Harita

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları

Ucuz Elazığ Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Elazığ uçak bileti için Skyscanner'ın arama sayfasındaki en ucuz ay butonunu kullanarak cazip fiyat tekliflerine kolayca ulaşabilirsiniz. Belirli bir ay içerisinde yolculuk etmeyi planladığınızda ise tüm ay seçeneğini işaretleyerek seçmiş olduğunuz dönem içerisinde hava yolu şirketlerinin düzenlediği tüm uçuşları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama aracılığıyla tüm fırsatları anında öğrenebilirsiniz.

Rezervasyon İçin En Uygun Zaman

Özellikle ziyaretçi sayısının arttığı yaz aylarında Elazığ’a uçak yolculuğu ile gitmeyi düşünürseniz biletinizi en az 1-2 ay önceden almanızı tavsiye ederiz. Böylece ani fiyat yükselişlerinden etkilenmeden seyahat için ayırdığınız bütçenizi daha efektif olarak kullanabilirsiniz. Skyscanner, seyahat planı yaparken güncel fiyatlar hakkında fikir sahibi olmanızı oldukça kolay hale getirmektedir. Fiyat düşüşlerinden anında haberdar olmak için fiyat alarmı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz destinasyonu ve tarihi kaydederek, Skyscanner üzerinden fiyat alarmı kurabilir ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta veya mobil uygulama yoluyla anında fiyat değişikliğinden haberdar olabilirsiniz.

Elazığ’a Aktarmasız Uçuş Yapılabilen Havalimanları

Elazığ’a aktarmasız seferler ile uçmak için kullanabileceğiniz 5 havalimanı bulunmaktadır. Şehre; İstanbul Sabiha Gökçenden, İstanbul Atatürk Havaalanından, Ankara Esenboğadan, İzmir Adnan Menderesten ve Antalya Havalimanından aktarmasız olarak seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca; Bursa, Çanakkale, Konya, Bodrum başta olmak üzere pek çok ildeki havalimanından Elazığ’a aktarmalı uçuşlar da gerçekleştirilmektedir.

Elazığ’a Sefer Düzenleyen Hava Yolu Şirketleri

Elazığ’a yurdun çeşitli yerlerinden direkt veya aktarmalı seferler düzenleyen firmalar Pegasus ile Türk Hava Yolları’dır.

Elazığ Havalimanı Hakkında Bilgiler

Diyarbakır yolu üzerindeki Elazığ Havalimanı, ilk olarak 1940 yılında askeri amaçla kullanıma açılmıştır. 1960 yılında ise sivil kullanıma geçmiştir. Hem iç hem de dış hatlar terminaline sahip havalimanı, 2012 yılında gerçekleştirilen çalışmalar sonucu bölgenin en büyük havalimanı konumuna gelmiştir.

Kent merkezi ile arasında 12 kilometre mesafe olan havaalanından Elazığ’a ulaşım, Havaş Otobüsleri ile rahatça yapılmaktadır. Dilerseniz yolcu salonu çıkışına yakın konumdaki duraklarda bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Ulaşımda konforu ön planda tutuyorsanız Skyscanner araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Araba kiralama hizmetleriyle şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Elazığ’a Ne Zaman Gitmeli?

Doğu Anadolu Bölgesi’nin güneybatısında yer alan Elazığ’a gelen ziyaretçi sayısı, bahar ve yaz mevsiminde maksimum seviyeye çıkmaktadır. İlkbahar ve yaz mevsimleri yerine seyahat için sonbaharı tercih ederseniz çok daha rahat bir şekilde Elazığ’a uçak bileti bulabilirsiniz.

Elazığ Hava Durumu

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Elazığ’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış dönemi ise Doğu Anadolu’daki diğer şehirlere nazaran daha yumuşak geçmektedir. Kış dönemindeki bu farklılığa bölgeye son yıllarda inşa edilen barajlar neden olmaktadır. Elazığ, en fazla yağışı kış ve ilkbahar aylarında almaktadır.

Elazığ Seyahat Rehberi

Tarihi M.Ö. 20. yüzyıla kadar uzanan Elazığ, Doğu Anadolu’nun en eski şehirleri arasındadır. Kentin Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan kervan yollarının geçiş güzergâhında bulunması, geleneklerinin kök salmasına ve günümüzde turizm açısından potansiyeli olan bir kent haline gelmesine zemin hazırlamıştır.

Elazığ’ın köklü tarihi ve halkının geçmişteki yaşam tarzı hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampüsü içerisindeki Arkeoloji ve Etnografya Müzesini gezi listenize dâhil edebilirsiniz. 1982 yılında açılan müzede ağırlıklı olarak kent sınırları içerisinde gerçekleştirilen kazı çalışmaları sonucu gün ışığına çıkartılan buluntular sergilenmektedir.

Ayrıca Anadolu’nun en eski Türk camilerinden birisi de Elazığ sınırları içerisinde bulunmaktadır. Günümüzde de ibadete açık olan Ulu Camii, Harput ilçesinde yer almaktadır. Harput’a kadar gelmişken üzeri ay-yıldız, kenarları ise palmet motifleriyle süslü Üç Lüleli Çeşme’yi mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Seyitgazi’ye 6 kilometre uzaklıkta bulunan Yazıdere Köyü’ndeki Üryan Baba Türbesi ise kentte Osmanlı döneminden kalma sayılı eserler arasındadır.

Elazığ, tarihi kadar doğal güzellikleri ile de konuklarını büyülemektedir. Sori Şelalesi, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası ve Çırçır Şelalesi bu doğal güzelliklerin en bilinenleri arasındadır. Kent ekonomisine büyük katkıları olan Keban Baraj Gölü’nü ise tekne turlarına katılarak gezebilirsiniz.

Kentin kültürel çeşitliliğini tanımak için M.S. 179 yılında kayalıkların içine inşa edilen Meryem Ana Kilisesini de Elazığ gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Eğer kış sporlarına merak duyuyorsanız Elazığ'ın en popüler noktası Hazarbaba Kayak Merkezi’ne mutlaka uğramalısınız.

Elazığ Hakkında Yararlı Bilgiler

Elazığ’da oteller ağırlıklı olarak kent merkezinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca Çırçır Şelalesi, Keban Baraj Gölü, Hazarbaba Kayak Merkezi gibi bölgelerde de konaklama tesisleri bulunmaktadır. Eğer konaklama için seçim yapma aşamasındaysanız kararınızı kolaylaştırmak için Skyscanner’ın oteller sayfasından Elazığ otellerine göz atabilirsiniz.

Yeni lezzetler keşfetmeyi sevenler için Elazığ mutfağı çok sayıda seçenek barındırmaktadır. Yerel mutfak kültürü oldukça gelişmiş olan şehirde 150’ye yakın yöresel yemek ve tatlı çeşidi bulunmaktadır. Elazığ’a özgü lezzetlerin başında; gömbe, dolanger, orcik, şavak peyniri, sarı dut pestili gelmektedir. 

İğne oyası ve bakır eşyalar, kente gelen alışveriş tutkunlarının en çok rağbet ettikleri ürünlerdir.

Şehirde; sinemadan edebiyata, spordan tarıma pek çok yerel festival düzenlenmektedir. Bu festivaller, nisan ayında başlar, ekim ayının sonlarına kadar sürer.

Yazı Tarihi Eylül 2017

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Elazığ yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Elazığ şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Elazığ.
Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları ve SunExpress, Elazığ yönüne aktarmasız uçmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.