, bar ve kafelerin bir arada olduğu bir bölge mutlaka uğrayınız. Oslo’yu ziyaretiniz kış aylarına denk geldiyse ve kış sporlarından hoşlanıyorsanız adresiniz; Holmenkollen olmalı.  Oslo şehir merkezinden, 20-30 dakika uzaklıkta bulunan kayakla atlama pistine metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Beton ve çelikten yapılan bu görkemli yapı: dünyanın en modern kayakla atlama pistidir. 

Şehir merkezinde bulunan Kar Johans Kapısı çevresi gece hayatına meraklı gezginler için geniş bir yelpazede farklı mekânlar sunmaktadır. Aradığınız her tür eğlenceyi bulmak için adresiniz burası. Oslo pahalı bir şehir olduğundan daha ucuza eğlenmek isteyenler ise şehrin doğu kısmında bulunan Gronland’a gidebilirler. 

Oslo Avrupa metropolleri arasında farklı bir kent, gitmişken deniz ürünlerinin tadına özellikle ızgara somonun tadına mutlaka bakın. Muhteşem bir doğanın tadını büyük bir metropolde yaşayın, Oslo’yu mutlaka ziyaret ediniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Oslo yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.