Harita

Ordu Uçak Bileti Fiyatları

Doğu Karadeniz'in birbirine komşu iki güzel ili Ordu ve Giresun'a rahatça seyahat etmek için Ordu uçak bileti ile Giresun uçak bileti, Skyscanner ile kaşılaştırmalı olarak sizleri bekliyor. Skyscanner aracılığı ile en hızlı ve güncel Ordu uçak bileti ya da Giresun uçak bileti listelerini görüntüleyebilirsiniz. Karadeniz'in hem tarihi hem turistik açıdan değerli illeri olan Ordu ve Giresun, fındık üretimi ile ön plana çıkan illerimizin başında gelmektedir. Bu duruma bağlı olarak her yerde bulamayacağınız yerel tatlara sahip illeri, ayrıca Doğu Karadeniz turu için yapacağınız planlamanın ilk durağı olarak da seçebilirsiniz. Karadeniz bölgesinin yeşil doğası ile denizinin mavisinin buluştuğu Ordu ve Giresun, bölgede bulundukları konum itibariyle önemli bir yer teşkil etmektedir.

Ordu Giresun Havalimanı

2011 yılında inşasına başlanan ve 2015 yılında hizmete açılan Ordu Giresun Havalimanı, deniz dolgusu ile yapıldığı için, Dünyada Japonya'nın ardından ikinci, Avrupa'da ise tek havalimanı olma özelliğine sahiptir. Hem iç hem de dış hatlar terminaline sahip olan havalimanına, İstanbul ve Ankara'dan karşılıklı seferler yapılmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Her iki ile de yakın mesafede ortak bir havalimanı olarak yer alan Ordu Giresun Havalimanı'na şehir içi ulaşımı, otobüs ve taksi olmak üzere iki şekilde sağlanmaktadır.

Otobüs

Havalimanına her iki ilden de karşılıklı olarak Havaş otobüs servisleri bulunmaktadır. Havaş servisleri Ordu ve Giresun otogarları kalkışlı ve ilçelere uğrayarak günde 5 sefer yapmaktadır. Havalimanından çıkışlar ise uçak iniş saatlerine göre ayarlanmaktadır. Havaş dışında havalimanına ayrıca belediye otobüsü seferi de bulunmamaktadır.

Taksi

Havalimanında bekleyen taksilerle de kolayca şehir merkezlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı taksi durağında, gideceğiniz yere göre belirlenen fiyat tarifelerinden tercihinizi yapabilirsiniz.

Araba

Ordu şehir merkezi ile havalimanı arası 18 km mesafede yer alır ve arabayla yaklaşık 22 dakika sürer. Giresun merkez ise havalimanına 30 km mesafede olup arabayla yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

Araç Kiralama

Skyscanner üzerinden Ordu Giresun Havalimanına yapılan seferler arasından Ordu uçak bileti ya da Giresun uçak bileti karşılaştırmaları yaparken aynı zamanda Skyscanner "araç kiralama" hizmetinden yararlanarak aracınızı havalimanında hemen teslim alabilirsiniz. Uçuş planınızla birlikte otel rezervasyonu gibi araç kiralamanızı da önceden yaparak seyahatinizin tüm temel ihtiyaçlarını tek bir yerden karşılamanız Skyscanner ile mümkün olmaktadır.

Ordu Gezilecek Yerler

Merkezi denize sıfır illerden biri olan Ordu'nun kent manzarasını deniz ile birlikte izlemek için Boztepe'ye teleferikle çıkabilirsiniz.

Müze ve tarih tutkunu iseniz Ordu'da bulunan Etnografya Müzesi ile tarihi Paşaoğlu Konağı gibi mekanları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilde yer alan Yaşayan Kültürel Miras Müzesi de yoğun olarak ziyaret edilen özel bir müzedir.

Ordu'da tarihi mekanlar arasında sayılan kiliseler de bulunmaktadır. Bunlar arasında öne çıkan Taşbaşı Kilisesi ile Yason Kilisesi'ni gezebilir, Yason Kilisesi'nin bulunduğu Yason Burnu'nda gün batımını izlerken yerel yemeklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ordu'da ulaşabileceğiniz Topçam, Perşembe, Keyfalan gibi Karadeniz'in meşhur yayları da ziyaretçilerine doğal güzellikler sunmaktadır.

Ordu merkezine çok yakın mesafede konumlanan Ünye ilçesindeki Ünye Kalesi ile Fatsa ilçesindeki Gaga Gölü de, Ordu'da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Giresun Gezilecek Yerler

Ordu gibi Giresun da, merkezinde deniz kıyısı bulunan bir şehirdir. Şehrin 1,6 km. açığında yer alan Giresun Adası'na çıkarak, kentin deniz ile olan temasına şahit olabilirsiniz.

Karadeniz bölgesinin özel karakteristiklerinden olan yaylalar, Giresun'da da bulunmaktadır. Eğer yayla seyahatlerine ilginiz varsa Giresun'da pek çok alternatifi deneyebilirsiniz.

Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan kentte, tarihi Giresun evleri, Giresun Müzesi olarak ziyarete açık olan Gogora Kilisesi, Meryem Ana Tapınağı gibi tarihte yolculuk yapabileceğiniz önemli eserler bulunmaktadır.

Giresun'a özgü hamsi böreği, pide ve dünyaca ünlü fındık da, şehre gelmişken tadına bakabileceğiniz değerli lezzetler arasındadır.

Ucuz Ordu Uçak Bileti Bulun

Skyscanner ile Ordu uçak bileti ya da Giresun uçak bileti araması yaptığınızda, karşınıza çıkan seçenekler arasından bir tercihiniz varsa Skyscanner, "fiyat alarmı" özelliği ile bilet fiyatlarının son durumu hakkında sizi bilgilendirmeye devam etmektedir. Bu özellik sayesinde, e-mail adresinize gelen anlık en uygun fiyat bilgilerini kullanarak, en ucuz Ordu uçak bileti ve Giresun uçak bileti fırsatını yakalayabilirsiniz. En güncel bilgiler ve fırsatlar için e-posta adresinize gelen "haber kaynağı" uygulaması ile fırsatları inceleyebilirsiniz.

Konaklamanızı Planlayın

Aynı anda kadim ve güzel iki şehre ulaşma şansınızın bulunduğu Ordu Giresun Havalimanı'na en avantajlı fiyatlarla ve hızlı bir şekilde seyahat etmek için, Skyscanner tarafından sunulan tüm özelliklerin yer aldığı mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek tüm işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Ayrıca, Ordu ve Giresun seyahatiniz öncesi yapacağınız konaklama planlamalarınızı, Skyscanner "oteller" sekmesinden faydalanarak birçok seçenek arasından güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

”Bu bilgiler yazının yazıldığı Aralık 2017 tarihinde geçerlidir.”

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ordu-Giresun yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.