Harita

Kopenhag Oslo Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Oslo yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Kopenhag - Oslo uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

247 TL

Aktarmasız havayolu

7

Uçuş / hafta

162

Ortalama uçuş süresi, toplam 458 kilometre uçuş mesafesi

1sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SAS

Oslo Gardermoen ve Sandefjord Torp

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Oslo şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Oslo Gardermoen ve Sandefjord Torp.
Kopenhag - Oslo uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 247 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Kopenhag - Oslo uçuşu ortalama 1sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız Kopenhag - Oslo uçuşu yapan 7 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 162 Kopenhag - Oslo uçuşu bulunmaktadır.

Kopenhag’dan Oslo’ya Uçan Havayolları

Kopenhag’dan Oslo’ya iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Norwegian ve Scandinavian Airlines (SAS). Norwegian, bu hatta Pazar günleri 3, haftanın diğer günleri ise 6 frekans uçmaktadır. SAS ise Kopenhag-Oslo hattında Cuma günleri 13, Cumartesi günleri 7, Pazar günleri 9 ve haftanın kalanında 14 frekans uçuş gerçekleştirmektedir.

Kopenhag Oslo uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca direkt uçuşlara alternatif olarak Norwegian, SAS, Air Baltic, Finnair, British Airways ve KLM gibi birçok Avrupalı havayolunun bağlantılı seferleri mevcuttur.

Terminal Bilgileri - Gidiş

Kopenhag Havalimanı’na şehir merkezinden tren ve metro ile ulaşım sağlanmaktadır. Kent merkezindeki Kopenhag Merkez Tren Garı’ndan (Københavns Hovedbanegård) hareket eden trenlerin ücreti 36 DKK’dir (yaklaşık 16 TL) ve yolcuları havalimanında Terminal 3’e götürmektedir. Havalimanındaki ücretsiz otobüslerle diğer terminallere geçilebilmektedir. Kopenhag metrosunun gün içinde her dört ya da altı dakikada bir, geceleri ise on beş dakikada bir hizmet veren M2 numaralı hattının da ücreti 36 DKK’dir ve yolcuları Kopenhag’ın merkezinden havalimanına yaklaşık on beş dakikada getirmektedir.

Kopenhag Havalimanı’nda Oslo uçuşları için Norwegian Terminal 2’yi, SAS ise Terminal 3’ü kullanmaktadır. Her iki terminalde de sıkma meyve sularından taze ekmek çeşitlerine, kahveden somon balığına kadar çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunulduğu dünya standartlarında kafe ve restoranlar hizmet vermektedir. Bazı restoranların, yemeğini uçakta yemek isteyenler için paket servisi de bulunmaktadır.

Terminal Bilgileri - Varış

Oslo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok trenler kullanılmaktadır. NSB tarafından işletilen trenler saatte iki defa hareket etmektedir ve yolcuları yaklaşık 23 dakikada Oslo Merkez Tren Garı’na ulaştırmaktadır. Makinelerden satın alınabilen tren biletinin ücreti 90 NOK’tur (yaklaşık 32 TL). Flytoget hızlı trenleri ise Oslo Havalimanı’nı onar dakikalık aralıklarla hizmet vermektedir. Oslo Merkez Tren Garı’na yaklaşık 20 dakikada giden Flytoget’in ücreti 180 NOK’tur (yaklaşık 64 TL). Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise ticari taksileri kullanmaktır. Oslo kent merkezinde gidilecek noktaya göre 700 NOK’tan (yaklaşık 249 TL) başlayan sabit fiyatlar belirlenmiştir.

Pratik Bilgiler

Oslo’ya uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Kopenhag Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Her ikisi de Schengen Bölgesi’ne üye olan Danimarka ve Norveç arasında yapılan uçuşlarda pasaport kontrolü yapılmamaktadır. Bununla birlikte Kopenhag-Oslo hattında uçacak olan Türk vatandaşlarının, check-in işlemleri sırasında ve uçağa biniş esnasında yetkililere kimlik olarak pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Oslo’da Sizi Ne Bekliyor?

Oslo, Kopenhag ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Oslo’da genel yaşam maliyetleri Kopenhag’ın ortalama %10-20 üzerindedir. Her iki kentin iklimi benzerlik göstermekle birlikte Oslo’da kış ayları Kopenhag’a kıyasla ortalama 3-4 C° daha düşüktür. Kentte yaz aylarında gün içindeki ortalama sıcaklıklar 20-21 C° civarında seyretmektedir. Oslo, kuzeyde yer alan konumundan dolayı yaz ortalarında ortalama 18 saat, kış ortalarında ise yalnızca 6 saat gün ışığı almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ağustos 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.